Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mivel tudom elkerülni a...

Mivel tudom elkerülni a falásrohamot fogyó alatt?

Figyelt kérdés
A szénhidrátot és azokat a kajákat, amiket nagyon szeretek sosem eszek, mert akkor vége. Inkább csak fehérjét, esetleg gyümölcsöt. Az nem jó, hogy egyek pár falatot éhség ellen, mert az csak elindítja az evést. Szóval tanácstalan vagyok. Szerintem már feladom. Ennek sosem lesz vége.

2014. febr. 16. 08:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Önuralom.


Döntsd el, hogy mit szeretnél. Bezabálni, és kövér/löttyedt maradni, vagy türtőztetni magadat, és vékony/feszes lenni.


Amúgy én is ilyen vagyok. Az nálam nem működik, hogy eszek 2 kocka csokit (ha megkínálna az akkor természetesen más), mert csak sokkal jobban kívánom, mintha meg se ettem volna.

2014. febr. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
100%
igyál sok vizet az eltelít és nem lesz kaja utánni vágyad :)
2014. febr. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Olyankor sajnos nem tudok gondolkodni s felelősségteljesen dönteni. Pont ezért lenne jó valami olyan, ami rajtam kívül áll, mert olyankor én ehhez kevés vagyok.
2014. febr. 16. 09:00
 4/23 A kérdező kommentje:
Ez a víz jó ötlet. Pedig tudom is, de nem annyira alkalmaztam.
2014. febr. 16. 09:01
 5/23 A kérdező kommentje:
Az önuralom szép dolog, tartom magam sokáig, örülök, aztán elkap az evés. Nem elég, hogy eszek, borul minden, de még magamat is utáljam, hogy nincs önuralmam. Aztán egyenes út a depresszió. Ez sajnos nálam nem járható út.
2014. febr. 16. 09:03
 6/23 A kérdező kommentje:
...de azért köszönöm a választ. Jó, hogy írtál.
2014. febr. 16. 09:04
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne csökkentsd hirtelen a szénhidrátbeviteledet, és maradj normális kereteken belül, tehát ne akard teljesen kiiktatni; így nem lesznek rohamok. A falási rohamok akkor jönnek, amikor éhezel, mennyiségileg vagy minőségileg.
2014. febr. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne a falásrohamot akard eltüntetni, hanem az okát. Aki kiegyensúlyozott, egészséges, sportos életet él, annak nincsenek falási rohamai. De ha stresszes vagy, keveset alszol, vagy kapcsolati problémáid lehetnek, vagy egyéb pszichikai gondok, akkor hajlamos lehetsz a kajához menekülni. Vagy van aki pusztán unalomból
2014. febr. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
28%

Idióta. -.- Önuralom? ÖNURALOM?!

Te ennek nevezed a tested teljes kizsákmányolását? Elveszel tőle mindent, amit eddig megszokott és szeretett, hogy helyette gyümölcsjoghurttal tömd? A vészhelyzetre adott reakciójait elfojtod azzal, hogy benyomsz magadba egy liter vizet? Most őszintén: szerinted ez így normális?

Nem lehet-e, hogy okkal vannak falásrohamaid, hogy okkal kívánsz meg időnként bizonyos ételeket? Nem lehet-e, hogy a testednek szüksége lenne mondjuk ENERGIÁRA, vitaminokra, ásványi anyagokra, fehérjére, rostokra, zsírsavakra, cukorra és a többire? Nem lehet-e, hogy a tested - ami több millió sejt folyamatos, kölcsönös, maximális precizitású folyamatok együttműködésének eredményeként létezik - jobban tudja, hogy mire van szükséged mint az a picike kis agyrészleted, amivel eldöntötted, hogy te márpedig most lefogysz?!

Az agyad, ami eddig nem tudta szabályozni a bevitt ételek mennyiségét is minőségét (emiatt is híztál el) most nyilván baromi büszke magára, amiért megvalósíthatta ezt a fajta totális tápanyagmegvonást - de megsúgom: a tested nem így érez. Mert a tested élni akar. És addig örülj, amíg egyáltalán vannak ilyen falásrohamaid, mert ez a normális. Az egészséges, karcsú alak eléréséhez nem az az út, hogy kiéhezteted a tested. Ez egy hülyeség, ahogy sok minden más is a fogyókúra témában.

Nem a tested volt a hibás abban, hogy meghíztál, éppezért ne a testedet büntesd éheztetéssel. Az agyad, a tudatlanság, a következetlen, a túlzott tápanyagfogyasztás, a sok cukor, liszt és társaik: ők a bűnösök. Ez ellen pedig a megfelelő védekezés nem az önsanyargatás, hanem a tudás. Tudd meg, mi az ami jót tesz neked, mitől fog a tested megfelelően működni. Mert a jól működő test nem csak hogy szép (vékony -.-) de egészséges és boldog is.

Sok sikert.

2014. febr. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
7-es válaszoló: Azért csökkentettem le a szénhidrátbevitelem, mert mindig akkor jöttek a falásrohamok, ha azt ettem. Mennyiségileg nem volt gond és nem is éheztem, mert tulajdonképpen jól voltam lakva, csak hiányérzetem volt. Őrülten kívántam az édeset, a tésztákat, a péksütiket. Ilyenkor gondoltam, hogy eszek egy keveset, hogy elmúljon, de beleférjen az étkezésbe. Na és itt jött a VÉG. :) Ez lehetett 2 nap után vagy több hét után, teljesen mindegy. A lényeg, hogy nem hagytam abba pár falatnál. Utána meg már nem láttam értelmét folytatni, mert elment a kedvem, a lelki energiám. Mindent feladtam hirtelen. A mozgást, a jókedvet, mindent. Aztán újra kezdtem. Persze tudtam, hogy nem lesz jó úgysem, mert mindig ugyanoda jutok, de csak elkezdem újra és újra.
2014. febr. 16. 21:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!