Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem kívánok semmit, nem tudok...

Nem kívánok semmit, nem tudok úgy enni, mint korábban. Mitől lehet ez? Hogyan tudnék változtatni rajta?

Figyelt kérdés

Reggelizni 7-8 éve nem szoktam, olyan reggel 8 előtt nem kívánok kb semmit és nem tudok enni. Iskolában első szünetben szoktam enni. Iskolaidőben még volt egy rendszer az étkezéseimben, reggeli a szünetben, ha volt különórám, akkor suli és aközött ettem meg az ebédemet. Néha volt tízórai/uzsonna ha szükségem volt rá és este pedig a vacsora... Mostanra (mióta digitális oktatás van...) teljesen szétcsúszott ez a rendszer is. Nem kívánok semmit vagy, ha igen sem tudok annyit enni. Például a reggeli teljesen kitolódott 10-11 óra környékére, ebéd 14 környéke kb, a vacsora hol van, hol nincs. Reggelinek tartalmasabbat szoktam enni, de csak akkor ha megkívánom. Ebédre sokszor csak levest eszek és már annyival elvagyok. Vacsorára mikor mit, ott is sokszor csak leves vagy néha sikerül valami tartalmasabbat is. Tegnap is alig ettem, nem igen voltam éhes és nem is csúszott szinte semmi.

Ma is 2 órája 7 szem pogácsa előtt ülök és csak 2 csúszott le egy kávéval és pohár vízzel... Nem tudom megmondani, hogy mit ennék, ha valamit meg is kívánok sem biztos, hogy végig tudom enni...

Hogyan tudnék visszaszokni a rendes étkezésre? Hogy vigyek bele újra rendszert?


2021. márc. 23. 10:31
 1/1 anonim ***** válasza:
76%

Elöször is, ha nincs semmiféle rendszer a napjaidban, akkor nem csoda, ha az evésben seincs semmiféle napirended. Ezt kellene elöször helyreállítani.

Másrészt meg ha csak otthon ülsz, akkor - teljesen érthetö módon - sokkal kevesebb kalóriára van szükséged, ezért sokkal kevesebb ételre van szükséged.

Ha ugyanannyit ennél, mint korábban, akkor igen látványosan elkezdenél elhízni!

2021. márc. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!