Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek, ha anyám hízlalni...

Mit tegyek, ha anyám hízlalni akar?

Figyelt kérdés
Tavaly Karácsonykor 76 kiló voltam. Nagyon el voltam hízva. Anya is mondogatta, hogy fogyjak egy kicsit, mert szarul nézek ki. Így tettem, mert már magamnak se feleltem meg. Egy hónap alatt lefogytam 3 kilót, étrendváltoztatással. Aztán nyáron elkezdtem sportolni, június vége óta mindennap (kivéve szombaton) 1 vagy 2 órát edzek konditeremben. Heti 1 kiló fogyás meg is van így, jelenleg 62, 3 kg vagyok a 170 centimhez. Anya az elmúlt napokban kezdte el mondogatni, hogy ne fogyjak tovább, mert már szerinte a ló túloldalára estem, pedig ez egyáltalán nem így van! Naponta 1400 kalóriát eszek,reggelire zabkása, 2 alma, ebédre főtt hús valamilyen párolt zöldséggel , vacsira pedig saláta a menü, tehát nem koplalok. Eddig nem vettem komolyan, hogy anyám ezt mondogatta, ma viszont teljesen kiakadt, hogy megint főzni akartam magamnak brokkolit meg húst, ordibált velem, hogy miért nem eszek rendesen, meghogy mostantól nem fog adni pénzt kajára (amiből megveszem ugye a húst meg zöldséget) és hogy csak zsömlét, zsíros dolgokat, kolbászt fog hozni (mert szerinte ezek az egészséges, rendes kaják). Anyám egy kicsit ducibb alkat, 75 kg kb, és mindig nyafog, hogy nem tud lefogyni (mondjuk amilyen kajákat eszik, nem is csodálom) és szerintem azért nem engedi, hogy tovább fogyjak, mert irigy rám, hogy nekem sikerül, neki pedig nem...vagy nem tudom. Én még mindig daginak látom magam, még mindig van pocakom, a combom is vastag még mindig (igaz, az is vékonyabb lett, de nem nagyon) és még soknak találom a 62 kilót, 57-55 kiló az álomsúlyom. (Ráadásul a suliban is megkaptam már idegenektől beszólásként, hogy kövér vagyok, hogy nézek ki, stb) Most mit csináljak szerintetek? Kinek mi a véleménye erről?
2019. szept. 21. 13:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Nem írtad, hogy lány vagy fiú vagy, nem egészen mindegy.

Lányként a 170 cm-hez ez a súly a normális alsó határa körül van, a 55-57 kg nagyon kevés, fiúként ennél több (70 kg körül) lenne a megfelelö, feltéve, hogy nem zsír van rajtad, hanem izom is.

2019. szept. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Anyád nem azért mondja mert egészségesnek tartja, hanem mert tényleg átestél a ló túloldalára. Napi egy-két óra mániákus edzés, folyamatos diéta tényleg nem normális kategória.
2019. szept. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerimtem vegyél vissza a tempóból. Az jó hogy egészségesen étkezel, de a kalória szerintem kevés. Próbálj meg 1600-1800 körül enni. Az edzés persze menjen tovább. Aztán úgyis látni fogod, hogy így is formálódsz. A kilókat felejts el, próbalj egy kis izmot építeni és minden rendben lesz.
2019. szept. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Na várjunk csak. Heti hat napon, napi szinten órákat tölt edzéssel. Azzal nincs gond hogy fogyott valamennyit, de az ilyen szintű , csak a súlya körül mozgó tevékenységek , az hogy ez tölti ki a napjait nagyon nem egészséges.
2019. szept. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: lány vagyok, 14 éves.

Harmadik válaszolónak: az már rengeteg kalória lenne, volt, hogy régen egy hétig 1500/1600-ra próbáltam emelni a kalóriabevitelt, de nagyon soknak éreztem, az 1500-at is nehezen tudtam megenni, annyira tele voltam, van, amikor már az 1400-at is soknak érzem :/ szerintem nem estem át a ló túloldalára, mert nem vagyok anorexiás, nem vagyok vékony, inkább teltnek mondanám magam, mivel alma alkatlom van sajnos, így a legtöbb felesleg a hasamon van még mindig :/ igaz, a hasam is vékonyabb lett, de még mindig nem érzem jónak :/ ja és persze köszönöm szépen a válaszokat! Még jöhetnek (:

2019. szept. 21. 14:06
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Az nem rengeteg kalória, kérdező. Anyád okkal félt, az anorexia felé tartasz.
2019. szept. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Az 1400 kcal neked nagyon kevés ennyi sport mellett, ráadásul ami étrendet írtál nincs is annyi. Az iskola miatt is kell a plusz energia! Egyél többet, a konditeremben meg emeld a has és comb edzést.
2019. szept. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

Az anorexia fejben dől el. Kedves kérdező, most kezdődik az anorexiád, vigyázz magadra!

Vagy kevesebb edzés, vagy valamivel több kalória. A zabkását egyed édesen. Vigyél be több fehérjét, anélkül nem fogsz izmokat építeni, és nem lesz arányosabb a tested.

2019. szept. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mindennap eszek húst, kb 500-800 grammot biztos, szóval fehérjéből nincs hiány 😅 sőt, eddig naponta 3/4 tojást is ettem, viszont nagyon elkedztem tőle puffadni, nagyon görcsölt a hasam és rosszul is voltam, még másnap reggel is felvoltam puffadva, amióta nem eszem, ezek a tünetek megszűntek, szóval a tojásról le kellett mondanom sajnos ):
2019. szept. 21. 17:32
 10/11 A kérdező kommentje:
A zabkását nem simán eszem, teszek bele egy almát és egy evőkanál fahéjat is szórok rá (: ja és nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2019. szept. 21. 17:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!