Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nincs étvágyam, úgy érzem...

Nincs étvágyam, úgy érzem hogy teljesen felfordult a gyomrom. Mitől lehet? 16/L

Figyelt kérdés

Nagyon szeretten enni és édes szájú is voltam. Úgy 2 hónapja rájöttem hogy kényszer evő vagyok. (Nem vagyok stresszes de idén nagyon sokat kell tanulni, vlmint elvesztettem egy nagyon fontos személyt nemrég) Elkezdtem oda figyelni arra hogy mennyit és mit eszek, de nem igazán voltam szigorú magammal. Már vagy 2 hete hogy nem is figyelek rá rendesen. Úgy 3 napja nagyon rosszul voltam rázott a hideg, hányingerem volt, fájt a hasam és a fejem és most egyáltalán nincs étvágyam. Általában ebédre eszek valami kis főtt ételt, vacsira meg gyümölcsöt vagy valami joghurtot. Nem vagyok éhes egyáltalán és nem is kívánok semmit. Főleg nem az édeset. Napi 2x vagy 1x is csak azért eszek hogy ne fájjon a hasam.

Azért is írom ki külön mert kezdek betojni hogy valami komolyabb bajom van, elég sokat olvastam utánna hogy mitől lehet, de nem jöttem rá hogy nekem miért lehet. Stressztől? Vagy valami betegség? Várjak még egy pár napot/hetet aztán ha nem lesz jobb beszéljek szüleimmel?

Bocsánat a helyesírás miatt de most nem is az a lényeg!


2019. nov. 28. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Hát ha rosszul voltál akkor lehet hogy kerülget/kerülgetett valami vírus.

Ha azóta az étvágytalanságon kívül nincs bajod akkor én a helyedben még nem fordítanék erre túl nagy aggodalmat.

Nekem is volt olyan hogy napokig semmi étvágyam nem volt és a kaja illatától is hányni tudtam volna, de nem lett belőle semmi, elmúlt pár nap alatt.

Azért figyelj hogy attól még egyél eleget mert különben attól leszel rosszul hogy legyengülsz.

De ha kb 1-1,5 hét alatt nem múlik el akkor menj el orvoshoz azért. A szüleidnek meg most is mondhatod hogy nincs étvágyad.

Amúgy igen, stressztől is lehet ilyen.

21/L

2019. nov. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igaza van az első válaszolónak: egyelőre nem kell izgulnod, lehet valami vírus vagy simán csak a stressz. Ha egy-két hét alatt nem múlik el, akkor orvos.
2019. nov. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mikor rosszul voltam az csak 1 napig tartott. Remélem akkor nem lesz semmi gond és hamar elmúlik.
2019. nov. 28. 13:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is enyhe vírus- vagy bakteriális fertőzésnek tűnik. Amikor rázott a hideg, akkor kezdődött, valószínűleg lázas voltál vagy hőemelkedésed volt. Hányinger, étvágytalanság, ezek is tipikus tünetek, bár enyhék. Szedj vitaminokat, igyál gyógyteákat, probiotikumot is szedhetsz, így hamarabb meggyógyulhatsz. Ha nincs javulás, ahogy a többiek is írták, orvos.
2019. nov. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kezdem úgy érezni, hogy visszatér az energiám és az étvágyam is! Valószínűleg az volt amit írtatok, még egyszer köszönöm a kedves válaszolóknak!
2019. dec. 1. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!