Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Rosszul leszek ha túl sok...

WidowmakerButt kérdése:

Rosszul leszek ha túl sok tojást, virslit vagy sajtot eszek. Mi lehet a baj? Más is volt már hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Valamiért rosszul leszek, konkrétan kész vagyok kidobni a taccsot ha akár véletlenül is egy kicsivel többet eszek a kelleténél ezekből az ételekből.


Voltam allergiákra kivizsgálva, de ez a 3 étel és a bennük található anyagok nem tartoznak az allergiáim közé. Mi lehet az oka? Valaki más esetleg küzd hasonló problémákkal?



2021. dec. 1. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Van, akinek a szervezete nem bírja az állati fehérjéket, állj át növényi étrendre.

Én évekig szenvedtem hasonló tünetekkel, csak nálam még igen eös, görcsös hasmenés is hozzájött. Amióta ezeket kihagyom, azóta semmi bajom.

2021. dec. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyél kevesebbet belőlük.

Ha többet eszel a kelleténél, akkor mindegy hogy mit eszel.

2021. dec. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kb mekkora mennyiség utén leszel rosszul? Lehet, hogy csak túleszed magad. A tojás és a sajt elég laktató ételek, és a virsli is, ha magas hústartalmú. Az ember könnyen megtelik tőlük.
2021. dec. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Általában egy-két szelet sajt, egy-két tojás amennyit megbírok enni, de már 1 virsli után rosszul érzem magamat. Nem hiszem, hogy tele enném magamat, mert még éhesnek érzem magamat általában, csak jön a rosszullét.


Növényi étrendre nem hiszem hogy átállnék, semmilyen más állati eredetű ételtől nem vagyok rosszul, csak ettől a háromtól

2021. dec. 1. 18:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálam is hasonló probléma áll fenn, a tojást simán kihányom, ha egy húsos ételhez sajtot adnak, azt is.

Nem tudom pontosan mitől van, az biztos, hogy hisztamin intoleranciám van, tehát nem tartom kizártnak, hogy esetleg azzal is összefügghetnek a tünetek, bár ezt így konkrétan soha sehol nem olvastam :/ kerülöm ezeket az ételeket, ennyi.

2021. dec. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor én még a szerencsésebb kategóriába tartozom, mert legalább nem hányom ki, csak hányingerem lesz. Én is szeretném kerülni, de néha megkívánom és olyankor nehéz ellenállni, aztán jön a megbánás
2021. dec. 2. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!