Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit jelent az egészséges...

Mit jelent az egészséges étkezés? Hogy kell egészségesen étkezni?

Figyelt kérdés
Mindig salátát kell ennem reggelire, vacsorára vagy barna kenyeret? És csak vizet ihatok? Ebédre is 1 merőkanállal szedhetek magamnak levest? Nem fogok így jóllakni..😞
2021. máj. 2. 18:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
47%

Az egészségesebb étrend nem azt jelenti hogy csak salátalevelet legelsz és éhezel, és azt sem feltétlenül, hogy sosem ehetsz semmit ami nem egészséges.

Azt jelenti, hogy legnagyobb részt teljes értékű, egészségesebb ételeket eszel. Ha ezt betartod, és mellé mozogsz, aktívabb vagy, lefogyhatsz. Persze mindenkinek ki kell tapasztalni egyénileg.

Én pl nagyrészt húsokat, zöldségeket, tojást, olajos magvakat, tejtermékeket, zsiradékot fogyasztok.

Persze emellett van más is kiegészítésnek. Olyan dolgok amikről egyszerűen nem akartam lemondani. Pl szénhidrátcsökkentett kenyér és tészta és ilyen édességek. Kisebb részben.

Havonta még 1 csalónapot is tartok, amikor eszem bármit amit a mindennapokban már nem. Pl gyorskaját, cukros édességet, csipszet, fehérlisztes péksütit.

Emellett rendszeresen mozgok, és így 26 hónap alatt lefogytam 88 kilót.

Fogyáshoz nem kínozni kell magad.

Én így eszem pl gombás rántottát, zsírban sült zöldségeket hússal, melegszendvicset, bolonyai spagettit, egy finom marhapörköltet tarhonyával, de még pizzát és lángost is:) Mellette fagyit, csokit, túrórudit, pudingot, sajtos rolót, islert, csokis sütit is.

Én régóta számolgatni sem szoktam semmit. Figyelem mit eszem és ennyi. Az első hetekben ugyan számoltam szénhidrátot, hogy arról biztosan tudjam, hogy alacsonyan legyen, mert rájöttem, hogy nekem így jó, de pár hét után már, semmi szükségem nem volt erre sem. Egy idő után kifejezetten zavart is, és nem akartam így leélni az életem, hogy grammra, betűre irkálni kelljen mit eszem.

2021. máj. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
25%

Nem kell semmilyen speckó diéta, vegánság, meg isten tudja mik.


Alapvetően a túl sok finomított szénhidrát, egyszerű cukrok tolják el a bélflórát káros irányba, plusz az inzulinszint hirtelen növelésével jó alapot nyújtanak a hízásnak.


Az egészséges étrend tartalmazza az összes tápanyagot, és minél változatosabb. Mértékletesen, de mindenből enni kell, zöldségek,húsok,tojás,gyümölcsök,gabonák, fermentált tejtermékek.


A fermentált zöldségek külön megemlítendők, nagyon szuperek!

Egy vegyes étrend fedezi az ember alapszükségletét.


Most már divat mindenfélét démonizálni, pl.glutén,tej... pedig ha nem nyersen iszod a tejet,hanem pl kefír,joghurt formájában,akkor hasznos bélbaktérium törzsek szaporodhatnak el a bélben.


Szóval összegezve: minél kevesebb cukor, és feldolgozott étel, mindig másfajta zöldségek és gyümik (főleg friss vagy gyorsfagyasztott), lassú szémhidrátok, és minden rendben lesz.


Csak akkor tarts speciális diétát ha van valamilyen bélbetegséged vagy allergiád.

2021. máj. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
15%
Koplalni nem szabad, az étel nem ellenség. Főleg nem a jó ételek. Egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, teljeskiörlésű gabonát, hüvelyest, kevés hússal és zsírral. Amit minimalizálj: fehér liszt, cukor, olaj és minden, ami feldolgozott.
2021. máj. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
57%
Jo eg, mi ez a nagy lepontozas? Faj valakinek az, hogy az egeszseges etkezesbe nem tartozik bele a meki, vagy mi? :D
2021. máj. 3. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom, de így attól még elhiszem amit leírtak. :)

Most engem is lepontoznának.. :D

2021. máj. 3. 07:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!