Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit jelent az egészséges...

Mit jelent az egészséges étkezés? Hogy kell egészségesen étkezni?

Figyelt kérdés
Mindig salátát kell ennem reggelire, vacsorára vagy barna kenyeret? És csak vizet ihatok? Ebédre is 1 merőkanállal szedhetek magamnak levest? Nem fogok így jóllakni..😞
2021. máj. 2. 18:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2021. máj. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%
Nem, nem ezt jelenti. Tojást, húsokat, halakat, köretnek rizst, zöldségeket, édesburgonyát, bulgurt és még sokminden mást lehet enni, gyümölcsöket, tejtermékeket. A lényeg az, hogy a szénhidrátokat(kenyér, pékáruk, sütik stb) és cukros ételeket, gyorskajákat kerülni kell. Meg a nagyon zsíros, olajban tocsogó, panírozott ételeket is. Beírod gugliba, hogy egészséges étrend és fogsz találni csomó tippet.
2021. máj. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%
Amúgy megjegyzem csomó cukormentes és szénhidrátcsökkentett, vagy teljes kiőrlésű kenyerek, nasik vannak már, tehát le sem kell mondani róluk.
2021. máj. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%

Dehogyis, ha csak salátát eszel 2 hónap alatt tönkremenne a szervezeted (kivéve ha van legalább 30kg súlyfelesleg). A tápértékben dús, könnyen emészthető, nagyon kevés toxint és viszonylag kevés cukrot tartalmazó ételeket kell enni, és kerülni a feldolgozott ételeket, például a.mekis kaját és ilyeneket.

Ha nem fogyni akarsz, csak egészségesen enni akkor pont hogy.az a cél hogy.mindig jóllakj, csak egészséges ételekkel tedd ezt.

Keress rá a google-ön, nagyon sok receptet és példát fogsz találni.

2021. máj. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ezekkel nem is lehet hízni?

Mennyire jönnek ki havonta az egészséges étrendjének költségei?

2021. máj. 2. 19:12
 6/15 anonim ***** válasza:
20%
Teljes kiörlésűt semmiképp ne egyél, egyáltalán nem egészséges
2021. máj. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
29%

Szia!

Nem! Semmiképpen csak ezeket eheted, ezt felejtsd el!

És semmiképpen sem csak 1 merőkanállal szedhetsz.

Az egészséges táplálkozás nem arról szól, hogy koplalsz!!!

Gondolom fogyni szeretnél. A legelső amit meg kell jegyezz mindenek előtt az az, hogy higgy magadban!! 😊

Nagyon sok mindent írhatnék, de ha most elkezdeném akkor soha nem hagynám abba, szóval inkább adok egy YouTube linket, ahol találhatsz jó információkat az étkezésről, fogyásról, izomtömeg növelésről, stb..

Én is sokat tanultam tőle...

Nekem 1,5 év alatt sikerült majdnem 40kg-ot fogyjak, ne add fel, HAJRÁ!!!! 😊

2021. máj. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, bocsi lemaradt a link. Itt van: [link]
2021. máj. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%

Az egeszseges etkezes nem egyenlo az ehezessel.

Igen, amit kerulni kene: feher lisztes, gyorsan felszivodo szenhidratok, finomitott cukrok. De ha becsuszik neha egy-egy peksuti, gyors kaja, csoki, suti, vagy ne adj isten feher kenyeret eszel, nem gaz. De ne minden egyes nap es ne csak ilyeneken elj.

Leirom, hogy en miket eszek egy nap, csak hogy lasd kb, hogyan kell ezt elkepzelni.

Reggeli: 2 tukortojas, paprikaval, uborkaval. Kenyeret nem eszek hozza altalaban, de ha igen, akkor 1 szelet purpur kenyer (sparban kaphato, szerintem a legfinomabb).

Ebed: sutozacskoban sult fuszeres csirkemell, fott edesburgonya

Vacsora: hummusz es repa, zellerszár

Ezeken kivul napi 1 db valamilyen gyumolcsot szoktam enni, pl alma, banan, stb, amit epp talalok.


En szamolom a kaloriakat is, mert eppen fogyni szeretnek, es mindent eszek, ami belefer, csak arra figyelek, hogy keruljem a cukrot es a gyorsan felszivodo szenhidratokat, amennyire csak tudom. Ritkan kivanok mar egeszsegtelen dolgokat, de ha igen, akkor megeszem, na bumm :D

Vizet es kavet szoktam inni egyebkent, de ha megkivanok valami uditot, akkor cukormenteset valasztok.

2021. máj. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Kerdezo, termeszetesen attol meg, hogy valami egeszseges, nem azt jelenti, hogy korlatlan mennyisegben fogyaszthatod, mert nem fogsz hizni tole. Minden etelnek van kaloriatartalma, amire a szervezetnek szuksege is van, de a baj akkor van, ha sokkal tobb kaloriat viszel be, mint amennyit elegetsz. Ekkor fogsz hizni. Napi 2 kilo banantol is hiznal, ha csak azt ennel, hiaba tunik egeszsegesnek ugye :D


Ha fogyni akarsz, kaloriakat kell szamolni, ez a legjobb modja ennek.

2021. máj. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!