Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Okozhat e mentális gondokat...

Okozhat e mentális gondokat az ételallergia, ha gyulladt tőle a belem, illetve mit kezdjek ezzel az eredménnyel? Ezekre mind allergiás vagyok!

Figyelt kérdés

Vérből csinálták, otthon is elvégezhető teszt, nekem magánban csinálta egy gasztroentológus professzor 30 ezerért és ez jött ki :S


eléggé lehangoló :(


[link]

[link]


2020. márc. 29. 23:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy hallottam, hogy a belek egészsége nagyban hozzájárul a test és szellem egészségéhez. Simán okozhat depressziót, hangulatingadozást egy fel nem tárt bélprobléma. Pl. nem szívódnak fel jól a vitaminok, ásványi anyagok.
2020. márc. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

depressziósnak érzem magam és fura érzés, mert olyan mintha a hasamból jönne, mintha a gyomromban lenne a baj, beleimben. aztán amikor átmegy rajtam a "kaja" utána jobb lesz. sajnos sokszor érzem magam iszonyat gyengének, fáradtnak, mégha sokat alszom akkor is. ráadásul legújabban pánik is gyötör, ami böfögéssel kezdődik, majd pszichés szarbaa csap át.


A lista alapján gyakorlatilag SEMMIT nem ehetek :S

2020. márc. 29. 23:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Okozhat sajnos. Egy jó probiotikum folyamatos szedése sokat javíthat az állapotodon.
2020. márc. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt nagyon nem igaz, hogy semmit nem ehetsz. Ott van leírva, hogy a sötétkéket ne edd 3 hónapig, amiből kettő van. A közepeset négy naponta eheted, a világosnál pedig attól függ, hogy tapasztalsz-e tüneteket.

Amúgy saját tapasztalatom az, hogy ezek a tesztek szart sem érnek.

2020. márc. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ezt az az orvosprofesszor készítette, aki magyarországon először végzett ERCP-t, vagyis ő vezette be ezeket a vizsgálatokat, a Szél kálmán térnél vizsgáltak meg. A tojás az világos, de arra NAGYON allergiás vagyok. gyulladást okoz, ezt tudom. Viszont ha közepesen voltak antitestek a véremben ezek ellen, akkor miért egyem 4 naponta ha egyszer allergiás vagyok rá? a lisztet nem tudtam, de a tejet, élesztőt, tojást és kukoricát eddig is éreztem, meg pl hekktől nem vagyok rosszúl de a lazactól pl igen....viszont most beigazolódott hogy baj van, de nem tudok leállni ezekkel. a tejjel valahogy, de ha megkívánok egy csokit??? Nutellát soha többé? NEMÁR
2020. márc. 29. 23:34
 6/8 anonim ***** válasza:

En mar mindenre, ami art nekem, ugy nezek ra, mintha mososzoda volna.

Amugy a belproblemak, enyhe hasfajas is nalam szorongast okoz, de panikba is csaphat.

2020. márc. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen okozhat. El kell fogadnod a megváltozott élethelyzeted, étrended, saját magadat, új életvitelt, szokásokat kialakítani az étkezésben és akkor a depresszív tünetek is enyhülni fognak (ha más hatás egyidejűleg nem áll fent).
2020. márc. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
azt vettem észre, ha elkezdem enni magában a gluténmentes zabpelyhet, vicces az egész, de mihelyst lenyelem a gyomrom megnyugszik és valahogy ellazulok. tudtok egy nem kamu, hanem jó probiotikumot ajánlani ami hejrerántja a bélflórámat, bélbaktériumaimat?
2020. márc. 30. 00:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!