Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Negatív gluténgyorsteszt után...

Negatív gluténgyorsteszt után érdemes elvonásos diétába kezdeni?

Figyelt kérdés

Csináltam gyorstesztet, negatív lett, viszont egyfelől azt olvastam nem teljesen megbízható, másfelől azt mondták, csak egyféle gluténérzékenységet mutat ki, és többféle létezik.


Most laktózmentes diétán vagyok, az egyértelműen nem segít. Tüneteim: puffadás, gázképződés, hasmenés, hasfeszülés, diszkomfort, és nem tudom ide tartozik-e, de lábgörcsök, fáradtság, magas pulzus.


Gasztroenterologián voltam 6 éve, akkor nem derült ki, és ráadásul kutyául bántak velem, most pedig a covid óta nem fogadnak a városomban, úgyhogy valószínűleg valamelyik piszokdrága magánorvoshoz megyek majd el.


Szóval szerintetek megéri tartani egy hetet glutén nélkül? Akik igazoltan érzékenyek, nektek hogy derült ki?



2021. máj. 2. 18:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, még annyi a megvonásról, hogy szerintem is menj el előtte tesztre! Egyik ismerősöm megvonta magától, majd nagyon lecseszte egy gasztrós, hogy miért vonja meg, ha nem bizonyítottan gluténérzékeny, mert nem szabad.
2021. máj. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
El kell mennem akkor mindenféleképpen, igen. Köszönöm a sok választ :)
2021. máj. 4. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!