Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Inzulin rezisztens vagyok,...

GyBlanka54 kérdése:

Inzulin rezisztens vagyok, sokat eszem, folyton ennék, aszem túlevő vok, és a pajzsmirígyemmel is gondok vannak. Valaki tud adni tanácsot, bármit?

Figyelt kérdés
Legalább 30 kg-t le kéne adnom, de fplyton zabhatnékom van, a karantén miatt meg sehova se tudok menni, stb. Ha valaki tud adni táplálkozási ötleteket, vagy akármit, szívesen meghallgatom. Nagyon szükségem van rá. A troll válaszokat mellőzzük :)

2020. ápr. 6. 21:46
 1/9 anonim válasza:
73%

Diéta, sport és pszichológus!


Addig is olvasnivaló: Lukács Liza: Az éhes lélek gyógyítása


tornázni otthon is lehet, sőt, ott lehet csak igazán! Kifogásokkal tele a szekrény. Nézd meg, hogy mit kompenzálsz és azon változtass!

2020. ápr. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Na most tegyünk rendbe valamit: az inzulinrezisztensnek nem a lelke éhes, hanem konkrétan a teste, a sejtjei éheznek annak ellenére, hogy vesz magához bőven táplálékot. Itt nem megy semmire sem az önuralommal.

Arra kellene törekedni, hogy lassan felszívódó szénhidrátokat fogyasszon, napi ötször kis mennyiségben. Kérdező keress rá a GI diétára, és a 160 g CH diétára.

2020. ápr. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
0%

Egy szóval sem mondtam, hogy a lelke éhes, érdemes lenne odafigyelned a kérdésére: túlevő. Ez lelki éhség.

Az IR-re meg ott a diéta. Tisztáztad a semmit, gratulálok!

2020. ápr. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Azért túlevő, mert kajálás után felugrik az inzulinszintje, amitől a mélységekbe zuhan a cukra. Újra éhes lesz, és újra eszik. Tudom, hogy miről beszélek, mert én is inzulinrezisztens vagyok, rendszeresen konzultálok orvossal. Nekem étkezés után alacsonyabb tud lenni a cukrom, mint előtte. Ezen pszichológus nem segít, meg semmiféle könyv a lelki éhségről, ezen a kiegyensúlyozott diéta segít, a sport és esetleg gyógyszer. Gratulálok, hozzászóltál valamihez amihez nem értesz.
2020. ápr. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is inzulinrezisztens vagyok, pont emiatt kezdtem el régen súlyzózni.Nagyobb izomtömeggel rendelkezem és edzett vagyok, mégis még mindig hajlamos vagyok zsírosodásra ha túl sok szénhidrátot eszem a zsírbevitel rovására.Rengeteget segített a kimerítő anaerob mozgásforma, de csak úgy tudom kontroll alatt tartani az éhségemet, ha magas fehérje és zsírbevitel mellett csak edzés után eszem szénhidrátot nagyobb mennyiségben, tehát naponta csak egyszer.


Amit tanácsolni tudnék az az, hogy kezdetben próbáld megnövelni a zsírbevitelt, a fehérjebevitellel egyetemben és minimalizáld a szénhidrát bevitelt.A karantén feloldásával pedig kezdj el sportolni, ha nincsenek egyéb betegségeid, lehetőleg súlyokat emelj.A legjobb mozgásforma inzulinrezisztencia ellen.

2020. ápr. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
0%
Én is az vagyok, 9 év és 2 gyerek után tudom, hogy mi a különbség az IR-es éhség és a túlevés között. Ok nélkül senki nem eszik 3x annyit, mint amire szüksége van. Amit a kérdése alatt kifejtett az érzelmi evés kategória. Sajnálom, ha itt ventillálsz, annak is oka lesz, gondolkodj rajta ,hogy mi!
2020. ápr. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2020. ápr. 8. 09:57
 8/9 anonim ***** válasza:

Én lassan 6 éve élek “majdnem keton”. 40-50 gramm szénhidráttal vagyok egy nap, és egyáltalán nem éhezem. Évek óta tartom a súlyomat, amit 20 kiló fogyással elértem.

Alacsony glikémiás indexű ételeket fogyassz.

A sok és magas glikémiás indexű szénhidrát pont ezért veszélyes. Hirtelen ejti le a vércukorszintet, a szervezet pedig ettől csak még éhesebbnek érzi magát.

Ezzel ellentétben ha megeszel pl. egy tartalmas, sűrű krémlevest vagy hüvelyesből készült főzeléket (lencse, vajbab), az eltelít, utána már nem kívánsz többet, a sok rost pedig még az anyagcsere gyorsításában és a fogyásban is segít. Nem a mennyiség, hanem a megevett étel minősége a legfontosabb. Pláne, hogy IR-esként el kell fogadnunk, hogy bizonyos élelmiszereket a szervezetünk nem képes lebontani, a sejtekbe juttatni, ezért raktározza el a szervezet testzsír formájában a belőlük származó cukrot.

2021. márc. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Zsírból vaj szalonna tejszín tudtommal nem lejet

Akkor csak olajok?

2021. aug. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!