Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tudnék tenni falásrohamok...

Mit tudnék tenni falásrohamok ellen?

Figyelt kérdés

Múlt heten minden nap falásroham tört rám. Egyszerűen nem tudtam ellenállni, gondoltam, ha tegnap se volt belőle gond, akkor ma se lesz. Aztán hétvégén elhatároztam, hogy hétfőtől ellenállok, járok edzésre, egészségesen eszem és lefogyok pár kilót ami feljött a falásrohamok miatt. Hétfőn és kedden voltam edzeni, sikeresen bírtam. Szerdán viszont már nem tudtam ellenállni. Megettem este 1 tál müzlit tejjel, 1 tábla wavel étcsokit és 3 zabszeletet. Már így is feljött múlt héten pár kiló, nem szeretnék elhízni. Az étrendemmel lenne a gond? Ezeket ettem:

Reggeli:zabkása (cukkinivel,eritrittel fahéjjal ízesítve)

Tízórai:csirkemell, mexikói zöldségekkel

Ebéd:sulis menzán tejszínes főzelék valami mirelit hússal, alma

Uzsi:4 puffasztott rizs, kettőre csirkemellet tettem sajttal, a másik kettőre sonkát sajttal, zöldségekkel

Vacsora:kb 100-120 gr túró, natúr joghurttal, fehérjeporral, mazsolával és útifű maghéjjal kikeverve.

Ez így kb mennyi kcal lehetett? Mi lehet az oka a falásrohamnak? Az ebédet 12:30 körül fogyasztottam, utána kb egy óra múlva hihetetlen éhes lettem. Aztán kb csak 5-re értem haza, akkor ettem a pufirizst, aztán olyan 7 körül a túrót, a roham olyan 9 körül tört rám. Bármit csináltam, tanultam, beszélgettem a szüleimmel, olvastam, stb csak azon kattogott az agyam, hogy ennem kell. Megvártam amíg a szüleim lefeküdnek aludni, magamhoz vettem a sok kaját és nekiláttam. Valahogy megnyugodtam utána, most pedig mardos a bűntudat másnap reggel ahogy megláttam a hasamat, hogy a múltheti zabától meg a mostani zabától hájasabb. Rosszul vagyok és most tört rám a bűntudat, valahogy este nem éreztem.

Még egy dolog:azt tapasztaltam, hogy ha edzek akkor nincs ilyen. Edzés után hazajövök és akkor arra tudok gondolni, hogy nem szeretném teljesen elcseszni az edzés eredményét, nem szeretnék feleslegesen edzeni, ezért kibírom. Heti 3-4x járok, de emiatt csak nem járhatok minden egyes nap. Kérlek segítsetek! Mit tegyek hogy újra rendbejöjjek? Múlt hét előtt számoltam és leírtam a kalóriákat, ezzel azért hagytam fel, mert úgy gondoltam hogy egy kicsit beteges hogy mindent grammra pontosan kimérek és a szüleim is mondták már ezt. Hányni nem hánytam, attól félek. Mit tehetnék? Jár valaki hasonló cipőben? Jól szeretnék kinézni, de akkor amikor rámtör a roham valahogy nem érdekel semmi más.

167 cm vagyok, 17 éves lány, 52 kilóról 55,3-ra híztam meg. Mondhatjátok, hogy ez víz, meg még a bennem lévő kaja, de ez nem igaz, mert a hasam hájasabb lett, a combomon is látom hogy vastagabb. Egyébként életmódot váltottam, nem eszem cukrot, fehér lisztet, zsíros, olajos ételeket. Még most, pár kilónál szeretnék leállni. Kérlek segítsetek! Pszichológushoz fogok menni, pénteken lesz az első alkalom, de addig is szeretnék valamit tenni. Köszönöm ha végigolvastad és normálisan válaszolsz!



2017. ápr. 27. 06:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Én nem vagyok ebbe szakértő mint nagyon sok ember. De azt már magamon tudom hogy én is igy voltam vele hogy mikor fogyó kúráztam , minden kis hülyeségtől hiztam és állandóan éhes voltam. Figyelgettem a környezetem és nagyon sok ember véletlenűl se foglakozott ilyen fogyizással . Főleg a faterom az megette reggelre a házi szalonnát meg a füstölt kolbász és egy kiló felesleg nem volt rajta. Ő maga szavával azt mondta , ebbe van erő fiam.

Én meg próbáltam minden olyat enni amit "reklámoznak" a nagy okosak. Ugyan az volt mint nálad.

Na a vége az lett hogy a fater tanácsát fogadtam meg. Most ha reggelre megeszek például 5 deka paprikás szalonnát , eszembe se csak délután hogy lehet ne enni valamit . Nem vagyok éhes, nincs falás rohamom. De ugyan úgy csak zsirral főzünk, nem olaj. A cukrot is , mindenféle sütemény normálisan megeszünk. És láss csodát nem vagyok éhes azóta, nincs falási roham , a csoki soha eszembe se jut. Azóta hogy én megvacsorázok rendes laktató kajával nincs az hogy késő este zabálhatnékom legyen. Az amit te eszel az nevetséges (fehérjepor, útimaghéj) egy egészséges szervezetnek, bár ha igy haladsz nem sokáig leszel egészséges, ha már nem késő egyáltalán. Tehát én is arra jöttem rá hogy a szervezetet nem lehet becsapni, nem lehet megvonni amire szüksége van. Úgyis megbosszulja magát előbb vagy utóbb. Csak hát a médiának, a reklámoknak nagyon nagy ereje van amikor reggeltől estig nyomják a hülye fogyókúrás okosságokat. Mert te neked is átmosták az agyadat már a reklámok. Nehogy azt hidd hogy ha 1-2 kilóval több van rajtad , mint azt gondolod hogy rosszabb ember leszel ezután ettől. És ami a lényeg kb 10 kilót !!! fogytam azóta. Lehetne esetleg még néhány kilót a te szempontod szerint leadni, de ez már tökéletes nekem. Nem akarok manöken alkat lenni, férfi létemre se. Szóval még ha lepontoznak se .

2017. ápr. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

167 cm-hez 55 kg tökéletes.

Így lehet,hogy jó ötlet a pszichológus mert ha ott van a baj akkor lehet akármilyen az étrended nem fog segíteni.


Amit az étrendedről gondolok,egyrészt,hogy kevés (főleg a szénhidrát),de alapvetően nincs vele nagy baj.

Kiszámoltam neked saccra mivel nem írtál mennyiségeket így az enyémeket vettem alapul (én is 167 cm vagyok) és kicsit még adtam is hozzá a mennyiséghez így jött ki 1300 kcal ami valószínűleg nincs is ennyi.

Ezért is lehet falási roham.

Az elsőre meg kérlek ne hallgass, ahogy írta is nem ért hozzá.

2017. ápr. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%

Hát lehet az első nem ért hozzá, de van némi igazság abban amit ír.

Jó magam 160 cm és 94 kiló voltam amikor úgy döntöttem diétázok. Hasonlókkal kezdtem mint a kérdező, és állandóan éhes voltam. Csináltam 1 hónapig, híztam 2 kilót. Mert annyira éhes voltam, hogy kénytelen voltam enni.

Majd valaki mondta, hogy egyek mindent, de számoljam a kalóriákat.

Így elkezdtem a kalóriaszámolást. Mindent ettem kezdve a spagettitől a rántott csirkemellig. Egyedül kenyeret nem ettem, és eszek. De ha kívánom eszek csokit, ha olyanom van eszek mákos gubát. Megtanultam számolni a kalóriákat, így már odafigyelek arra, hogy ne hatalmas 2 tányérral egyek, hanem mértékkel. Mindent eszek így már nem érzek kényszert, hogy megegyek egy tábla csokit. Ma a tábla csokit beosztom 1 hétre. Nem vagyok éhes, mert többször eszem kevesebbet. Cola függőként nem mondtam le a cola zeróról sem. Kedvet kaptam arra is, hogy elmenjek egy konditerembe. Mit értem el ezzel?

A közérzetem jó, nem vagyok éhes, és jelenleg 70 kiló vagyok..

43/N

2017. ápr. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez mind szép és jó kedves utolsó de úgy gondolom az egészség sem éppen az utolsó szempont, és a fogyás nem egyenlő minden esetben az egészséggel.

Fogyni egyféleképpen lehet, kalóriadeficittel, pont.

Ezt be lehet vinni olyan ételekkel amik a testednek nem éppen a barátai, mint pl. kóla,süti,csoki és sorolhatnám, be lehet vinni tiszta étkezéssel és van a kettő között átmenet is természetesen de egészség szempontjából az első a legrosszabb választás és idő kérdése,hogy megbosszulja magát.

Persze mindenkinek a maga döntése.

2017. ápr. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az étrended jó, a baj a testsúlyoddal van. 167 centihez a 52 kiló irtó kevés, naná, hogy bezabálsz... Az 55 kiló ideális, még ha híznál (sport mellett!), akkor sem lenne gáz. Inkább sportolj, izmosodj, és ne a dekákat számold.
2017. ápr. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

1. A súlyoddal nincs semm baj, az agyaddal van baj. Ha normálisan kajálnál, mint régen, és nem lennének falásrohamaid, nem híznál. Több mozgással még fogyni is tudnál.


2. Azért vannak falásrohamaid, mert a szervezeted több szénhidrátot (akár cukrot is!) igényelne. Sajna bárki bármit mond, az agynak kell a szénhidrát, főleg mert neked tanulnod is kell. Ha egyeletesen elosztva több szénhidrátot ennél, nem zabálnál be esténként.

2017. ápr. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát. Örülök, hogy ennyien leírtátok a tapasztalataitokat, hogy nektek mi vált be. Mit javasoltok nekem? Mennyit egyek? Miket? Milyen életmódot folytassák? Nagyon nagyon szeretném ha ma este ne törjön rám a roham. Eddig ezeket ettem:

Reggeli:zabkása (almával, kakaóval, útifű maghéjjal, eritrittel)

Tízórai:2 alma

Ebédelni 11:30-kor fogok menni a menzára, bableves lesz, fetás sajtos csirkemell, rizs. Ezután mit egyek? Megegyem az ebédet teljesen? Ma nem fogok edzésre menni. Szerintetek visszatérjen a kalóriaszámláláshoz? Akkor se fogyjak ha hájasabb lett a hasam (meg tudom rajta fogni) és érzem is hogy jobban feszül a nadrágom a derekamnál is meg a combomnál is? Segítsetek kérlek:)

2017. ápr. 27. 10:34
 8/14 health visitor válasza:
Ne haragudj, hogy beleszólok, de "1 tál müzlit tejjel, 1 tábla wavel étcsokit és 3 zabszeletet", ez falásroham?
2017. ápr. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Keveset eszel, súlyod is kevés. Kikészíted a szervezeted. Mennyi kalóriát ettél eddig? Mit edzel?
2017. ápr. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ahhoz képest, hogy már nem akartam enni, ettem. Pluszban megettem vagy 1000-1200 kalóriát, ezért neveztem falásrohamnak. Ettem volna még tovább csak már nem volt mit, meg a szüleim is a konyhában voltak...Múlt héten ennél többet ettem, kb minden nap pluszban.

Eddig a reggelim olyan 250-300 kcal lehetett max, a 2 alma olyan 100-120 kalória. Végül ebédre megettem egy tányér rizst, tejszínes kukoricás csirkemellel és ettem még céklabefőttet. Levest nem nagyon ettem, csak pár kanállal. Az ebédem így lehetett 500 kcal? Mit egyek még ma szerintetek? Tudok még majd boltba menni. Kérlek, segítsetek, hogy elkerüljem a késő esti zabálást!

Edzeni heti 3-4x járok, edzőterembe aerobik órákra. Ebből minimum 1, maximum 2 spinning, a többi csoportos órák, crossfit vagy hot iron. A héten sajnos csak 3x tudok eljutni edzésre, mert tanulnom rengeteget kell. De 3-ra elmegyek ha törik ha szakad. Kettőn már voltam, holnap megyek még.:)

2017. ápr. 27. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!