Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit lehet tenni a falasrohamok...

Mit lehet tenni a falasrohamok ellen?

Figyelt kérdés

Mindig este jon ram , hogy egyek.

Alapjaraton nem szeretem az edes dolgokat , de most valahogy allandoan ennem. Ma is megettem egy tabla csokit. EBED UTAN! Ilyen meg soha nem volt

Leszokoban vagyok a cigirol , szoval szerintem ez is kozrejatszik


Valami tipp? Ne olyat , hogy egyek helyette gyumolcsot , mert probaltam es nem tudtam magam becsapni , utana is kivantam



2018. okt. 23. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gyümölcsös Joghurt. Édesség gyanánt.. édes is, viszont tized annyi kalória mint a csoki.
2018. okt. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha pedig boldogtalan vagy, akkor ne jutalmazd magad.
2018. okt. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
Csokit ettél ebéd után????? Jajj ne, mi lesz most? Ohhh, tényleg az ég világon semmi...
2018. okt. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ételeid vitaminok, egészséges zsírok/olajok, fehérjék és szénhidrátok kell, hogy alkossák. Ha ezek valamelyike hiányzik bármely ételedből, a menü kevésbé lesz tápláló és ez falásrohamhoz vezethet.
2018. okt. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Illetve figyelj, hogy két étkezés között ne teljen el annyi idő, hogy a szervezeted a saját tartalékait kezdje felhasználni.
2018. okt. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Oktalan evés ellen önuralom, ha megy... Ha éhes vagy, akkor persze egyél, mégpedig jó kis tápanyagdús ételeket, az csökkenti a túlzott vágyakat.


De pl. az, hogy ebéd után édességet akarunk enni, sokunknál teljesen normális és engedünk is neki. Persze általában nem egy egész tábla csokiról van szó.


A gyümölcs nekem sem ér semmit, ha csokit akarok, hisz nem az.

Viszont olyan is van, hogy ha édességet eszel, az csak ront a helyzeten s még többet akarsz. A tömény és cukormentes csoki nekem azért jó, mert pici is elég belőle, de pl. a sütikkel el tudok szállni. Ha ezt nem akarom, el se kezdem enni. Rendes étellel jóllakott embernek sokkal könnyebb megállni az édességevést, legalábbis általában. Neked még több évtizedes megszokás sincs, mint nálam, légy erős egy ideig! Jobbfajta pótszerek lehetségesek, de ez mindenkinél más, sajna. Az én pótszerem tea, kávé, szigorúan nem édesítve. Passz, hogy miért működik sokszor, gondolom, el van foglalva a szám és tele leszek s nincs inzulinválasz, mint a cukros gyümölcsnél, ami jó pont. De nem is édes, ami miatt nyilván sokaknak ez a nem jó...

2018. okt. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a leszokás miatt van hiányérzeted. Sokan esnek bele ebbe, én is így voltam. Én a kesudióra kattantam rá egy időre. Talán nem véletlen, hogy mindkettő (csoki és kesu) jó magnéziumforrás. Lehet, hogy magnézium szedésével javulna a helyzet, a cukor iránti vágyat is csökkenti állítólag.

Az édes csokikkal nekem is az a bajom, hogy előfordul, hogy nem tudok belőlük keveset enni, akkor se, ha jól vagyok lakva. Ilyenkor beválik az, hogy megeszek pár kockát és utána iszok valamit (víz is jó), ami kiviszi a számból az ízét. Vagy inkább el se kezdem. Az étcsokival ez nem jellemző, 1-2 kockával elvagyok, pedig azt is szeretem.

2018. okt. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
www.dietcrafting.com
2018. okt. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Bazita ***** válasza:

A dohányzás elhagyása egy rokonomnak is meghozta az étvágyát, valószínűleg van összefüggés.


Nekem is hasonló gondom van. Amint megettem az első ételemet, megőrülök a kaja hiányától két étkezés között.


Megoldásként elkezdtem használni az OMAD táplálkozási mintát. Minden ételemet, amit egy nap eszek, azt a nap végén egyszerre fogyasztom el. Könnyebb kitolni az étkezést, mint két éves közt várni, nekem legalábbis.

2018. okt. 25. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok.

Én próbálom este lekötni magam valamivel, mondjuk filmet nézek.

Vagy napraforgót eszegetek, a bontóst.Ez lassú, de folyton eszed, rágod.Becsapod magad vele.

Vagy zabkását csinálok, édesítőszerrel.Vagy teszek bele kis gyümölcsöt, mazsolát, más aszalt gyümölcsöt

2018. nov. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!