Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Csokoládé függők! Ti mennyi...

Csokoládé függők! Ti mennyi édességet esztek meg egy nap?

Figyelt kérdés

Immár 15 éve mondhatom magamat csokoládé függőnek, 3 éves korom óta eléggé nagy mennyiségben fogyasztom.

Naponta megeszek minimum 2 táblával plusz még egyéb finomságokat egészen lefekvésig...

Ha nincs itthon csokoládé akkor ösztönszerűen elkezdek kutakodni utána, szinte mindent kiforgatok a helyéről... Általában valami aprós@got mindig találok,de ha nem akkor előveszek egy teáskanalat és tömöm magamba a porcukrot... Szinte remegni kezdek ha nincs édesség...

Ti is így vagytok ezzel csokoládéfüggők? Nálatok ez mekkora mennyiséget jelent?



2019. dec. 3. 23:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Oké, 18 évesen még nincs gond. Aztán meghízol, cukorbeteg leszel és hatalmas árat fogsz fizetni a mostani felelőtlenségedért...
2019. dec. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Vékony, nehezen hízó típus vagyok, szóval elhízástól nem tartok...


Volt egy szakaszom mikor kisebb voltam és azt hittem, hogy cukorbeteg leszek mert 3 napon keresztül erre utaló tünetek jöttek én meg ott nyavajogtam, hogy inkább megdöglök, de az édességet úgyse fogom bírni magamtól megvonni😅

De aztán szerencsére megszűntek a tünetek és nincs semmi baj...

2019. dec. 4. 00:00
 3/10 anonim ***** válasza:
Én az összeset.
2019. dec. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
lehet még nem hízol, mert még fiatal vagy később elhízhatsz. És cukor beteg sem most leszel, hanem 20 év múlva... Ja és vékony emberek is lehetnek cukrosak. És ha sok édességet zabálsz normális étkezés helyett, akkor állandóan ingadozni fog a vércukorszinted, ami rosszul léthez vezet... Ezzel nem kéne inkább büszkélkedned. Osztálytársaim is állandóan verik magukat a csokoládé függőségükre, egyiknek mintha szemes lenne a szeme olyan sötét karikái vannak, másik meg nem egyszer esett össze a suliban. Mindketten vékonyak, de ettől még nincs szép alakjuk
2019. dec. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Napi fél tábla, sokba kerülne több, de bemenne egy egész is, sokszor még süti is van napközben.
2019. dec. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

De irigylem az olyanokat, mint te :@

Boltban kapható csokoládét ritkán eszek. Itthon csinálok kakaó+mogyoróvaj+eritrit kombóval valami hasonlót. Nem minden nap, de ha igen, akkor 500g simán elfogy :D

2019. dec. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Attól még, hogy nem hízol el, sajnos a májad elzsírosodhat. A normál súlyú emberek 20%-ánál sajnos ez kialakul (a kövéreknél jóval magasabb az arány). Itt olvashatsz róla:


[link]


Két módon előzheted meg:

(1) kevesebb finomított szénhidrátot eszel (csokit meg cukrot, de a tiszta cukor/cukros üdítő rosszabb, mint a csoki, és a fruktóz a legrosszabb)

(2) sokat mozogsz - mert a szervezet először a májban és a szerveken levő zsírt használja fel, ami szerencsére éppen a legkárosabb.


Szóval ha nem akarsz 40 évesen egy májtranszplantációt megkockáztatni, akkor gyalogolj, fuss, biciklizz, korcsolyázz, síelj, szánkózz sokat.

2019. dec. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Napi 1-2 kocka jó brutál étcsoki.

Ahhoz viszont tényleg ragaszkodok. :D

2019. dec. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Minden nap eszek csokit mert szeretem a kerek csokoládét, a szögletes csokoládét, a hosszú csokoládét, a rövid csokoládét, a gömbölyű csokoládét, a lapos csokoládét, a tömör csokoládét, a lyukas csokoládét, a csomagolt csokoládét, a meztelen csokoládét, az egész csokoládét, a megkezdett csokoládét, az édes csokoládét, a keserű csokoládét, a csöves csokoládét,a mogyorós csokoládét, a tejcsokoládét,a likőrös csokoládét, a tavalyi csokoládét, az idei csokoládét.
2019. dec. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak azt szeretném mondani, hogy próbálj minél előbb leszokni, amíg nem lesz nagy baj. Inkább vegyél egészséges csokit, amíg sikerül leszokj, pl. ami eritrittel van édesítve. Amiért sovány vagy és ha még az is maradsz, az nem jelenti, hogy egészséges vagy, vagy leszel az elkövetkező években is.
2020. jan. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!