Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Több mint 2000 kalóriát...

Piebald888 kérdése:

Több mint 2000 kalóriát eszem, és nem hízom. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hogy lehet az, hogy egyáltalán nem mozog semerre se a mérleg, még ha 2100-2200-at is eszem? Én amúgy csak örülök neki, de mégis furcsa, mindenhol az 1200 kalóriás diétát írják, meg kb. minden online kalkulátor 1800-at ír, sohasem kezdődik kettessel.

A súlyom szeretném tartani, csak rádöbbentem, hogy mennyivel többet ehetek anélkül, hogy híznék (Lány, 165cm, 50kg). Nem eddzem különösen, az egész napi mozgásom 10 perc biciklizés (5 perc oda-vissza suliba menet), heti 3x 2 óra lovaglás (1 óra lovaglás + 1 lóápolás, takarítás stb.), nagyon ritkán ha hétvégén eljutok biciklizni barátokkal, vagy kutyát sétáltatni kb. egy fél órára, de ez sem rendszeres. Napi 5000 lépést ha alulról súrolom. Tehát nem eddzem, suli után mindig otthon tespedek, vagy alszok annyira leszív :/ Olyan masszív izomtömegem sincs ami megdobná a kalóriakeretem, kifejezetten "csontos seggű" vagyok :')

Ha 1 hétig nem mozog, akkor megpróbálom fokozatosan fentebb vinni, a több kaja csak jobb :D

Nektek mi erről a véleményetek? Ti mennyit esztek? Szerintetek mennyit kéne ennem? Mi a legjobb módszer ennek a kiszámolására? Mitől lehet ez, hogy ennyit kell ennem? (Egészséges ételekből anélkül nagyon nehéz bevinnem ennyit, hogy rosszul lennék, egy csokit minden nap meg kell ennem, hogy meglegyen a 2100-200.)



2022. máj. 26. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mért sokallod a 2000-et, a napi szükségleted a webbeteg kalkulátora alapján 2300. Fejlődő szervezet vagy. 1200 kcalóriás szükségletet sehol nem írhatnak! Egyrészt valamennyit mozogsz, normál időtartamban, de azt intenzíven, másrészt a testedet most építed fel, harmadrészt az agyadnak is szüksége van energiára.
2022. máj. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Valszeg gyors az anyagcseréd, örülj neki.

N

2022. máj. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mintha magamról olvasnék. De nem igaz, hogy nem mozogsz, ha mind összeadod, amit írtál, az már egy jó alap. Vannak peches, alacsony kalóriaigényű emberek, beteg anyagcserével. Te nem vagy az. Örülj neki :-) Én is ilyen alkat vagyok. Csak éhínség ne jöjjön, mert akkor sz@rban leszünk...
2022. máj. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Es ez miert baj? Tini vagy,en ugy gondolom, hogy ez lenne az optimalis egy fejlodo szervezetnek, hogy nem kell a sulya miatt aggodnia. Nem kell hanyasig enni magad, egyel azt, es annyit, ami jol esik aztan ennyi.


Akkoriban meg en is igy voltam egyebkent, szo szerint zabaltam es semmit nem hiztam.

Aztan 22 eves korom utan ez megvaltozott, elkezdtem kemenyen hizni es most mar nagyon oda kell figyelnem magamra. Hat en visszasirom a gondtalan tini eveimet...:D

2022. máj. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1-es: Nem sokallom, csak kicsit furi számomra, mindenhol kissebb számokat látok. Pl. fogyókurás instagram posztokon szoktam látni, hogy 1200-at esznek. vagy a "Mit eszem egy nap" videókban tik tokon. De akkor megpróbálom a 2300-at, köszönöm! Bíztató amit írtál. Nem vettem figyelmbe, hogy még legalább 4 évig növök :DD


2-es: Nincsen olyan, hogy gyors-vagy lassú anyagcsere :) Bocsi, hogy ezt mondom. Ha nem hiszel olvass utána. Max. 50-100kcal eltérés lehet egy ugyanolyan súlyú, méretű, és nemű ember között amit tényleg a genetika befolyásol. És miért kéne ennek örűlnöm? Sem a lassú, vagy nagyon gyors anyagcsere nem egy ünneplendő dolog, mint ahogy a kóros soványság, vagy elhízottság sem. Ez nem lehet az ok.

2022. máj. 26. 15:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Fogyókúrás! De most ki beszél fogyókúráról?
2022. máj. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

3-as: Örülök, hogy van kivel együttéreznem. Most hogy így átgondolom, tényleg nem olyan vészes, csak nehéz nem lustának éreznem magam amikor soha nem voltam még edzőteremben, vagy sétálok 10.000 lépést minden nap. Az éhínséggel kapcsolatban... Tényleg ne legyen mert ha éhes vagyok olyan szinten bunkó leszek, hogy az nem igaz :'D


4-es: Nem baj, csak meglepődtem. Igen, tini vagyok, nem aggódóm a súlyom miatt, de érdekelnek az egészséges étkezéssel, életmóddal kapcsolatos dolgok, ezért néha ráállok a mérlegre, vagy megfordítom a zacskót és nézegetem a tápértékeket. Amúgy remélem velem nem lesz ez :") Bár nem hiszem, hogy elkerülhetetlen lenne.

2022. máj. 26. 16:06
 8/9 A kérdező kommentje:
6-os: Feldobják a közösségi médiák, nem én keresek rá. Ott láttam, hogy gyakran 1200 a keret amit megengednek maguknak. Ezért sokalltam a 2100-200-at, mert kb. duplája amit sokszor felnőtt nők megesznek akiken sokszor van egy kis tulsúly is. Ezért csodálkozom, hogy többet eszem mint ők, és még is csonti vagyok :D
2022. máj. 26. 16:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. Én évekig fogyásban voltam 2500-al. Most már súlyt tartok vele, csak aaz aktivitásomat növeltem fokozatosan.
2022. máj. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!