Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Negatív gluténgyorsteszt után...

Negatív gluténgyorsteszt után érdemes elvonásos diétába kezdeni?

Figyelt kérdés

Csináltam gyorstesztet, negatív lett, viszont egyfelől azt olvastam nem teljesen megbízható, másfelől azt mondták, csak egyféle gluténérzékenységet mutat ki, és többféle létezik.


Most laktózmentes diétán vagyok, az egyértelműen nem segít. Tüneteim: puffadás, gázképződés, hasmenés, hasfeszülés, diszkomfort, és nem tudom ide tartozik-e, de lábgörcsök, fáradtság, magas pulzus.


Gasztroenterologián voltam 6 éve, akkor nem derült ki, és ráadásul kutyául bántak velem, most pedig a covid óta nem fogadnak a városomban, úgyhogy valószínűleg valamelyik piszokdrága magánorvoshoz megyek majd el.


Szóval szerintetek megéri tartani egy hetet glutén nélkül? Akik igazoltan érzékenyek, nektek hogy derült ki?



2021. máj. 2. 18:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
A gluténmentes diéta elég macerás, de ha más ötleted nincs, hogy mi lehet a probléma, akkor próbáld meg. Én nem vagyok gluténérzékeny, de az egyik tesómnál fölmerült, hát nem volt egy egyszerű ügy. És tényleg jobban lett a diétától, de nem tudom, mennyi idő után, akár egyénfüggő is lehet. (Végül a tesómról kiderült, hogy nem cüliákiás, és azóta már nincs baja a gluténtől sem. Valószínűleg elhúzódó vírusfertőzés miatt volt átmenetileg gluténérzékeny.)
2021. máj. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

Szia! Érdemes előbb orvoshoz menned és kideríteni, hogy valóban a glutén okozza-e. Ha anélkül kezdesz diétába, és utána mész a vizsgálatra, akkor az fals eredményt ad(hat).

Ha pedig más okozza a problémákat, akkor pedig "felesleges" gm. étkezned.

2021. máj. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem sokára fogsz az orvoshoz időpontot kapni :-( Szóval addig érdemes megpróbálni a diétát, hogy használ-e. Aztán persze a vizsgálat előtt fel kell függeszteni, azért, amit a második írt.
2021. máj. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

Szia!

Nagyon hasonló tünetekkel mentem el én még télen gasztróba - gázododás, néha laza széklet- de csináltattam előtte magánba IgG intolerancia tesztet. Nekem csak a tej jött ki pozitívra, így azt nem fogyasztok.. Hol jó, hol megint fura..

De nekem gasztrós orvos kért nagy glutén vértesztet még így is, hogy negatív volt az IgG. Ez is negatív lett, így kizárható lett a glutén. De mondta nekem, hogy jól tettem, hogy addig nem diétáztam rá, mert nem mutatná ki.

mai napig nem tudom pontosan én sem, hogy mitől volt/van ez, most megyek nőgyógyászhoz is hamarosan, ott is megnézetem azért magam.

Szerintem egy magánnal most jobban járnál, be nem kerülsz most egyhamar.. Nődokihoz én is magánba megyek (:

2021. máj. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Pajzsmirigyet még anno nézettem, kissé alulműködik, ami nagyon meglepett, mert nekem a túlműködő tünetek vannak jelen. De újra meg akarom nézetni, mert nagyon gyanús, hogy akár onnan is eredhet.


Cukrot is néztem, teljesen jó eredményt kaptam.


Nagyon el vagyok keseredve, úgy érzem sosem lesz jobb.

2021. máj. 2. 20:35
 6/12 anonim ***** válasza:

Szegénykém együtt érzek veled..

Előző válaszoló vagyok.

Mennyire durvák neked ezek a tünetek? Konkrétan hasmenésed van minden nap? Tehát napi többszöri híg széklet?

Nem mondod, hogy 6 éve így vagy? Nekem "még csak" tavaly nyár óta van ez, de nem minden napos, meg nem nevezném hasmenésnek..

2021. máj. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A hasmenésem az olyan, hogy napi 1-2szer van széklet, de az biztosan híg. Szóval őszintén szólva engem a hasmenés része nem zavar, élhető.


A nem élhető része a puffadás és gázosodás, konkrétan tönkreteszi a szociális életem, és nagyon nehéz minden, ha nem otthon vagyok.

2021. máj. 3. 00:17
 8/12 anonim ***** válasza:

Ja értelek aha.. És nincs is közte olyanod, mikor normális a széklet? Nálam például valahogy úgy van, hogy néha napokra/hetekre tök oké, majd pár napig megint ilyen laza lesz.. és egyszerűen nem tudom kajához kötni. Én 1x megyek egy napkis mindig.

Nekem már mindenki azt adja be amugy, hogy stressz alapon van és ha már bármi meghajt egy kicsit, megijedek és görgetem ezt magammal.. Elkezdek aggódni, félni hogy mi a baj. Ezért is döntöttem el, hogy jó én ezt meguntam, elmegyek nőgyógyászhoz is, hormonokat is megnézetem, aztán ha minden ok, az is lehet a gasztrósomhoz is vissza megyek. Ő teljes vérképet csinált nekem a glutén mellett, de nem mondta, hogy kéne további vizsgálat. Ha ő id azt mondja minden ok, tuti stressz/szorongás okozza ezt. Lehet nálad sem kizárt, hogy IBS vagy ilyesmi.

2021. máj. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyébként létezik az NCGI/S - ennek pont az a lényege, hogy bár minden lelet negatív - még a tükrözés is -, mégis gluténintoleráns tüneteket produkálsz.


És erre ugyanúgy kell a 100% gm diéta, hiába nincsenek vizsgálattal kimutatható eltérések.

2021. máj. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9

Igen, van rejtett gé. is, arra alkalmaznak pl. IgG típusú intolerancia tesztet. Rejtettet az IgA antitestes nem mutatja ki - bár baromi ritka eset, kb esetek 5%-a - és akkor kérnek IgG-t is, hogy termel-e ilyen antitestet a szervezet. Ha mindkettő negatív, valószínű nem az a gond.

Barátnőm enyhén érzékeny csak, de IgG kimutatta neki.

2021. máj. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!