Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiás vagyok?

Anorexiás vagyok?

Figyelt kérdés

Rengeteg oldalt olvastam, és kérdést is itt.

Mindenkinek az volt a problémája, hogy fogyni akar, vagy nem látja elég vékonynak magát stb.


Nekem az a problémám, hogy nagyon sovány vagyok. De ez kiskoromtól kezdve így volt.

Voltak jobb időszakaim, mikor úgy éreztem sokat eszek, de igazából, még az sem volt egy normális adag.


Szóval én látom, hogy sovány vagyok, mindig is láttam, sosem tetszett, mert jól állna +10 kg.

A családom is látja, hogy nem normális a súlyom.


Ugye nekem nincs testkép zavarom, sosem volt, tisztában vagyok vele, hogy nem egészséges a súlyom, de mit kezdhetnék ezzel?

Eszek egyébként, csak nem sokat, hamar jóllakom és sosem eszem magam annyira tele, hogy levegőt se bírjak venni.


Sokszor inkább nincs energiám enni.

Mikor kimegyek a konyhába és éhes vagyok, akkor végiggondolom, hogy jaj de jó lenne megenni valamit.

Jaj de ki kell venni a hűtőből, ahj tányér sincs mosva... meg szedjem ki melegitsem meg pakoljak el magam után. Így inkább nem eszem.

Vagy ha főzök akkor is másnak sosem magamnak.

Egy piritóst is kétszer meggondolok, hogy megéri e a fáradtságot elkészítenem magamnak.


Szóval mikor éhes vagyok, sokszor inkább chipset eszem, vagy gyorsan elérhető dolgokat.

Amit kibontok és már előttem is van. Ezekből bármennyit meg tudnék enni :D

De nem tudom ez anorexia e, hiszen ha egy hambis mellett megyek el megállok veszek egyet és megeszem, mert jól esik, nem félek hogy jaj elhízom, adná az ég ha feljönne egy kis súly rám végre xD


Kalóriákat sem számolom, szeretem a zsíros kajákat is, mindent megeszek, nem félek hogy jaj mennyi kalória van benne, nem is igazán tudom, hogy hogyan számolgassam, meg minek?

Mindent megeszek ugyan, de valahogy nem tudom rávenni magam, hogy kiszolgáljam magam és egyek, hamarabb teszem oda más elé, ha éhes.


Sajnos sok sok éve nem sikerült változtatnom az étkezési szokásaimon, már azt sem veszem észre igazán, hogyha éhes vagyok.

Ha mindig a kedvenceim lennének, és nem nekem kellene megcsinálnom kiszednem, a kezembe lenne adva, biztosan vígan elfogyasztanám, de úgy érzem nem éri meg a fáradtságot az, hogy egyek.


De persze étteremben ott szívesen eszem, vagy mondom bármit megeszek.

Egyébként tartogatós is vagyok.

Ha van étel a hűtőben akkor spórolok, hogy sokáig kitartson, valamint mindig másokra gondolok, a páromra a családra, hogy nekik is jusson ezért inkább mondom azt, hogy nem kérem, edd meg.


Persze nem mintha nem lenne miből, csak elég jó étvágyú emberek vesznek körül, és szeretem látni hogy boldogok, mikor jut még egy szelet süti, mert ugye én nem kértem, hiszen "tele vagyok" vagy "nem szeretem edd meg nyugodtan".


Ez anorexia ami nekem van?


Testalkatom alapján azt mondanák mások, hogy igen, de nem pontosan ez jellemző az anorexiára. Nem akarok sovány lenni, nem érzem így jól magam, nem fogyókúrázom. Szóval segítene valaki, hogy mi lehet a problémám?

Anorexia vagy sem? (Ha esetleg valaki tudna tippet adni hízáshoz azt is megköszönném)


Előre is köszönöm a válaszaitokat!



2021. jan. 29. 13:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
Igen, ez anorexia, ami étvágytalanságot jelent, de semmiképpen sem anorexia nervosa, ami a betegség. Ne aggódd túl a dolgot. Hány kg/cm vagy? Nemed?
2021. jan. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nő vagyok, 25 éves.

172 cm és 46-47 kg.

2021. jan. 29. 13:18
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Kezdj el edzeni, megnő majd az étvágyad is. Egyél olajos magvakat, 100g-t nem nehéz elfogyasztani és kb. 600 kcal-t tartalmaz annyi adag. Esetleg tej, banán, méz turmix, egy kanál olajjal.
2021. jan. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Ez nem anorexia. Én voltam anorexias.

Az anorexia nervosa esetében mindig kövérnek látod magad, nem eszel SEMMIT, folyton kalóriát szamolsz és naponta többször edzel.

Folyamatosan padlón vagy a kinezeted miatt.

Én kb 10 éve gyógyultam ki ebből, nem volt leányálom. Nem kívánom senkinek.

2021. jan. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
27%

Az első válaszoló, amire gondol az a kachexia, az terminalis állapotú paciensekre jellemző. Az anorexia az pszichiátriai betegség, ahogy utóbb írtam (anorexia nervosa, de simán anorexakent referalnak rá).

Inkább sovanysag a te problémád, de sehogy sem anorexia.

2021. jan. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
6%
2021. jan. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

A kachexia teljesen mást jelent.

[link]

2021. jan. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

Nem vagy anorexiás. Az anorexiás (értsd anorexia nervosa) kövérnek látja magát csontsoványan is, retteg a hízástól. Nem azért nem eszik, mert lusta hozzá, vagy nem kíván éppen semmit. Azért koplal, hogy minél jobban lefogyjon.

Azért mondhatják rád mások, hogy anorexiás vagy, mert manapság amiatt szokott valaki túl sovány lenni. Ritkábban betegség miatt. De a mai élelmiszer túlkínálatban ritkán maradnak soványak az emberek.

A chips meg a zsíros kaja akkor se tesz jót hosszú távon, ha rád férne a hízás. Hízni is lehetőleg egészséges étkezéssel kell.

2021. jan. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Létezik olyan is, hogy atípusos anorexia. Lényegében anorexia, de valamelyik tényező hiányzik. A legtöbb beteg ezt kapja, engem kórházban kezeltek pedig “csak” atípusos voltam . Sokak azért kapnak atípusos diagnozist mert még megvan a menstruációjuk. Olyat is ismerek aki súly alapján nem tartozik anorexiásnak, mégis súlyos beteg, mert vannak időszakai amikor rendesen eszik, aztán meg koplal, meg mentálisan teljesen kivan. Egyébként anorexiára nagyon jellemző, hogy azt hiszik magukról, hogy “én megeszek mindent”, én pl. mondtam a dokinak, hogy szoktam csokit enni, nem vagyok beteg. Aztán megkérdezte, hogy mennyi csokit eszek. Válaszoltam, ő meg kiröhögött.. A lényeg, a súlyod nagyon alacsony, ha nem sikerül híznod kérj segítséget. Ott segítenek kitalálni mi a gond..
2021. jan. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez nem anorexia, mert nem tudatosan fogyózol, hogy ilyen vékony legyél. Viszont tényleg alacsony a testsúlyod. Persze ahhoz energia és idő kell hogy az ember főzzön magára, vagy időt tudjon szakítani az evésre. De ilyenkor gondolj arra, hogy milyen szép, és a lényeg, hogy milyen egészséges leszel! Mert a szépség igenis egészség. Gondolj bele, hogy amennyi időt az étkezésre, ételkészítésre szánsz, azt mind magadba fekteted bele. Hosszú távon nem jó dolog gyors kajákat és chipeket enni.. Persze olykor olykor lehet, de muszáj igazi ételekkel táplálni a testet.

Plusz ajánlom hogy próbálj ki valamilyen sportot. Neked az erősítés ajánlanám, hogyha feljebb megy a súlyod, izomból is menjen feljebb:)

Meglátod egy kiadós edzés után, megjön az ember étvágya.

Figyeld a tested jelzéseit, és tedd azt, amit úgy érzel a legjobb neki:)

2021. febr. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!