Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jogosan gondolkodom az öngyilk...

Jogosan gondolkodom az öngyilkosságon?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Már lassan 3 éve van valami depresszió szerűségem. Átlagban lusta vagyok, nincs kedvem semmihez, úgy magához az élethez sem. Néha rám jön a jó kedv hogy nem is olyan sz@r ez az egész de aztán megint ugyanúgy a rossz kedv. Erre rájön hogy nagyon durván lusta vagyok. Ott hagytam a középsulit már 3 éve, azóta nem dolgozok. Decemberben voltam a mekiben de 2 hetet bírtam összesen. Egyszerűen nincs kedvem dolgozni. Ha a munkára gondolok, vagy arra hogy valaki megszabja nekem azt hogy te ekkor jössz, ekkor mész és azt csinálod amit mondok akkor elmegy az életkedvem. Ezért úgy vagyok vele hogy legszívesebben megölném magam, csak hát ehhez meg gyáva vagyok. Szerintetek jogosan mondom azt hogy nincs értelme élnem? Igazábol nincs hasznom. Nem dolgozom, lusta vagyok mindenhez. Szüleim szerint pszichológus kell de szerintem felesleges. Egy pszichológus nem tud változtatni a gondolkodásomon. Ráadásul ma valentin nap, így még szarabb a kedvem. Komolyan már azon gondolkodom hogy rászokok valami drogra az legalább jókedvet varázsol nekem. Ti mit gondoltok? 19/f

2019. febr. 14. 11:41
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
És igen, én is úgy vagyok vele hogy a legjobban egy társ hiányzik és ha lenne talán meg tudnék változni mert lenne kiért/miért csak hát ilyen nem igazán lesz. 😂
2019. febr. 16. 13:09
 12/17 anonim ***** válasza:
Engem az érdekelne, hogy miért hagytad ott a középsulit. Erről tudnál kicsit írni? Mit éreztél, miért érezted azt, hogy nem bírod, vagy nem akarod? Mert sokan vannak, akik lusták, de még akik rossz jegyekkel csinálják meg is sokkal jobb élethelyzetből indulnak, mint akik egyáltalán nem végzik el. Az érettségit meg kellene szerezned, így utólag is. De nyilván oka volt, hogy otthagytad, úgyhogy erről írj inkább. Mi kezdődött akkor? Mit éreztél? Mi volt a baj?
2019. febr. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Simán csak olyan szakmát választottam amit megbántam. És ez még annyira nem is zavart volna de a gyakorlati helyünket nagyon utáltam. Plussz sajnos az első évben feloszlott az osztály mert olyan kevesen maradtunk, ezért újra jött a 9. osztály. Aztán abban sem maradtunk annyian hogy lehessen menni 10.-be ezért úgy voltam vele hogy hagyom az egészet. Igazábol ezt nem bánom annyira mert aminek tanultam azt a családban többen is végzik. És néha mentem családtagokkal dolgozni, és többet tanultam belőle így mint gyakorlaton.
2019. febr. 17. 05:26
 14/17 anonim ***** válasza:
Még van esélyed szak-középiskolába menni,hogy letegyél egy szakmát,mert 23 éves korig nappalira mehetsz. Szóval nem vagy lekésve semmiről.
2019. febr. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele de nincs olyan szakma ami érdekelne. :) Azért meg nem fogok letenni egy szakmát hogy legyen róla papírom kert a büdös életben nem dolgoznék benne. Ami tetszik azt pedig csak okj-n tudnám már letenni de azoknak meg olyan áruk is van.
2019. febr. 17. 10:07
 16/17 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de az érettségit szerintem nagyon fontos lenne letenni. Anélkül semmibe se veszik az embert a munkaerőpiacon. Én a helyedben erre koncentrálnék, mert hosszú távon ezzel biztosíthatsz magadnak esélyt jobb életre.
2019. febr. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

El vagy tévedve. Saját hibádként könyveled el, hogy nem fejezted be a középsulit meg hogy "lusta vagy" miközben rajtad kívülálló okok miatt nem tudtad befejezni, nem volt elég fős az osztály. Ez nem a te hibád.

Remekül látod, hogy tudnál rajta változtatni, pl ha lenne barátnőd, remek hogy már tudod mi hiányzik az életedből, mert valaki még ezt se tudja, csak úgy érzi, depressziós, de az okát minden depressziónak nehéz megfejteni. Teljesen érthető, kamaszodsz. Már vannak magaddal szemben elvárásaid de azon az úton még nem jársz, amivel teljesíteni tudnád őket e miatt szorongsz. Érettségi minden OKJ-hoz kell. Ha nem szereted hogy irányítanak, megmondják mit csinálj akkor képezheted magad vezetővé is. A szüleid segítsége fog kelleni, hogy befejezd a sulit, hidd el, jó érzés lesz h valamit elérsz. Keress magadnak, v keressenek neked másik sulit. Tölts ki személyiség teszteket milyen munka illene hozzád.

Jártál már pszichológusnál? A pszichológus jól gondolod, nem tud változtatni a gondolkodásmódodon varázsütésre és nem is fog, kérdéseket fog feltenni, olyanokat, amiket félsz (vay még nem) feltenni magadnak v csak nem jutott eszedbe ezeket megkérdezni. Segítséget kérni sohasem gyengeség.

2019. febr. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!