Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandó szorongás, depressziób...

Állandó szorongás, depresszióból van kiút?

Figyelt kérdés
Úgy érzem már semmi nem segít.Gyógyszereket is szedek rá és mégis szorongok.Antideprenszánst évek óta szedem és mellé rivotrilt is.Ha visszagondolok az elmúlt évekre akkor több volt a szorongás mint a jobban létes állapot.Elképzelhető,hogy már nem jó ez az antidepi amit szedek? Sokat alszok.Állandóan feküdnék.Semmi nem köt le.Mindig unatkozok szinte.Semminek nem tudok örülni már.Csak mennek a napjaim és nem vagyok boldog,inkább kínlódok.Van aki hasonlóan érez,vagy érzet és kijött belőle? Vannak öngyilkossági gondolataim is,de nem merem és nem is akarom megtenni,mert vannak akiket nagyon megviselne.
2018. márc. 12. 07:44
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Rexetint szedek évek óta,de úgy érzem,hogy nem jó már.
2018. márc. 20. 15:50
 12/14 anonim ***** válasza:
Hasonlóan érzem magam. Nekem a rendszeres futás sokat segített. Ezenkívül érdemes lehet más gyógyszert is kipróbálni. Nyilván nem vagyok orvos, de én is szedtem már tiedhez hasonló antidepresszánst. Úgy tudom, hogy az ssri-k apátiát ("Semminek nem tudok örülni már.") okozhatnak és azokra a tünetekre ("Sokat alszok.Állandóan feküdnék.Semmi nem köt le"), amikről te írsz, lehet, hogy érdemes más fajta gyógyszert (is) kipróbálni. Nekem Dulseviát írtak fel, de szóba került a Wellbutrin is.
2018. márc. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Tudsz dolgozni a szorongásod ellenére? Az lefoglalna, ha akarod, ha nem. Engem is fáradékonnyá tesz az az SSRI amit szedek 8Citalopram), bármennyit tudnék aludni, sokszor érzem magam fáradtnak. Mondjuk erre rátehet egy lapáttal, hogy van egy kis vérszegénységem is. Az is igaz, hogy közönyössé tesz, tompít. Viszont az emésztési zavaraimat nekem helyrehozza, illetve az utcán, nyílt térben nem szorongok.


A munkán kívül a másik, még hatékonyabb lélekgyógyító az élő Istenhit. Ennek fontosságát a nagy pszichológus, Jung is felismerte – bár ő pl. nem értette meg a kereszténységet :)– ezért akarta Jézust is valami archetípus modellbe beilleszteni.

2018. márc. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
S persze a futást én is ajánlom!
2018. márc. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!