Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek, ha nem érzem jól...

Mit tegyek, ha nem érzem jól magam a testem miatt?

Figyelt kérdés
Szóval... lány vagyok általános sulis. Az a gond hogy 158cm vagyok de 40,3 kg. Én nem vagyok megelégedve magammal, sokak szerint anorexiás vagyok. Megint 2 napja nem ettem. Eredetileg is már pszichiátriára, család terápiára, pszichológushoz és önértékeléses terápiára kell járjak. Februárban pedig a stressz miatti pikkelysömörömmel kellett kórházba menjek... Most lett egy barátom aki nagyon aranyos bíztat és próbál segíteni de még így sem megy... Kérlek valaki segítsen, kit kéne tegyek? Hol kérhetek még ehhez is segítséget? Valaki aki túl van anorexián?

2021. máj. 15. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Pszichológus
2021. máj. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gublug ***** válasza:
74%

Szevasz. Túl akarsz lenni ezen az izén?

Ásd bele te magad a témába. Olvass és nézz ilyen témában könyveket és előadásokat.


Nem vagyok anorexiás, csak azt tudom, hogy minden betegség téves nézeteken alapszik. Tudni kell miért lettél anorexiás. Csúfoltak régen? Vagy valaki filmsztár szimpatikus volt és hasonlítani akartál rá? Stb. Nem a tünetet kell kezelni, hanem az okot. Tehát nem az anorexiát hanem az azt kiváltó okot.

2021. máj. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szerintem a szüleim miatt van mert apám nem velünk él, anyám pedig konkrétan leundorítózik és mondja hogy feleslegesen edzem mert dagadt maradok...
2021. máj. 16. 08:04
 4/4 gublug ***** válasza:
55%

És dagi vagy? Nem akarsz egy képet ide belinkelni arc nélkül, hogy lássuk tényleg dagi vagy vagy nem?

Az anorexia az hivatalosan felállított diagnózis, vagy te mondod magadról?


A lelki terhek elengedésére ajánlom a Sedona metódust.

Ez a honlapja:

[link]


Youtubeon is találsz videókat, pl. keress rá:

sedona method letting go


Sajnálom, hogy ilyen anyukád van. Hogy lehet h a saját gyerekét lundorítózza.

2021. máj. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!