Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez jó étrend egy cukorbetegnek?

Ez jó étrend egy cukorbetegnek?

Figyelt kérdés

Reggeli:

Natúr joghurt, 50g zabpehely, Gyümölcsök


Tízórai:

Egy kis tzatziki egy kis kiflivel (tk)


Ebéd:

Tk spaghetti pestoval, rá mozzarella,csirkemell, sok-sok paradicsom, olivabogyó,spenótlevél,rukkola (most nem tudom hogy maga a tészta hány gramm volt de úgy mértem hogy 60g szénhidrát legyen benne)


Tízórai:

Egy citromfű-borsmenta tea (teljes mértékben házi) és 2 kocka 80% étcsoki hozzá)


Vacsora:

Maradék tészta (ezt 40g szénhidrátra mértem) házi paradicsom szósz, sajt a tetejére, tetejére sok rukkola, és madársaláta



2021. máj. 8. 21:54
 1/3 anonim ***** válasza:
2-es típusú, ugye? Én csak annyit tudok hozzászólni, hogy a paradicsomszósszal légy óvatos. Nem tudom, mennyi hivatalosan a glikémiás indexe, de az én tapasztalataim szerint igen gyorsan fölszívódik. A paradicsomnak nagyon alacsony a rosttartalma. Ettől még gondolom eheted, csak figyelembe kell venni a mennyiségét.
2021. máj. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igazából 4 db koktélparadicsomot használtam, csak annyi kellett nekem hogy legalább ne üresen egyem hanem valamivel könnyebben "csússzon"
2021. máj. 8. 22:04
 3/3 anonim ***** válasza:
Az tényleg nagyon kicsi adag, más rostos dolgokkal együtt nem kéne, hogy bajt csináljon.
2021. máj. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!