Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek? Bulímia?

Mit tegyek? Bulímia?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok. 2 hónapja voltam kint koktélozni barátnőkkel, viszont hisztamin intoleranciám van, ami azt jelenteni, hogy ha valami olyat eszek/iszok, amit nem szabad, akkor elkezd a gyomrom szúrni

Nos, akkor elkezdett szúrni a gyomrom, és kitaláltam, hogy meghánytatom magam, így legalább délután nem lesz rosszabb, stb.

Soha nem tettem ilyet, de valahogy “élveztem”, hogy sikerült meghánytatni magam és boldogan mentem tovább azzal a reménnyel, hogy így nem lesz délután rosszabb a fájdalom

Józanul délután rosszul voltam, szintén próbáltam újra, de nem ment, valamiért csak picit ittas állapotban megy ez

Viszont múltkor újra megpróbáltam evés után, mert fájt a hasam és jobban lettem

48 kg vagyok és 167 cm magas, mindig megkapom, hogy vékony vagyok, szedjek fel pár kilót, és ezzel egyet is értek

Ehetek bármennyit, nem tudok hízni, pedig nem lenne rossz plusz pár kiló

Viszont 50 kilót soknak tartok

Elkezdődött egy hete az, hogy ha eszek, “kedvet” kapok a meghánytatásra, mert jó bulinak látom és tetszik, hogy utána nem leszek rosszul

De ugyanakkor ez nem egészséges

Nem hánytatom magam mindig, mert erőt veszek magamon, hogy nem szabad, de ugyanakkor minden evés után késztetést érzek rá

Mit tegyek? Baj van velem?



2020. szept. 22. 22:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetnek ne egyél olyat, amitől rosszul vagy. Valahol érthető is ez tőled, mert ha szúr a hasad, akkor meg akarsz szabadulni a fájdalomtól, szóval ezt a szúró érzést kéne elkerülni. Nem tudom megállapították-e allergia teszttel a pontos élelmiszereket, amiket nem bír a szervezeted,de ha mèg nem, akkor nagyon kellene. Ha ezek meglennének, akkor hátha nem akarnád ezt csinálni. Amúgy ha nem látod magad dagadtnak és nem akarsz szándékosan fogyni az is pozitív. Ha viszont nem tudsz ezzel leállni a leírtak alapján, akkor szakember...nem jàték ez. Legyen akaratod és fejezd be.
2020. szept. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Beszélj erről valakivel, szüleiddel pl. .... még most ...
2020. szept. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!