Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen a ketogén étrend?

Krosszarcu kérdése:

Milyen a ketogén étrend?

Figyelt kérdés
Micsoda egy keto reggeli vagy ebéd? Mennyire változatos?

2021. jún. 18. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

A ketogén étrend az szénhidrátcsökkentett étrendet jelent. Vagyis a szénhidrát bevitel a diéta alatt alacsonyabb a normálisnál.

Én, személyszerint nem ajánlom ezt a diétát. Ha nagyon sokáig és túl szigorúan tartja valaki, akkor komoly egészségügyi problémákat okozhat. És eleve hosszútávon nem igazán tartható és rengeteg dolgot tilt.

Ha fogyni, vagy hízni akarsz, akkor inkább próbáld a kalóriaszámlálást (ez a tudományosan alátámasztott módszer).

Ha csak simán egészségesen akarsz táplálkozni, akkor minél több feldolgozatlan ételt egyél. Sok zöldség és gyümölcs, minőségi húsok (a hal is jó alternatíva, de a virslit kerüld) és saját készítésű édességek (minél kevesebb cukorral). Használj kevés olajat és abból is minőségit. Egyél teljes kiörlésű pékárukat, a fehér helyett. stb.

2021. jún. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen még a proteint is tiltja mert állítólag glükózzá alakul...
2021. jún. 18. 16:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Erről nem tudok, de az biztos, hogy protein az nem alakul glükózzá. :D A protein az fehérje, teljesen más a szerkezeti felépítése, úgyhogy képtelenség, hogy szénhidráttá alakuljon.

A protein pedig létszükségletű anyag (ahogy a szénhidrát is). Ha valaki nem visz be elegendő fehérjét, ellenben a kalóriát beviszi zsírból és vagy szénhidrátból, esetleg alkoholból, akkor leépűlnek az izmai, majd az úgynevezett minőségi éhezés lép fel. Mondanom sem kell, hogy ez egyáltalán nem egészséges.

Szénhidrát nélkül még csak-csak elvegetál a szervezet valahogy. A zsírokat kezdi használni arra, amire a szénhidrátot kéne, de így felgyülnek bizonyos méreganyagok (pl. aceton), amik előbb-utóbb kikészítik a szervezetet. Ezért kell bevinni a minimum szénhidrátot, ami javasolt, az alá hatalmas hülyeség lemenni.

2021. jún. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Gyerek koromban kenyér nélkül akartam enni egy csomó mindent...
2021. jún. 18. 16:58
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretem a kenyeret, de ez nem tudom, hogy hogyan jön ide. :D

Amúgy a kenyérben elég sok a kalória, úgyhogy amiatt viszont érdemes kerülni fogyókúra alatt. :D

2021. jún. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztó dolog, a legrosszabb felkapott étrend. Rengetegen belebetegszenek. Ne csináld.
2021. jún. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A kenyér szénhidrát nem eheted a ketóban.
2021. jún. 21. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!