Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok! Hogyan...

Depressziós vagyok! Hogyan lábaljak ki?

Figyelt kérdés

Elmesélem az én történetemet


Idén nyáron a Balatonra mentünk nyaralni.(2018.augusztus) Nyaraláson lettem depressziós, ami mái napig húzódik.

A depresszió oka, a kényszergondolatok, amik megkeserítették a mindennapjaimat. Több hónapig nem tudtam hogy mi zajlik bennem. 2 vagy 3 hónap múlva jöttem rá, hogy bizony kényszergondolataim vannak. És attól vagyok depressziós. Amiután tudtam hogy mi van velem, nem fogalkoztam vele, és egyre jobban el is múlt. Csak hogy a rosszkedv, levertség még mindig rajtam maradt.


-állandó rosszkedv

-nem tudok már semminek sem örülni

-alvászavaraim vannak

-nem tudok koncentrálni sem


Már nyár óta.

És most megint teljesen beteg vagyok egy plátói szerelem miatt, nem tudok nem rá gondolni. A kényszergondolatok miatt. (Nem akarok rá gondolni, mégis csak rá gondolok. A saját agyam ellenem van...)



Itt a karácsony, mindenki örül, mindenki vidám, karácsonyi hangulat, ááá

Én meg csak ülök a szobámba, és csak telefonozok. Sírhatnékom van. És néha még okom sincsen rá.


Pszihológushoz megyek januárban.

Tudom, hogy összeszedetlen voltam, de kétségbe vagyok esve...


Hogyan küzdjem le vagy enyhítsem a depressziót?


Egy reményvesztett, kétségbeesett lány.



2018. dec. 17. 16:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Ezzel meg az a probléma, hogy jön a hosszú hideg január az ünnepek után. Az ünnepek pörgős hangulata sok embernél depresszióba megy át.
2018. dec. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Utolsó


Igen, mondjuk ez is igaz. Nagyon nem szeretem a pörgős ünnepi hangulatot. Idegesítő...

2018. dec. 29. 11:04
 13/23 anonim válasza:
Szabadon kellene engedni az érzéseket. A gyógyszert felejtsd el, nem megoldás.
2018. dec. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Lassítsd le a levegőáramlás! Ha az oxigéngazdálkodásod rendeződik, a gyógyszereket is el fogod hagyni!
2018. dec. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Hasty ***** válasza:
Egyáltalán nem tanácsolom H a gyógyszereket hagyd ki vagy ne rendszeresen szedd, ezzel nem értek egyet. Mert bizony vannak olyan eletciklusok amiket ha gyógyszer nélkül kezded el akkor bizony felkelni sem tudsz az ágyból, ez persze súlyos, major depresszional vehető eszre, de odáig sem kéne eljutni. Semmiféle kepp nem ajánlom a barátokkal való megbeszelest és a társait. Igen is egy tanult ember kell ehhez, hogy közösen megtudjatok beszélni mi a gond. És talán vissza tud vezetni a gyokerproblemahoz. Vannak helyzetek amikor igen is be kell venni azt a nyugtatót hiába káros, mert jelenleg sajnos jobb kezelési módot nem ismernek. Persze nem szabad kihagyni H sportolni is nagyon hasznos. Nagyban csökkenti a szorongást és az ezzel járó tüneteket. De vannak bizony periódusok amiket jobb ha átvészel az ember nem pedig atszenvedi. Mindenfelé képpem keress meg egy szakembert és ha úgy van akkor mondd el neki a gyógyszerek től való félelmed. Vele bármit megbeszelhetsz, ezt is! Nem fog rossz tanácsokkal ellatni. Tudományos alapokra fogja helyezni minden kijelentését. De gyakran idegen az internetről nem 100% hogy úgy is van ahogy mondja, míg egy orvos az eletedert vállal felelosseget ha hozzá jársz!!!!
2018. dec. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Igazából nekem mindegy, hogy felír-e valami dilibogyót (mert már teljesen az vagyok), mert ő csak jobban tudja mint én.


Amúgy sikerült újévkor buliznom egy jót. A barátnőmmel és a hugommal. Nagyon jó volt egy kis kikapcsolódásnak🙂

2019. jan. 1. 10:05
 17/23 anonim ***** válasza:
Ne felejts el az új évben helyesen lélegezni, és akkor minden rendben lesz! Boldogabb Új Évet Kívánok!
2019. jan. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen! :)


Viszont kívánok boldog újévet!

2019. jan. 1. 13:49
 19/23 A kérdező kommentje:
De lenne még 1 kérdésem... Szerintetek hogy mondjam el a pszihológusnak, hogy 13 évesen, ilyen problémáim vannak? Arra értem, hogy ilyen témával kapcsolatban voltak készszergondolataim. Szerintem nagyon ciki :/ Hogy mondjam el neki? :(
2019. jan. 2. 23:30
 20/23 anonim válasza:
Szerintem egyáltalán nem ciki... csak simán el kell mondani és kész mégis csak pszihológusról van szó...
2019. jan. 3. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!