Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől vannak falási rohamaim?

P.Styles kérdése:

Mitől vannak falási rohamaim?

Figyelt kérdés

Nagyjából két hónapja fogyókúrázom, számolom a kalóriákat illetve figyelek rá mit eszem.

Viszont az elmúlt egy hónapban, eloszor csak heti szinten most pedig már öt napon belül többször is történt ilyen, hogy eszek rendesen, viszek be tápanyagot, szénhidrátot is.

Teljeskiörlésű kenyerek, zabok stb, tehát nem vonom meg magamtól a ch-t sem.

De nagyon durva falási roham jön rám és nem bírok leállni, nagyjából összeeszek egy órán belül 2000kcalt, úgy hogy 1500 kb a napi szükségletem alapból. Leginkább szénhidrátot ennék tonna számra.

Nyilvan utána fizikailag és lelkileg is rettentően rosszul érzem magam, a gyomrom is fáj és még másnap is tele vagyok.

Alapvetően van önkontrollom, 16:8 oras böjtöt tartok, illetve nem eszek gyors kaját, odafigyelek mindenre, nem nassolok es eddig nem is csaltam, edzek rendszeresen.

De mostanában ez egyre többszor van velem és nem tudom mit tudnék tenni ez ellen, de nagyon rosszul érzem magam.

Voltam orvosnál is mert figyelni kell a pajzsmirigyemet, eddig nem volt gond vele de most megváltoztak az értékek, életembe elöszőr nem menstruálok, szóba jött az inzulinrezisztencia is de most újból vérvétel időpontra várok és csak utána tudunk haladni ezzel kapcsolatban.

Addig is nincsen valakinek esetleg valami tanácsa, illetve hogy ez mivel lehet összefüggésbe és mit tudnék tenni ez ellen?

Nyilván az orvos majd elmondja ha egyszer eljutunk odáig, a covid miatt ez most még nehezebb

Addig is jó lenne ha tudnék tenni valamit, mert nem szeretnék visszahízni.

Köszönöm a válaszokat!



2021. márc. 12. 19:27
 1/8 Griffincube válasza:
91%

Szia!

Nos nyilvánvalóan túl keveset eszel.

Azt mondtad nem éhezteted magad, de utána pedig írtad hogy böjtölsz, nem menstruálsz stb.

Bármit is tapasztalsz, valószinűleg a tested éhezik, nem megfelelő neki a kalória mennyiség amit beviszel.

Szerintem emeld egy kicsit.

2021. márc. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a segítséged, de nem hinném, hogy kevés, illetve már emelve is van.

21 napon at csinaltam egy eleg szigoru dietat majd utana tartottam az egeszseges etkezest de nyilvan emeltem a kalorian

1450 korul eszek egy nap, elvileg 1307 az alap kaloria szuksegletem

20/ lány / 163 cm / kb 59-60 kilo

Megfordult a fejemben, hogy a bojtot nem birja a szervezetem, de azt hogy este nyolctol delig nem eszek szerintem siman kene tudnom tartani, edzeni is altalaban du edzek amikor mar viszek be kaloriat

2021. márc. 13. 00:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Mivel éhezteted magad, persze, hogy zabálsz.


Nyolctól délig, az 16 óra éhezés, ember!

2021. márc. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az pedig, hogy már nem is vérzel eléggé egyértelmű jelzés, hogy a szervezeted azért harcol, hogy túlélje a fxkodásodat.
2021. márc. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az építőjellegü hozzászólásodat!

Egyébként intermittent fasting a diéta neve és nem éheztetés! Teljesen jót tesz az anyagcserének, olvass utána mielött hülyeséget írsz, főleg ebben a stílusban!

2021. márc. 13. 21:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Általában miket szoktál enni egy nap?
2021. márc. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az IF nem mindenkinek tesz jót, pajzsmirigybetegségek esetén nem javasolják, sőt hatással van egyes pm hormonok szintjére is.

A szénhidrátéhség összefügghet a vércukorszinteddel, pl. ha IR-es vagy, ezért kell megfelelően táplálkozni. Én a helyedben nem erőltetném az időszakos böjtöt, és elhagynám a lisztből készült ételeket (tk. is). Elég fehérjét és zsiradékot is kell enni, emellett sok zöldséget. Az edzős napokon vigyél be több kalóriát, mondjuk 1600-at.

2021. márc. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Egy nap általában déltől-nyolcig eszem, csirkét, halat. Köretnek leginkább zöldségeket. Sok joghurtot, túrót fogyasztok illetve vacsorára sokszor céklát répát. Gyümölcsökből leginkább erdek gyümiket, néha almát.

Köszönöm a válaszod, első lépésnek lehet tényleg szüneteltetem az IF-et amíg ki nem derül mi van a pajzsmirigyemmel.

2021. márc. 14. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!