Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szeretném minimalizálni a...

Szeretném minimalizálni a glutént a táplálkozásomban, mit tanácsoltok mivel helyettesíthetném a kenyeret, tésztákat?

Figyelt kérdés

Próbálok egészségesebben enni, sportolok, súlyzós edzést végzek. A napi kalóriaszükségletem 3000-3300 körül mozog. Egy részét fehérjével fedezem ami 130-160g körül szokott lenni, de ez ugye csak kis részét teszi ki ennek a kalóriamennyiségnek, a többi részét zsírból és szénhidrátból kell fedeznem, gondoltam arra, hogy olajos magvakkal, diófélékkel fedezem egy részét, de habár ezek egészségesek kicsi térfogatúak ezért nincs meg soha a tele vagyok érzés ami hosszútávon hiányzik, szóval szeretnék mindenképp szénhidrátot is fogyasztani, a kérdés ugye itt jön, hogy a hagyományos szénhidrátokat milyen egészségesebb alternatívával helyettesíthetem? Kitétel, hogy ne legyen gyorsan felszívódó.


Nem szeretném teljesen megvonni magam örökre a búza lisztből készült ételektől, csak nem szeretném hogy a mindennapjaim része legyen, vagy maximum kis mennyiségben.


2020. febr. 27. 16:22
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
A nem cöliákiásról is ír a cikk, amit linkeltem.
2020. febr. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

#4: a kuszkusz és a bulgur is tartalmaz glutént. A köles, hajdina, rizs, kukorica, quinoa, amaránt nem. A zab lehet szennyezett, de jelen esetben szerintem ez nem probléma.

Kérdező, ehetsz pl. hüvelyeseket is. Vannak alacsony/közepes glikémiás indexű gyümölcsök is. Bár ha ennyit sportolsz, jó a súlyod és nincs gondod a vércukroddal, a gyorsabban felszívódó szénhidrátokat sem muszáj teljesen kizárnod.

2020. febr. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Divtglutenos horda latom megy a censura!
2020. febr. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
:)
2020. febr. 27. 19:12
 15/23 anonim ***** válasza:

Ha gluténérzékeny vagy, akkor ne csökkentsd, hanem teljesen iktasd ki.

Ha nem vagy rá érzékeny, akkor semmi értelme egy ilyen diétának. Nem is értem a szénhidrát hogy jön ide. Azt ugye tudod, hogy a glutén fehérje?

2020. febr. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Jajj ne legyen már ilyen nehéz értelmezni egy egyszerű szöveget. Glutén búzafélékben van, ami , és búzafélével fedezem a szénhidrát bevitelemet, ezért keresek más szénhidrátforrást. A kérdés pedig továbbra sem arról szól hogy elhagyjam-e a glutént, csökkentsem vagy ne csökentsem, hanem arról, hogy csökkentem, és kértem megfelelően alternatívát, ez nem értem miért ilyen bonyolult. És pont nem érdekel, hogy szerintetek ez felesleges vagy hasznos, nem erről szólt a kérdés fel kéne fogni.
2020. febr. 28. 08:30
 17/23 anonim ***** válasza:

#16

De így meg mi értelme a glutént emlegetni?

Egyél kevesebb tésztát, és kész.

2020. febr. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Ohh jesszus, mert az az oka...
2020. febr. 28. 09:05
 19/23 anonim ***** válasza:

Minek mi az oka? Egyél gluténmentes tésztát aztán kész, ha ennyire rettegsz egy totálisan ártalmatlan dologtól, és önkéntesen szeretnél némi romlást az ételek élvezeti értékében, minden jogod és lehetőséged megvan.

Vagy te is írod fent a kérdésben a választ, nem szeretnéd ha minden nap ennél búzalisztet. Akkor ne egyél minden nap búzalisztet.

Esküszöm nem értem, hogy egyáltalán mi a kérdés? Ha kevesebb [bármit] akarsz enni, akkor egyél kevesebb [bármit], és kész......???

2020. febr. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Újra le kell írni az egész kérdést vagy méltóztatsz elolvasni? Ha kevesebbet eszek belőle nem lesz meg a kalória mennyiség, ezért kértem egészségesebb alternatívát.
2020. febr. 28. 09:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!