Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi okom lenne tiszta maradnom...

Mi okom lenne tiszta maradnom (drog) ha egyszer azt látom hogy statisztikailag az a valószínű hogy előbb-utóbb visszaesek majd?

Figyelt kérdés

Már szinte minden létező kábítószert kipróbáltam. Volt egy tisztább időszakom is mert tavaly egy túladagolásban majdnem meghaltam. A drog miatt széthullott a párkapcsolatom is, és egyedül nincs nagyon célom. Attól se nagyon félek hogy meghalok. Idén is elég jól tisztán bírtam, és csak pár visszaesésem volt.

Viszont most megint unalmas lett minden. Elterveztem hogy majd gyűjtök pénzt, és elmegyek dolgozni, de ez is egyre kevésbé érdekel..

Arra gondoltam csinálok egy tisztább időszakot, és eljárok ilyen N.A. csoportokba hátha az segítene, de már ebben sem reménykedem. Mivel mindig is csak egy döntés lesz hogy ne drogozzak, de nem tudom elképzelni hogy a munkahelyi "nyomás" alatt mikor fizut kapok úgy döntsek hogy nem anyagozok. Egy olyan környezetben vagyok ahol ez folyton csábító lehetőség.

Most valahogy megint kezdem elveszteni a célt.. Nemsokára jön a fűvágás, és nekem kb csak abból lenne annyi pénzem hogy el tudjak kezdeni valahol (pl gyárakban) dolgozni. De most azért dolgozzak hogy aztán még többet dolgozzak? Elég vicces ez szerintem.

Arra gondoltam inkább veszek szerecsendiót azt kiütöm magam vele. Viszont ha mindig ezt teszem amikor lesz pár ezrem, akkor talán soha nem jutok semmire az életben.


Hogyan (mitől?) bízhatnák jobban magamban, hogy érdemes tisztának maradnom, és beállni a sorba?



2019. márc. 31. 19:38
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%

Azért vannak itt ellentmondások...

Nem akarsz így kinyúvadni. Fentebb meg az se érdekelne, ha belehalsz.


Elárulom neked, hogy az emberek nagy részének nincsenek céljaik. Csak élnek, élünk a nagy semmibe.

Biztos szomorú, telnek a szürke hétköznapok, ez van.

Mióta lelépett a párom, az életemnek túl sok értelme nincs. Felkelek, elmegyek dolgozni, hazajövök, főzök, fizetem a rezsit, kb ennyi.

Mégis milyen célt lehetne kitűzni? Erőszakkal nem lehet szerelembe esni, vagy felújítani egy fizetésből egy házat. Így jártam. De mégsem nyúltam semmi károshoz, valahogy van ennyi felelősségtudatom, meg nem látom értelmét annak sem.

Szerintem ez jellem kérdése, mert amúgy én is megtehettem volna, de muszáj erősnek maradnom, hogy ki tudjam fizetni a megélhetést.

2019. márc. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:

Nehéznek tartom ezt az életet itt, azért nem félek a haláltól, de már belemenni sem akarok.

Igazából csak jól akarom magam érezni, és a baj mindig a rövidebb utat választom. Talán mert félek hogy megint elrontok mindent..

Majd lesz valahogy :)

2019. márc. 31. 20:40
 13/45 anonim ***** válasza:

Ne rontsd el! :) Annyi szép dolog van az életben, még ha nem is látod mindig... Én is 100x inkább a rosszat látom, kételkedek, aggódom, rágódom, érzelmi hullámvasúton ülök sokszor... Aztán jön valami, ami miatt belegondolok, hogy milyen csodálatos nekem az élet: van tető a fejem felett, vannak szeretteim, van mit ennem, elismernek a szakmámban, stb... aztán újra egy mély pont... mire örülök valaminek, jön az újabb gond, az újabb probléma. Ilyen ez az élet, nehéz, de még is túl szép ahhoz, hogy csak úgy elb@$$zuk.

Ne drogozz. Az, hogy ilyennek látod magad, hogy szerinted is értelmetlen a drogozás és így nem jutsz semmire, a legnagyobb motiváció ahhoz, hogy tiszta maradj.

2019. márc. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:

A statisztika azért nem valami bíztató, mert az elmúlt bő hat év 514 lellási kísérletemből 513 x eddig visszaestem.

De volt olyan hogy 2 hónap 2 hétig tiszta voltam. Ez az egyik rekord.

Talán hagyom ezt a statisztikát, és inkább időre játszok..

2019. ápr. 1. 06:46
 15/45 anonim ***** válasza:
Csak nyavalyogsz. Nem akarod a tetteidért vállalni a felelősséget. Az élet mindenkinek nehéz. Statisztika mögé bújni a legostobább dolog. Vegyük például az én helyzetemet. Bipoláris vagyok, a statisztika szerint 2/3duk öngyilkos lesz. És lesznek drogfüggők. De attól hogy ez a helyzet nekem még nem kell annak lennem. Teszek a statisztikákra mert én más vagyok. Nem minden beteg egyforma. Van szabad akaratod el tudod dönteni mit akarsz. Te irányítod az életed nem pedig a statisztikák. Vedd kezedbe az irányítást és ne hagyd hogy bármi is irányítson vagy uraljon.
2019. ápr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, nem tudtam, hogy bipolárisként ekkora esélyem van öngyilkosságra. Azt hittem a borderline miatt inkább.
2019. ápr. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:
Háát végül is döntöttem. Valójában már réges rég.. Folytatom a felelőtlen életem! Majd ha lesz okom változni akkor változtatni fogok. Önmagam miatt nem csinálok semmit! Az lesz a célom hogy megtaláljam azt akinek még fontos lehetek. Én ilyen vagyok. Mindig azt fogom akarni hogy más irányítson! Ha nem irányít senki, akkor pedig maradok szétszórt... Ennyi az én történetem.
2019. ápr. 1. 11:47
 18/45 anonim ***** válasza:
75%

Dehogy akartál te 513x leállni!

Az a leállási kísérlet csak annyi volt, hogy elaludtál, vagy nem volt pénzed újabb adagra.

Azt sajnálom, hogy az ilyeneknek a kórházi kezelését az én adómból meg a többi dolgozóéból fizetjük, mikor túladagolja magát.

2019. ápr. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:

Jah hát talán az lesz a legjobb ha nem is számolgatom ezt tovább...

Ha nem kezdem számolni a leállásokat - akkor nem lesz több visszaesés sem :)


# 18

Igazad van. A fő indíttatás mindig az volt hogy nem volt pénzem!


# 7

Gondolkodtam, és nincs saját célom! Nem is tudom hogy lehetne bármit is kitűzni, mert egyénileg sosem csináltam ilyet.. Egyedül a szerelem motivált, de arról is le kell mondanom erre ez életre. Túl nehéz lenne az út, és minden bizonytalan.. Ezért nem lesz több célom!

10 év múlva pedig remélem a virágos fák alatt fekszem majd békességben, és nyugalomban.


El kell fogadnom magam így.., hogy én mindig a könnyebb utat választom!

Feladom a harcot inkább magammal, és droggal szemben, és csak követem az életem.

Ha sikerül elfogadni a sorsom - akkor pedig talán nem őrlöm majd magam tovább tök feleslegesen...

2019. ápr. 2. 12:22
 20/45 anonim ***** válasza:

Biztos antiszociális lettem "vénségemre", de amikor belefutok egy ilyen rohadtul ráérő, unatkozó, kifogásokat kereső, életképtelen idiótába, a Holdig tudnám felrúgni.


Tehát te most felmentést keresel magadnak egy statisztika mögé bújva.


Gratulálok, nincs felmentés!

Megsúgok egy titkot: neked sosem voltak céljaid. Azokért ugyanis az ember mindent megtesz!

A "ha majd egyszer..." és a "de jó lenne" kezdetű "célok" az álmodozás kategóriába tartoznak.

Meg is teszel mindent...annak érdekében, hogy lebeszéld magad.


Tudod, ha ehhez a mocskos droghoz nem kapcsolódna ezer szállal a bűnözés és nem tennél tönkre vele mindent és mindenkit a környezetedben, szarnék bele, azt mondanám, csináld csak, hadd hulljon a férgese.

Csak közben költöd az állam pénzét, idegileg tönkreb...aszod a családodat, a drogra valahonnan megszerzed a lóvét és mivel melózni büdös, így pénzhez csak tisztességtelen úton juthatsz ugyebár...

Ha ki ki akarsz lábalni ebből a szarból (nem akarsz), akkor azert hozni kell egy döntést és végigcsinálni! Ha meg nem akarsz ( és neked eszed ágában sincs) akkor, nyugodtan fejezd be a nyilvános önsajnálatot és zárd rövidre a kérdést! Úgyis csak saját magaddal foglalkozol.

2019. ápr. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!