Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan kivitelezhető ez?(zsírok)

Hogyan kivitelezhető ez?(zsírok)

Figyelt kérdés

Úgy-e az ideális omega 6:omega 3 arány 3:1.


Hasonlóképpen, a telítetlen/telített zsír aránya is ideálisan 3/1 alatt tartandó.


Omega 3-ból viszont a napi adag nem kellene, hogy meghaladja a 2,5-3 grammot.


Ha ezeket veszem alapul, akkor kb 3 g omega 3 mellé megeszem mondjuk 9-10 g omega 6-ot mindenféle magvakból, de ahhoz, hogy tartani tudjam az arányt, nem ehetnék 25-30 grammnál többet ezekből sem, így viszont közel sem fedeztem a napi zsírszükségletemet. Ha a maradékot tejtermékekből vinném be (merthogy nagy fan vagyok), akkor viszont arányaiban túl sok volna a telített zsír.



2021. szept. 3. 08:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Honnan veszed, hogy omega 3-ból nem lehet ennél többet bevinni? Illetve hány kg és hány cm vagy, illetve mit gondolsz, mekkora a napi zsírszükségleted?
2021. szept. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Neten néztem utána a napi szükségletnek.


Amúgy 180 cm, 60 kg-os lány vagyok s úgy saccolom, h napi 2000 kcal-nál lecsúszhat 65-75 g zsír

2021. szept. 3. 19:08
 3/4 anonim ***** válasza:
2000 kcal mellett ez több, mint 30 %-os zsírfogyasztás. A fele is bőven elég.
2021. szept. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A netes kalkulátorok nagyon túlbecsülik a zsír szükségletet. Nagy bajod nem lesz, ha többet eszel, de amire ténylegesen szükséged van, az kb a kalória beviteled 10 %-a.
2021. szept. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!