Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitol lehet ez? Kezdek megbolo...

Mitol lehet ez? Kezdek megbolondulni?! 17L

Figyelt kérdés

Sziasztok. A problemam a kovetkezo. Elegge stresszes eletet elek a csaladom miatt. Sajnos a mostoha apam kezd tonkre tenni teljesen. Kikeszit, allando stresszben szorongasban elek itthon. Es anya nem nagyon hallgat meg es nem is tesz erte hogy mas legyen. Kb. Februar ota allandoan van valamk bajom. 1 evben kb. 3szor vagyok beteg es mindig a mandulammal

Februarban nagyon begyulladt a mandulam folyton visszaestem a betegsegbe, ugy volt hogy muteni kell, meg lazam se ment le majdnem korhazba kerultem. Es mire meggyogyultam az bo egy honap volt. Utana jott a szivszuras ( voltam dokinal semmit nem talaltak ) aftak aztan megint beteg voltam. Honapok ota allandoan faradt vagyok semmi erom nincs. Migrenesen faj a fejem, szinte van hogy gorcsol. A hajam olyan szinten hullik hogy az valami hihetetlen. Elfelejtek dolgokat, sokszor felre nyelek, alvas zavarral kuszkodok. Minden este sirva alszom el. Vam hogy napkozbe is sirok csak.ugy random (pl ha meghallom mostoham hangjat) volt hogy regen bantottam magam, most is nagyon sokszor megfordul a fejembe, csak a baratom miatt nem.csinalom. felek es szorongok itthon. Nem tudom meddig birom meg kezdek teljesen meghulyulni. Mit tehetnek? Heten voltam laborban is kivizsgalason, ma megyek az eredmennyel orvoshoz. Ha neki elmondom a bajaimat, elkuldhet pszichologushoz? Ad beutalot vagy hogy mukodik. Gondolom van SZTK-s mert nincs most ugy penzem elmenni maganhoz. De gondolom SZTK-n is mire bekerulnek...

Szerintetek? Lehet psziches eredetu?



2018. aug. 16. 11:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nagy eséllyel pszichés eredetű, nyilván a mostohaapád, meg a családi körülmény miatt gondolom ezt.

Nagyon jó, hogy voltál vérvételen, az lett volna az első javaslatom. AZ eredmény alapján a doki fel fogja írni neked, ha valami gyógyszer kell sürgősen, de lehet, hogy elküld szakorvoshoz, mindenesetre vele beszéld meg, hogy mi legyen. Addig is, ha van rá lehetőséged, szedjél vitaminokat és próbáld meg kipihenni magad!

2018. aug. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Már megint csak a lényeget maradt ki.

Mégis mit csinál veled a mostohád, hogy ennyire kikészülsz?

Fizikailag bántalmaz, mindig ordibál és halálosan fenyeget vagy mégis mi, fajtalankodik?


A tünetek amúgy egyértelműen pszichés eredetű megbetegedésre utalnak. Már csak azt kéne eldönteni, hogy saját magadnak generálod és erősíted fel vagy tényleg ennyire rossz a helyzet..


Amúgy a pszichológus ilyen esetben csak a megfelelő intézkedéseket tudja megtenni első körben.

Gyermekjóléti és Családsegítő Szolgálatot értesíti, akik családlátogatást eszközölnek. Meghallgatnak téged is, a családod és ha úgy látják, hogy nem vagy jó helyen, akkor más rokonhoz mehetsz lakni(ha befogadnak), vagy nevelőotthon.

A probléma okát akarja majd megoldani, az pedig nem megy esetedben szavakkal, tanácsokkal. Intézkednie kell.

2018. aug. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Igen, pszichés eredetű amit mások okoztak. Az egyetlen megoldás az elköltözés. Tulajdonképpen felesleges orvosokat járnod mert nem te vagy beteg hanem aki idegesít másokat, ahelyett hogy például napi 48 órát dolgozna hogy pozitív ember lehessen a család és mások számára. Azért írtam ilyen viccesen (napi 48 óra) mert nem is szabad komolyan venni azokat akik negatív hatásúak számodra.
2018. aug. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A lenyeget irtam le, direkt nem akartam a kivalto okba belemenni. Igen, bant engem a mostoham, terrorizal 10 eves korom ota, fenyeget, nekem tamadt tobbszor es meg sorolhatnam. Nem hinnem hogy kepzelgek, meg bekepzelem a tuneteket van eleg bajom anelkul is. 2 ev mulva fejezem be a gimnaziumot, es erettsegi utan egybol huzok el itthonrol, addig dolgozok suli mellett , plusz van osztondijam is.

Oh, igen ettol feltem. Nem szeretnem, hogy intezkedjenek, nem akarok tobb terhet anyara, meg akkor is ha tudom hogy ugy lenne helyes. Csak beszelgetni szeretnek vele, es tanacsokat.

2018. aug. 16. 12:11
 5/16 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy még gyerek vagy és nem látod a helyes utat.

Amíg nem szünteted meg a probléma forrását, a probléma nem fog elmúlni!

Nincsenek csodamódszerek.

Amennyiben eltudnád magadba zárni, az már kiderült volna.

Esetedben ez nem működik.

(Amúgy senki sem mondta, hogy beképzeled, csak a lényeget hagytad ki, amit nem szabad!)


Ha pszichológushoz mész garantált, hogy jelenteni fogja! Amennyiben nem teszi, az egész hivatásának mond ellent, amiért felelősségre vonható, főleg ha történik veled valami. Ezt nem kockáztatják meg.

Szóval garantált az intézkedés.


Azonban van egy csomó lelkisegély szolgálat, hívd fel őket(ingyenes), ők meghallgatnak de érdemben ők sem tudnak segíteni a megfelelő intézkedések nélkül.

2018. aug. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Es hogy szuntethetnem meg?
2018. aug. 16. 12:25
 7/16 anonim ***** válasza:
Antidepresszánsok, nyugtatók gyorsan elmúlasztják a tüneteket, amitől jobban lehetsz. Viszont az alap problémát nem oldják meg, és könnyű rájuk szokni. Ezekre figyelni kell.
2018. aug. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A nyugtatókat teljes mértékben kihagyhattuk volna.

Ha ilyen fiatalon elkezdi, olvasva a probléma okát, a megjelenési formáit az idegességnek.. hát..

99%, hogy függő lenne, ami hamar tönkreteszi az életét.

2018. aug. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hogy szüntethetnéd meg? Jelezd az osztályfőnöködnek és kérd meg, hogy segítsen abban, hogy kollégiumba mehess.
2018. aug. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Egyik alkoholista ismerősöm is terrorizálta a családját. Tőle el is költözött a családja. Majd az agresszivitása úgy szűnt meg hogy a legalja és legkeményebb munka jutott neki amit el lehet képzelni. Fakitermelésen nehéz terepen állítása szerint napi 60 km-t is gyalogolnak kemény munkát végezve. Persze abból 10 km-t elhiszek, de a lényeg az hogy a nap végére kielégül a selejt agyával és így kifacsarva már nem bánt senkit.

A mostoha apádnak is hasonló sors kellene, vagyis jó nehéz munkát adni neki, a keresetéből meg neked albérletet és megélhetést fizessen egészen addig míg van ereje és kedve csúnyán nézni rád.

Ugyan már, nem kell ide pszichiáter meg mit tudom én mi. A mostohádnak kell kemény munka. Napi minimum 12 óra.

2018. aug. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!