Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megfogom olni magamat, mihez...

Megfogom olni magamat, mihez kezdjek?

Figyelt kérdés
4 éve vagyok depresszios es mindig voltak jobb idoszakok akar 1-2 honap mikor talan meg boldog is voltam,de most mar kozel 6 honapja az eddigi legmelyebb pontomon vagyok.Pánik rohamos vagyok es sokszor van,h a buszrol lekell szallnom mert olyan erzes mintha mindenki engem nezne.Nem birok emberekkel beszelni mert dadogok mert nincs onbizalmam.Félek egyedul lenni itthon mert akkor nincs mi elterelje a figyelmemet es akkor teljesen elnyel minden.Nem tudok koncentralni se mar,szinte allandoan h elbambulok es csak azon jar az eszem h meghaljak.Allando uresegget erzek,szomorusagot es teljes remenytelenseget mar 4 eve es egyszeruen nem birom mar napiszinten vannak alvas paraliziseim es idegosszeroppanasaim.Fogalmam sincs mit csinaljak,erzem h hiaba mennek orvoshoz de ezzen nem lehet segiteni,mert egyszeruen nem tudom az indokokat,h miert vagyok szomoru es miert erzek igy de mar nem birom egyaltalan.Egy idegroncs vagyok es nincs semmi ami ezen segithetne ugy erzem. 19/F

2019. jún. 13. 23:56
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
# Talán nagyon rossz most..
2019. jún. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim válasza:
68%
Menj pszichiáterhez,gyógyszer kell neked. Hidd el egy pár hét és segít. Minden megváltozik. Meg fiatal vagy előtted az élet. Próbálj változtatni a gondolkodásodon. Hidd el a pozitív gondolkodás segit. Minden rendben lesz
2019. jún. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
75%

Pszichiátert keress fel, ne pszichológust első körben, és már ne a szüleidtől várj segítséget, ezt (felkeresni egy orvost) egyedül is meg tudod oldani!


Az orvos két szinten tud a segítségedre lenni: az akut helyzetben valószínűleg gyógyszeres segítségre lesz szükséged, hogy egyáltalán kibírd és össze tudd szedni magad egy élhetően jó szintig, ezzel párhuzamosan és folyamatosan 10-20 üléses pszichoterápiában sgeít feltárni az okokat, és abban is tud segíteni, támogatani, hogy te magad megtaláld, hogyan tudod örökre felzsámolni ezeket az okokat, és/vagy amúltban történt eseményeket úgy feldolgozni, hogy te a végén erősebben, egészségesebben állhass talpra.


Háziorvosodat keresd fel első körben, tárd fel őszintén a problémát, ő tud ajánlani akár sztk alapon is pszichiátert, vagy ha az anyagiak nem okoznak gondot, akkor magánúton is kereshetsz egyet.


Ígérd meg, hoyg még ma!!!!!!! NIcns mire várni.

2019. jún. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
0%

lehet nem fog jól esni amit írok!

az önsajnálatot monsogatod magadnak akkor a végtelenségig rontod a helyzeted, DE ha azt mondogatnád magadnak,pl: értékes vagyok, szeretek élni.. ez pozitív energiával tőlt fel..

próbáld meg, esetleg fizikai munkával vezesd le a feszkót..

azért sajnos van akin nem lehet segíteni, mert ragaszkodik a szarságaihoz!!!

2019. jún. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
29%

Kezd magaddal valamit. Kezd el valami sportot, akár csapat, akár egyéni. Keress hobbit, biztos van olyan, ami érdekel(t). Keress munkát, ha van és nem jó, válts munkahelyet. A környezetváltozás jót tesz. Lassan felépíted magad és pár hónap múlva nem fogsz ráismerni magadra.

Ha ezek nem mennek, vagy nincs kedved hozzájuk, gyenge vagy, akkor marad a pia, narkó és önsajnálat.Az nem fog segíteni, de közelebb visz a "célodhoz".

Én az első opciót választanám. Hajrá!

2019. jún. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Tegnap elott este felvagtam az ereimet.Korhazban vagyok es mar pszichologussal is beszeltem.Heti 4x fogok vele beszelni a kovetkezo hetekben.Koszonom mindenkinek a segitseget,majd jelentkezem,ha jobban leszek..
2019. jún. 19. 00:02
 27/34 anonim ***** válasza:
Jobbulast kivanok!
2019. jún. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Használd ki a jelenlegi lehetőségeket a picologusnál
2019. jún. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
TErmészetsen menj el dokihoz és várj egy pár évet, hátha elmúlik. Ha nem akkor szenteld az életed mások segítésének. Egyszer ígyis-úgyis meghalsz, akkor nem mindegy mikor? Ha meg létezik Isten, akkor legalább a mennyországba jutsz és nem a pokolba.
2019. jún. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Vidiripi


De van ami segíthet rajtad csak rá kell jönnöd hogy neked mi az ami segít! Ezt úgy lehet megtenni hogy több mindent kipróbálsz!

Pl.

- Kertészkedj! Virágok gondozása, ültetés, locsolás, metszés pl. rózsa és az illata harmóniát és kiegyensúlyozottságot közvetít.

- Szerezz egy kutyát és gondozd, sétáltasd rendszeresen, játssz vele!

- Sportolhatsz is futás, bicajozás, úszás!

- Imádkozz a teremtő Istenhez! (saját szavaiddal)


Egy kis házi kedvenc elterelné a figyelmedet és nem lennél egyedül. Ugyan akkor felelősségre is tanítana hiszen neked kellene róla gondoskodnod! Nem éreznéd magadat üresnek és kutya sétáltatás közben akár új barátokra is szert tehetnél.

- Vagy segíthetnél másokon pl. bevásárolhatnál időseknek. Biztosan lehetne valami közösségi munkát találni a környékeden is.

2019. jún. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!