Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Amikor azt olvasom? (A többi...

Amikor azt olvasom? (A többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval amikor azt olvasom, hogy 2000 kalóriára van szüksége egy átlag felnőttnek, akkor ez a napi mozgásához kell, vagy a létfentartás önmagába is kalóriát fogyaszt? Kb. hány százaléka a teszi ki a létfentartást? Kiszeretném számolni a napi kalória szükségletemet de a netes táblázatok szerint 2000 kell én meg megeszek 4000et anélkül hogy híznék. Megterhelőfizikai munkát végzek szóval érdekelne hogy a létfentartáson kívül mennyit égetek el a munkával. Köszi a válaszokat előre is.

2022. febr. 2. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:
nagyon jó kis oldal a kalóriabázis, ahol beállíthatod az elérni kívánt célt vagy a heti fogyási célt. ehhez kalkulál neked valamilyen kalóriakeretet. beállíthatod, hogy milyen életstílusban élsz, ülőmunka, átlagos aktivitás, fizikai munka... és aszerint számol, veszi az alap kcal égetést.
2022. febr. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A létfenntartás természetesen önmagában is fogyaszt kalóriát, hisz a szerveid enélkül nem működnek: az agyad meg eléggé zabálja a szénhidrátot.
2022. febr. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm első de nem fogyni szeretnék elég sportos vagyok csak érdekelne hogy mennyi százalékot tesz ki a létfentartás és mennyit a munka
2022. febr. 2. 12:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt senki sem tudja neked megmondani, tekintve hogy nem tudjuk a kort, magasságot, súlyt, zsír-izom arányt, csontsűrűséget stb... Pontos testösszetét méréssel (InBody) lehet megállapítani, hogy mennyi az alapanyagcseréd.
2022. febr. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3: nem a fogyás miatt írtam, de követni attól tudod a kalóriabevitelt, az anyagcserét stb. egy időben én sem a fogyás miatt használtam. megadtam heti fogyással a minimumot, ami kb semmi és a súly tartásához elegendő kalóriát számolt kb.
2022. febr. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ma nem álltam fel a gép elől 50 kg alatti nőként majdnem 1700 kalóriát égettem.


"Példaként az átlagos magasság, a 32 éves férfi, aki mérsékli a 160 fontot, és mérsékelten aktív , körülbelül 2600 kalóriát igényel a súlyának fenntartása érdekében. Azonban a férfiak kalóriaigénye megváltozik, ha fogyni vagy fogyni akar."



[link]

2022. febr. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!