Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkos akarok lenni de nem...

Öngyilkos akarok lenni de nem merek mert félek hogy nagy fájdalmat okozok a környezetemnek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok és lehet olyan nagy gondban vagyok, ami visszafordíthatatlan. És ha igaz, akkor már nem csak az én életemről szól, hanem egy új életről is... Akit én egyáltalán nem akartam! Bár ez még egyaltalan nem biztos de ahogy telnek a napok és nincs semmi, egyre inkább megbizonyosodok benne.

Eddig is voltak öngyilkossági gondolataim bőven, de most már tényleg úgy érzem meg kellene tennem.

Jelenleg munkában vagyok, de nem is igazán tudok koncentrálni, szétestem, titokban sírok a mosdóban stb.

Szüleimmel élek még de apám ma elment egy kéthetes üzleti útra, anyám meg csak este 9kor ér haza a munkából. Én 4 körül, mi lenne ha addig meg tenném? Annyira nem akarok nekik örökké tarto fajdalmat okozni, de az érzés amit most átélek semmihez sem fogható, és az lenne a legjobb ha megtenném. Egyes emberek még meg is érdmelnék. Mit tehetnék? Nagyon rosszul vagyok.



2018. szept. 19. 08:56
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
Nagyon sokmindentől késhet vagy kimaradhat. Ha negatív a teszt, sőt írtad, hogy többet is csináltál, szinte teljesen kizárt, hogy terhes legyél. Valószínűleg még a stresszelléssel is késlelteted. El kell menni nőgyógyászhoz, aki majd megállapítja az okát, lehet csak valami hormonális probléma és gyógyszert kell szedned amíg helyreáll. Nem kell mindig a számodra legrosszabbra gondolni, nyugodj meg és azt, hogy öngyilkos legyél ilyen miatt meg teljesen felejtsd el, a szüleidet teljesen tönkretennéd vele, egyszerűen nem éri meg, főleg hogy valószínűled nem is az a gond, amire te gondolsz. Beszélj anyukáddal, biztosan segít és elkísér orvoshoz aztán látni fogod, hogy feleslegesen aggódtál ennyire.
2018. szept. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:
jól esik a bíztatás köszönöm szépen:)) hát, már 3 napja mindjárt megjön érzésem van, de természetesen semmi. el fogok menni 1 orvoshoz mindenképp.
2018. szept. 19. 12:46
 23/45 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer gyakorlatilag kimaradt, egy héttel azelőtt jött csak meg, amikor már a következőnek kellett volna. Szerintem azért, mert agyon stresszeltem magam rajta. Érdekes módon, miután 2,5 hét csúszás után rászántam magam a tesztre (addig azért vártam, mert nekem hosszú a ciklusom, és elő-elő fordult 1-1,5 hetes késés is már az évek alatt teljesen normálisan) és negatív lett, utána 2 napra megjött. De én ott a teszttől meg is nyugodtam. Te viszont tiszta ideggócnak tűnsz, szóval simán lehet, hogy emiatt késik.


Szerintem is menj el nőgyógyászhoz, vizsgáltasd ki magad. Nem is csak amiatt, hogy terhes vagy-e, de ha korábban is sokszor volt pocsék hangulatod, öngyilkossági gondolataid, akkor előfordulhat ennek a hátterében valami hormonális dolog is, pl. PCOS. Plusz, ha teherbe eshettél, mert hülyeséget csináltál, lehet, hogy nem lenne butaság egy nemi betegség szűrés sem. Ezeket beszéld meg a dokival, és utána biztosan többet tudsz, okosabban tudsz dönteni afelől, hogy mit tegyél.

Öngyilkos pedig ne legyél. Tudod, az életben rengeteg szar dolog éri az embert, minél többet él, annál nagyobb ennek a lehetősége, hogy belefut valamibe, ami totál a padlóra küldi. Én tavaly voltam ott, el sem tudtam képzelni, hogy ebből valaha is fölállok és lehet még normális életem. De az idő tényleg sok mindent meg is tud oldani. A gondok és problémák, amik rettenetesen rémesnek tűntek tizenévesen, ma már egyáltalán nem olyan borzasztóak visszatekintve, és így tovább. Az öngyilkosság viszont olyan végleges dolog. Ha eldobod ezt az életet, nem kaphatod már vissza, tuti biztosan nem találhatsz benne olyan örömöket, amiket korábban éreztél, nem láthatod a szeretteidet, nem is beszélve arról, hogy tényleg hátralevő életükre boldogtalanná teheted őket. Írtad, hogy nem voltál tervezett, akart gyerek. Most képzeld el, ha öngyilkos leszel, és anyukád egész életében azt a terhet/gondolatot cipelné magával, hogy talán azért tetted, mert tudtad, hogy eredetileg nem kívánt baba voltál?! Nem csupán a veszteség fájdalma, amivel sújtanád őket, hanem egy folytonos önvád is, hogy mit és hol rontottak el, mit nem vettek észre időben, amikor még segíthettek volna, hogy ne tegyél ilyet. Ez pedig nem múlna el, hátralevő életükre sem. Inkább avasd be őket a bizalmadba, kérd a segítségüket, akármilyen szörnyű helyzetben is érzed magad, mert az még mindig ad esélyt, nekik is, hogy segíthessenek, és neked is. Hidd el, megéri megpróbálni inkább megjavítani a dolgokat, az öngyilkosság helyett.

2018. szept. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:

Most azért akarsz öngyilkos lenni, mert LEHET, hogy terhes vagy? Ezért egyáltalán nem érdemes.

Az idegességtől is késhet, és a negatív tesztek is a te oldaladon állnak. Ha pedig mégis megtörténne, amitől félsz, még mindig elmehetsz abortuszra. Nem lehet kellemes, de annál azért milliószor jobb megoldás, minthogy kinyírd magad.

A gyermeked apjával tartod a kapcsolatot, vagy van még valaki, aki tud a problémádról?


22/N

2018. szept. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
Mármint úgy értem, hogy azzal a férfival, akivel lefeküdtél. Még egyáltalán nem biztos, hogy van bármilyen gyerek is a dologban.
2018. szept. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
0%

Ez a kérdés most a terhességről szól, vagy az öngyilkosságról?

Az ondó visszatarthatja a vért akár egy hétig is. És mikor megindul, akkor vödröstül jön. Ilyenkor szoktak orvoshoz rohanni, aki egészségügyi kaparást csinál. (Teljesen feleslegesen)

Nyugodj meg, nem lesz semmi probléma, ha még türelmesen vársz néhány napot. Meg fog jönni, hidd el!

A másik, arról a hibáról nem beszéltél, ami miatt az öngyilkosság forog a fejedben! A gyilkolászásról adhatok tanácsot mert én már egyszer ujjá is születtem, mint egy újszülött csecsemő.

2018. szept. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 A kérdező kommentje:
persze hogy tartom, ő a párom. ha terhes lennék, azt mondta rám bízza a döntést, neki mindenhogyan jó, ő már idősebb, fix háttér is van. de én nem akarnám.
2018. szept. 19. 13:48
 28/45 A kérdező kommentje:

Az ondó visszatarthatja a vért akár egy hétig is. És mikor megindul, akkor vödröstül jön. Ilyenkor szoktak orvoshoz rohanni, aki egészségügyi kaparást csinál. (Teljesen feleslegesen)


eez mit jelent ? o.O én ilyenről még nem hallottam.

2018. szept. 19. 13:49
 29/45 anonim ***** válasza:
Ha a párod, és melletted áll, akkor végképp nem kell aggódnod. :)
2018. szept. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
0%
A kaparásért egész jól fizet a társadalombiztosító, plusz még a pácienst is megfejhetik. Ezért nincs erről szó a médiában és a tankönyvekben sem.
2018. szept. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!