Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkos akarok lenni de nem...

Öngyilkos akarok lenni de nem merek mert félek hogy nagy fájdalmat okozok a környezetemnek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok és lehet olyan nagy gondban vagyok, ami visszafordíthatatlan. És ha igaz, akkor már nem csak az én életemről szól, hanem egy új életről is... Akit én egyáltalán nem akartam! Bár ez még egyaltalan nem biztos de ahogy telnek a napok és nincs semmi, egyre inkább megbizonyosodok benne.

Eddig is voltak öngyilkossági gondolataim bőven, de most már tényleg úgy érzem meg kellene tennem.

Jelenleg munkában vagyok, de nem is igazán tudok koncentrálni, szétestem, titokban sírok a mosdóban stb.

Szüleimmel élek még de apám ma elment egy kéthetes üzleti útra, anyám meg csak este 9kor ér haza a munkából. Én 4 körül, mi lenne ha addig meg tenném? Annyira nem akarok nekik örökké tarto fajdalmat okozni, de az érzés amit most átélek semmihez sem fogható, és az lenne a legjobb ha megtenném. Egyes emberek még meg is érdmelnék. Mit tehetnék? Nagyon rosszul vagyok.



2018. szept. 19. 08:56
1 2 3 4 5
 41/45 anonim válasza:
Szerintem azért késik ennyit neked, mert sokat stresszelsz.. Szerintem se vagy terhes, és nem sértésből mondom, de szerintem pszichológushoz kell menned. Remélem nem haragszol, hogy ezt mondom, nekem is voltak ilyen öngyilkossági tüneteim. Pszichológus segített nekem sokat, és szerintem érdemes elmenned. Mostanra már sokkal jobban érzem azóta magam! :) Ha van bármi kérdésed szívesen segítek! :)) Szép estét!!
2018. szept. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim válasza:
Szia! Sokan nem látják mennyire komoly ez, de sajnos tényleg vannak akik végül az öngyilkosságot választják. Persze vannak akik azt hiszik ez figyelemfelkeltés, de legtöbb esetben ez utolsó segélykérés. Nagyon komolyan kell venni és segíteni kell a társainkon, hiszen emberek vagyunk. Remélem legalább anyukáddal leülsz beszélgetni! Hidd el, hogy vannak emberek,akiknek igen is fontos vagy!
2018. szept. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim válasza:
100%

Szia!


Ingyenes hívható mindenhonnan: 116-123

Ez egy alapítvány 24 órás telefonszáma, ha épp megint öngyilkossági gondolataid lennének.... ők profik, fognak tudni segíteni.... és írj bármikor nyugodtan.


És nyugodj meg, ha a teszt a 6. napon negatív valószínüleg nincs baba, viszont a depressziód lehet hormon-probléma jele, ami miatt mondjuk ki is maradhat a menzeszed. Szóval szerintem orvost is keress fel.


És kérlek tényleg írj privátban, ha elbizonytalanodtál magadban, Te egy rendkívül értékes ember vagy, és nagyon nagy a szíved, az írásaidból ez jön át.


Gondolok Rád!

2018. szept. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 A kérdező kommentje:
Tegnap meg is jött, úgyhogy már egészen biztos hogy nincs baj:)
2018. szept. 23. 19:23
 45/45 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ!
2018. szept. 23. 19:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!