Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért jó vegetáriánusnak lenni?

Miért jó vegetáriánusnak lenni?

Figyelt kérdés
2021. okt. 10. 11:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%

Emberfüggő, talán azért :D Nem akar húst enni. na és? Van aki belehal van akinek jót tesz.

Nekem orvos mondta diéta közben, hogy sürgősen vigyek be húst a szervezetembe, különben bajok lesznek (már voltak) nekem nem jó. Van akinek fordítva jó. Viszont vannak akik divatból vegák, őket nem értem én se, de hát vannak emberi hülyeségek. Szerintem mindenki úgy táplálkozzon ahogy neki jó, ne úgy ahogy mások ""elvárják""

2021. okt. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl. azért jobb, mert sokkal dinamikusabb vagyok minden szinten. De vannak divat vegetáriánus vagy állatvédők, van aki egészségügyi okok miatt nem ehet húst, van aki vallási okok miatt és vannak olyanok mint én, akik egy nagyobb böjt után váltottak, mert rájöttek hogy a szervezetük számára vegetáriánus étrend a legjobb.
2021. okt. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
16%
Nem jó. Egészségügyileg és etikailag semmi nem indokolja (most tekintsünk el a valamilyen betegségtől vagy allergiától szenvedőktől), és lemaradnak egy csomó fincsi kajáról...
2021. okt. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én nem tudom elképzelni az életet hús nélkül. Elhiszem, hogy valakinek jól esik, nekem 2 nap után is sok volt, mikor kipróbáltam:D. A divatból vegák meg nem normálisak, szerintem ha egy állatnak lehetősége lenne rá, ugyanúgy meggyilkolna minket, és megenne minket, mint fordítva. Hallottam olyat is, hogy például egy kutyát, vagy macskát vegára fogtak, azokat börtönbe kéne zárni.
2021. okt. 10. 12:12
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

4: ebben nincs igazad. Csomó állatnak szétmegy a bele attól, hogy mindent ledobálnak neki maradékot. Hamilton kutyája is "vega" és százszor egészségesebb, mint előtte. Állatot gyilkolni meg egyik legnagyobb vétek az ember után. Egyetlenegyszer szabad amikor élelemre van szükséged.


Megértem, hogy húsimádó vagy, de kérlek fogadd el, hogy másnak nem ugyanazok jók, mint neked. Én is húsimádó vagyok, de elfogadom, hogy vannak barátaim akik vegák. Ők nem esznek húst. Én igen. Ilyen egyszerű.

2021. okt. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

"szerintem ha egy állatnak lehetősége lenne rá, ugyanúgy meggyilkolna minket"

Most elképzeltem hogy egy kisbárány vérben forgó szemekkel megtamad...

2021. okt. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5%
A vegetáriánus étrendnek semmi értelme, az csak egy kirakat dolog, hogy kvázi lemondások nélkül játszhasd a környezettudatos állatbarátot. De hát igazából sz..t nem ér önmagában.
2021. okt. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

Én vegán vagyok de vega is voltam 2 évtized+

Egyszerűen sajnálom az allatokat megenni amikor van más lehetőségem is

.

2021. okt. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, vannak emberek akik jobban tudják a másik embernek mi jó és mi nem. A rosszabbik verzió amikor bele is po@fáznak más életébe és osztják az okosságaikat, anélkül hogy halvány gőzük lenne a témával kapcsolatban.
2021. okt. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

#9

Ez most a vegák vagy a mindenevők leírása? :D

2021. okt. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!