Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Candida diéta alapjait el...

Candida diéta alapjait el tudná nekem valaki magyarázni?

Figyelt kérdés
Már régóta visszatérő hüvelygombám van. Az utolsó egy évben akár két havonta is. Már kaptam egy csomó kúpot, krémet, hüvelykrémet, gombaölő tablettát is írt fel az orvos, de megint elő jött. Mindig a menzeszem előtt jelentkezik. Szeretném végső soron már ezt kipróbálni. Neten egyik helyen ezt írják, másik helyen azt. Tudna nekem olyan infót adni ami valós tapasztalatból van, különösen a fázisok és a mit nem szabad enni témakörben? Illetve tapasztalatok érdekelnének. Azért nem bánnám, ha pár kilót le is tudnák vele adni, de ez egyántalán nem a prioritás most, hanem a gomba megszüntetése, mert nagyon kellemetlen ezt kéthavonta végigvinni. Főleg a kisfiam 20 hónapos, durva szeparációs szorongással, még a WC-re is velem jön, és ez eléggé nem higiénikus főleg ilyenkor.

2022. máj. 11. 07:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

Kerülni kell minden tejtermék fogyasztását, illetve minimálisra venni az étrendben a szénhidrátokat és a cukrokat. Emellett minden feldolgozott élelmiszert is mellőzni kell.


Ez azt jelenti, hogy a napi étkezések során a sovány fehérhúsoknak kell az asztalra kerülniük, egy kevés zöldségköret kíséretében. Egyszerre csak kis mennyiséget szabad enni, és viszonylag ritkán.


A candida gombák nem bírják a szénsavas ásványvizet, illetve a fahéjat és a szódabikarbónát. Ígyvezeket érdemes bevonni az étkezésbe.

2022. máj. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
90%

Baromság. Bízonyítatlan bullshit, kedves 11-es.

A 6. kommentben linkeltem egy Food Medices cikket, aminek a bibliográfiájában található összes tanulmány és metaanalízis megcáfolja a női magazinok által Candida-diétának kikiáltott étrend hatásosságát a gombás fertőzések kezelésében. Hogy az étrendnek valójában milyen szerepe tud lenni, azt kifejtettem én is, és a cikk is. Nem kezdem előlről.

2022. máj. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

Én a válaszommal senkinek nem akartam tetszelegni, sem pedig véleményegyezésre törekedni. Ha a Kérdező meg akarja szüntetni a candida–gombák eluralkodását a testében, azt gyakorlati tapasztalatok alapján a válaszomban leírt, étrendi alapon tudja lehetővé tenni. Hify ez a tényálláskinek tetszik, kinek nem, az már engem hidegen hagy. Hozzád semmi közöm nincsen, a személyeskedésedet egyenesen bóknak veszem és megköszönöm.


A választ megadtam, innentől kezdve a Kérdező döntése, hogy kezd-e vele valamit, vagy sem. Amit tudtam, azt megtettem, az én lelkiismeretem innentől tiszta.

2022. máj. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
90%

"Kérdező meg akarja szüntetni a candida–gombák eluralkodását a testében, azt gyakorlati TAPASZTALATOK alapján a válaszomban leírt, étrendi alapon tudja lehetővé tenni."

Senkit nem érdekelnek a saját, személyes, egyénfüggő tapasztalatok. Ez a tipikus dogma, ami szerencsére már kezd kikopni laikus körökben is. Az, hogy te mit tapasztaltál, annak semmilyen tudományos relevanciája nincs. Mivel nem értesz hozzá, nem vagy orvos, nem vagy kutató, ezért fogalmad nincs róla, hogy valójában milyen komponens szünteti meg az adott problémát.

Szerencsére itt jön képbe a tudomány, a szakma, ami erre választ ad. A tudomány pedig egyértelműen megállapította már sok évvel ezelőtt, hogy a candida-diéta egy szakmaiatlan átverés, ami semmilyen humán kísérlet során nem csökkentette a kórokozó gombák számát a szervezetben. Még állatkísérletek szerint is hazugság, nemhogy emberi vizsgálatok alapján.

Étrenddel valóban tudod befolyásolni az egészséged számos aspektusát, így a bélflórát és a probiotikum--háztartást is, ami közvetetten képes segíteni a gombás fertőzések ellen, de nem létezik olyan diéta, amivel pusztán táplálkozási alapon meg lehetne szüntetni a hüvelygombát. Ez egész egyszerűen szakmai ostobaság.

[link]

[link]

Ez az "eluralkodik a testében a gomba" típusú ökörség pedig egy régi tévhit, amit az Egyesült Államokban az orvosi kamara már rég pseudoscience címkével (áltudomány) látott el.

[link]

[link]

2022. máj. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!