Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt lehet leszokn...

Mennyi idő alatt lehet leszokni a cukorról?

Figyelt kérdés
Ha most teljesen kiiktatom az étrendemből, akkor mennyi idő után fogom azt érezni, hogy nem kell?
2019. aug. 2. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon rövid idő alatt (pár nap, egy hét), de ha lehet, fokozatosan csináld. Semmit sem jó pikk-pakk megvonni, ami addig volt, mert csak a fordítottját éred el vele.
2019. aug. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Én egyik napról a másikra hagytam abba a cukor fogyasztását. Nem ajánlom, eléggé megviselt, kb. egy hétig szenvedtem. Inkább a fokozatosságot ajánlom.
2019. aug. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%

Hogy érted? Gondolom a hozzáadott cukorról akarsz lemondani.

Gyümölcsöt például attól még fogsz enni?

Amúgy hozzáadott cukorról lemondani nem akkora nagy szám, gyakorlatilag üdítők, édességek és sütemények. Ezekre alapból sincs semmi szüksége a szervezetednek, az agyadnak fog csak pár napig hiányozni, mert összekapcsolta a cukrot a jutalmazással és a boldogsággal.

Tudod, mikor gyerekként kaptál egy csokit, ha jól viselkedtél, ha ötöst szereztél, születésnapra, karácsonyra stb., azaz agyadban cukor = szeretet/boldogság/elismertség.

2019. aug. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
67%
Én is az egyik pillanatról a másikra álltam le vele. 1 hónap után már nem kívántam.
2019. aug. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem erősen függ attól is, hogy eddig milyen gyakran ettél magas cukortartalmú ételeket és mennyit naponta vagy hetente. Másrészt az sem mindegy, hogy milyen állapotban van az anyagcseréd, mert mondjuk ha már kialakult metabolikus szindrómád van, akkor nehezebb lesz az ügy, mintha egészséges lennél. A mozgás is segít.


"az agyadnak fog csak pár napig hiányozni, mert összekapcsolta a cukrot a jutalmazással és a boldogsággal"


Azért a cukor okozta endorfintermelés nem tanult reakció, bele van kódolva az emberbe. Nem lehet kikapcsolni, de lehet csökkenteni.


A másik, ami sokat segít, az a szokás hatalma: nekem sokkal könnyebb azóta mértéket tartani az édességekből, mióta kialakítottam egy rendszert, amiben előre meghatározott (kis) mennyiséget eszem naponta a kedvenc édességeimből. Így már nem úgy merül fel a kérdés, hogy szeretném-e most ezt a sütit megenni, hanem hogy szeretném-e a kedvencem helyett inkább ezt a sütit (sőt, csak a negyedét-harmadát, ha egy szokásos méretű sütiről beszélünk), és úgy mindjárt nem olyan vonzó a dolog.

2019. aug. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én egyik napról a màsikra tettem le olyan formàban, hogy havi egyszer engedélyezek magamnak kis mennyiséget, csak hogy ne érezzem annyira tiltott dolognak, és azért évente pàr nagyobb eseményen , szülinap, karàcsony, ne kelljen kihúznom magam mindig a desszert fogyasztàsból. Csak az én kedvemért senki sem fog cukormentesen tortàt csinàlni. Nekem kell alkalmazkodni, ha vendégségbe megyek. Akkor se 5 szelet süti, csak 1. Ennyire egyszerű.

Az első héten 3 napig egyfolytàban fàjt a fejem, bàr ez részben a szénhidràtszegény diéta miatt is volt, nem csak a cukor... és az első hónapot elég nehezen viseltem, de kitartottam.. 5 hónap telt el, hetekig eszembe sem jut a cukros édesség, egyàltalàn nem szenvedés. Az első pàr hetet kell kihúzni. Le lehet róla szokni, de én nem gondolom hogy végleg ki kell zàrni:) .

Persze mindenki úgy csinàlja ahogy akarja. Nekem jobb ilyen korlàtokkal, mintha belegondolok abba, hogy ténylegesen soha többet semmi cukrosat nem ehetek.

2019. aug. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6 hónap
2019. aug. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem teljes megvonással plusz drasztikus ch csökkentéssel kb. 3 napig voltak kellemetlen tüneteim. Ezt csak akkor próbáld ki, ha nagyon elszánt vagy, és a fokozatos csökkentés nem válik be nálad.

Ha a cukrot kiiktatod, de továbbra is finomított szénhidráton élsz, nem lesz észrevehető hatása.

2019. aug. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!