Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyamatosan szorongok és...

Folyamatosan szorongok és emiatt mindenféle elviselhetetlen testi tüneteim is vannak. Kb élhetetlen így az életem. Az egész egy kínlódás. Hogy lehet megszűntetni?

Figyelt kérdés
Tudom az okát, de az nem egy megoldható probléma. Pszichológus nem tud ezen segíteni, már próbálkoztam. Nyugtató semmit nem ér csak álmos leszek tőle. Önsegítő könyvek tömegét olvastam el, autogén treningen, relaxációs zenén túl vagyok. Semmi nem hat mert a probléma nem megszűntethető.

2019. máj. 22. 12:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
58%

Fordulj a háziorvosodhoz és írasd ki magad táppénzre, majd keress első körben - délelőtt - egy pszichológust.


Ha ennyire rosszul vagy, segítségre van szükséged.

2019. júl. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Valóban sevítségre van szükségem. De mégis ezt hogy gondoltad? Evy terápia hónapokig/évekig eltarthat. Majd addig kiírnak bezrgálományba? :D A munkamehelyemen mégis mit mondok miért? Ha mentalis problémád van azt egy munkahelyen nem értik meg! A munkámat ki végezné el addig? Kétlabbal rúgnának ki pár hét múlva! Akkor miből fizetném a lakhatásom és a pszichológust? Az ilyen remek ötletekrt gyártók milliomosok? Vagy bármikor eltartja őket valaki? Vagy ennyire ostobák?
2019. júl. 10. 18:21
 13/22 anonim ***** válasza:
58%

Hm. Próbáld meg nem az akadályokat nézni, hanem a lehetőségeket, opciókat. Csak egy 10 percig akár. Mit dolgozol jelenleg? Van rá lehetőséged, hogy munkahelyet válts, esetleg olyan munkét végezz, amit lehet otthonról, saját időbeosztással végezni, s nem a megszokott 8-4/5ig tartó munkarendben? Esetleg nem tudsz-e munkahelyet váltani, vagy akár a jelenlegi munkahelyeden megbeszélni, hogy mostantól 40 óra helyett csak heti 30 órát tudnál vállalni? Vagy, hogy pl szerdánként neked jobb lenne mondjuk 2-3 fele végezni, cserébe egyik nap bentmaradsz tovább?

Nem tudom, mennyire rugalmas a munkád, főnököd, stb...

2019. júl. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
8-16.30ig. Szeretem a munkámat. Az egyetlen dolog ami fontos nekem! Keveset keresek. Kevesebb órában elvegezni sem tudnám és megelni sem belőle. A munkám amolyan álom munka. Eszem ágaban sincs otthagyni! Megőrültél!!! :) nem vegezhető otthonról de egyebkent sem tenne jót a 4 fal között ülni egyedül naphosszat. Pár hét után utcára sem tudnék menni.
2019. júl. 10. 18:51
 15/22 A kérdező kommentje:

Váltsak munkát? :D :D Ha elveszítenem belepusztulnék annyira szeretem.

Ilyen ötletet?!! Vágjam ki magam alatt a fát?!! Remek öltet!!!

Tenyek vannak, nem akadályok!

2019. júl. 10. 18:54
 16/22 anonim ***** válasza:
58%
Akkor erre ennyit írok: így jártál. Mi itt ötleteket adunk, amiket te csak lehurrogsz, majd folytatod a picsogást. Nekem nagyon úgy tűnik a válaszaidból, instant megoldást vársz, de tenni már nem akarsz érte. Nézz magadba, s döntsd el, változtatni akarsz-e vagy sem. Ha nem, az is rendben van, de akkor ne várd kívülről a csodát.
2019. júl. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Komolyan nem értem minek írsz egy kérdeshez amire nem tudsz választ adni? Ennyire unalmas az életed? Majd ha végig nézed a szeretteid halálát, majd ha életveszélyes állapotban fuldokolsz közel egy éven át, és felrediagnosztizalnak és rossz gyógysuzrekkel tömnek, majd ha elrontják a műtéteidet,és elképzelhetetlen szenvedések között vergődsz hetekig és már az ópium sem hat, majd ha a karácsonyt is két rakos nénivel töltöd becsövezve, majd ha tök egyedül csinálod ezt az egészet végig és rájössz hogy most már ezek után gyermeked sem lehet, majd ha felmerül ezek után egy még súlyosabb betegség gyanúja és az egész életed nem szól másról csak az orvoshoz járásról akkor meglátjuk TE hogy fogod érezni magad. De "picsogok" ugye? Te akkora sza@hazi vagy amekkorát még nem hordott a hátán a Föld. Menj át ezen. Fuldokolj utána még másfél évig és legyenek rémálmaid. Menj 30% tüdökapacitással dolgozni. Jöjjenek elő a rémkepek még nappal is. Nem teszek magamért? Mi a francot képzelsz te magadról? Semmit nem tudsz rólam. Egy nyomorék vagy aki itt éli ki magát! Képzeld így dolgoztam végig. És 50 fő munkáját koordinálom. És előadasokat tartok és helytállok miközben majd elájulok és mindenki meg van elegedve és szeretnek a beosztotaim. És olyat alkotunk aminek van értelme! De el kéne ezt is dobnom mert TE egy senki idegen azt mondja! Más az én helyemben már vagy kiugrott volna az ablakon vagy leszázalékoltatta volna magát és otthon agonizálna. Elmehetsz az anyád valagába!
2019. júl. 11. 18:20
 18/22 anonim ***** válasza:
51%

Jézusom.

1. Oké, sajnálom amik történtek. Nyilván nem tudhattam róla, mivel nem írtad.

2. Gratulálok a sikereidhez.

Ettől függetlenül, ugyanazt gondolom most is, amit leírtam. Minden jót, nyugi hagylak, megyek máshova "kiélni" magam.

2019. júl. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Én is PTSD-s vagyok, szóval leírom, nálam hogy megy ez.


A MagneB6-ot semmiképpen nem ajánlom, mert nekem ezt az így is karácsonyfaizzósra gabalyodott agyamat még jobban bezavarta. Hihetetlen káoszt és zavart éltem át, féltem azoktól is, akiket nagyon szeretek, vagy nem ismertem fel őket, az elmondásuk alapján pedig totál hülyén viselkedtem, ameddig nem ürült ki.


A durva testi tünetekben is van tapasztalatom, három tüdőgyulladást generáltam magamnak pszichésen a kezdeti szakaszban, azóta állandó hőemelkedés és fejfájásra való erős hajlam helyettesíti be. Amikor nagyon kivagyok, akkor lejön a bőr a homlokom egy részéről és vérzik, gennyes váladék jön belőle, begyulladnak a szemeim. Ugyan eredetileg nem erre való, de ezeknek az enyhítésére nekem bevált gyógyszer a Panadol. Bekapok két szemet és újra élénknek érzem magam, a gyulladások lemennek, a rossz érzés is halványodik.


Ez egy hullámzó dolog, amiben váltakoznak a jó és a rossz szakaszok, ez utóbbiakat a legkönnyebb annak betudni, hogy ide ért a ciklus, majd elmúlik. Én se szeretem, amikor erről faggatnak, így veled se fogom tenni, viszont azt fontos számba venni, hogy mennyire vagy mostanra elszeparálva arra, ami a kiváltó traumád / azoktól a dolgoktól, amik arra emlékeztethetnek. Hogyha nem vagy tőlük teljesen elhatárolódva, a lehető legtávolabb, akkor az a gond, azért nem érzel javulást.


Pszichológus amúgy rajtam se tudott segíteni, azzal, hogy a beszélgetésekkel előhozta a témát, csak olyan volt, mintha újra megtörtént volna, egyre mélyebbre és mélyebbre nyomott.

2019. júl. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Minden arra emlékeztet. Ha el akarnék maximálisan szeparálódni el kéne költöznöm egy másik városba. Túl sok helyszínen játszódott a történet. De azzal sem oldanék meg semmit mert a trauma már átalakult és kivetült olyan dolgokra amik jönnének velem.

Magneb6 szerintem egy teljesen ártalmatlan dolog ha nem adagolja túl valaki brutálisan. Csak semmire nem jó ha nincs magnézium és b6 hiány. Nekem nincs gyulladás a szervezetemben.

2019. júl. 24. 06:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!