Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen diétát alkalmazzak? Or...

Milyen diétát alkalmazzak? Orvosom szerint nagyon szigorú diétát kell alkalmaznom, női problémáim miatt amiről nem szivesen beszélek remélem megértitek.

Figyelt kérdés
Tudom hogy ennyi idő alatt nem lehet fogyni, nem is azt kell csak hogy le menjen pár kg, akkor is ha csak víz. Kérlek irjatok tippeket amit alkalmazhatok, hogy jobb legyen az eredményem.
2021. szept. 29. 15:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
53%
ha 70 kg vagy 50-60 kg normális
2021. szept. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Áhhám hogy ennyi a kitétel. Fogyás.


Van ezer diéta de olyan nincs ami 100% ban mindenkinek jó.

Probléma hogy egy idő után megunod a sanyargatást és visszatérsz a régi jó bevált dolgokhoz.

Szóval az életmódot kell megváltoztatni tartósan amit tartani tudsz.

Fogyókúra ideig óráig fog működni.


Nekem a Ketó diéta nagyon bevált kezdetnek. Legjobb benne hogy nem vagy éhes úgy egyáltalán, semmikor. Összes többinél ez probléma lehet sajnos.

Kalória számlálósat szokták javasolni. Ha pedig szeretsz sokat enni akkor olyat vagy olyanokat kell találni amik telítik a gyomrot szereted és eheted is. Nem egy nap alatt lesz és nem azonnal lesz meg a megoldás ne kapkodj semmi képen sem.

Ketót nem is tudom 2 hónapig csináltam. Gond nélkül lement minden karantén fet :) Majd elkezdtem módjával a szénhidrátot növelni, de nem számolom mert az nekem nem megy.


Lisztes dolgokat erősen vissza kell vágni. Már az hatalmas különbség lesz. Iszonyat mennyiségű szénhidrát van bennük. Mindegy milyen, mindegyikben sok van. Kvázi szénhidrátban szegényebb csokit is majszolhatnál, jó a felszívódás nem ugyan az, de bakker.


Mozgás. Nem kell sok, de tempós séták is jók kezdetnek. Kardió mozgás kell ahol megemelkedik a pulzusod és tartósan legalább 30 de inkább 60 percig csinálod. Nem kell egyből az elején agyon kínozni magad. Fokozatosság a legjobb. Lényeg hogy tartani tudd később is ne csak 1-2 hétig.

2021. szept. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
163 centi vagyok és 124-5 kg. 33 éves
2021. szept. 29. 18:31
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Húú, akkor nagy a baj. Legalább 30-40kg-ot le kellene fogynod. Először is kérj beutalót endokrinológushoz.
2021. szept. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

13 vagyok:


163cm hez nagyon sok a 120kg+


Súlyod fele felesleges zsír kvázi... Ennyire nem szabad elhagyni magad...

Teljesen tönkretesz... Más problémákat is okoz... Nem mennék bele.

Szeretem a formás nőket, ha van mit fogni az is szuper, de ez nagyon sok.


Ezzel viszont jobban kell figyelni. Nem szabad hamar fogyni és hirtelen nagyon terhelni magad mozgással. Séta pontosan elég.

Később úszás. Alig terhel még is kifáraszt.


Szépen fokozatosan. Kis lépések is sokat számítanak. Hamar gyors eredményt nem szabad várni. Sőt ha intenzívebb mozgást választasz lehet stagnál vagy növekszik a súlyod. Izom tömeg ha nől az ezzel jár, de az elvesztett zsír akkor is számítani fog, már ruha méretben is. Ez egy 1 de inkább 2 éves folyamat.

Koplalni meg szintén nem szabad... Szíved is kikészülhet rajta...

2021. szept. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
64%

Jaj istenem! A kövérség nem női probléma! Ilyen fokú elhízással nem hagyhat magadra az orvosod lazán, hogy foggyá le! Háziorvos, beutaló endokrinológushoz, obezitológushoz, dietetikushoz, és nagyon nem utolsósorban pszichológushoz, hiszen az ilyen mértékű elhízás, vagyis túlevés lelki eredetű. Pár kiló? Víz? Miről beszélsz? Komolyan ennyire nem vagy képben? Legkevesebb 1 év, hogy normál súlyra fogyj, de az is intenzív munkával, kitartással. Kizárólag szakmai támogatással megy.

Míg időpontot kapsz a fenti szakembereknél, írd össze, mit és mennyit eszel egy nap. Mindent mérj! Ide is leírhatod nekünk, mert kíváncsiak vagyunk. Nasit, cukros italokat kiiktatni, kenyeret teljes őrlésűre váltani, a töredékére csökkenteni. A főzésre használt zsiradékot csökkenteni, nyers zöldségeket növelni. Ez a kezdet. Naponta sétálj annyit, amennyit tudsz, az először csak negyedóra lesz és fokozatosan emeld legalább napi egy órára, de ha lehet, többre. Az úszás is jó.

2021. szept. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!