Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Túlsúlyos emberek! Ti miért...

Túlsúlyos emberek! Ti miért nem akartok lefogyni?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre, nincs bajom a túlsúlyos emberekkel, csak egyszerűen nem értem.


Aki túlsúlyos az többet költ ennivalóra, nehezebben mozog, könnyen kifullad, elfárad, és ami a legfontosabb tönkre teszi az izületeit és az érrendszerét.

Gyakorlatilag az életüket kockáztatják.

Nem értem, ennyire szeretnek enni?

Ez náluk olyan mint másnál a drog vagy az alkohol függőség?


2022. jún. 23. 16:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
68%

Az egész gondolatmeneted hibás.

Elkezdve a legelső érveddel. Nem gondolod, hogy a fehér kenyér, a sertészsír és a krumpli olcsóbb, mint a mindenmentes, vegán, bio étkezés?

Egyébként pedig sosem tudhatod, ki miért túlsúlyos. Lehet a hátterében betegség is, nem csak lustaság.

2022. jún. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
20%
De le akarok fogyni! De mégis kis gyerek (7 éves) korom óta küszködök a túl súllyal. Ráadásul gyerekként internátusban nőtem fel, ami úgy szintén nem segített. Sőt az internátusban kötelező volt a napi 5 X-i étkezés. Aminek következtében 18 évesen már 72 kg voltam. És most 44 évesen is 99 kg vagyok. Szóval ez nem dorg függőség. És még nem is kaja függőség!
2022. jún. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
41%
Bocs utolsó, de te csak a kifogásokat keresed. Ha valaki igazán akar akkor le tud fogyni. És itt az "akar"szón van a hangsúly. Mondom ezt úgy, hogy világ életemben nem kövér, de telt voltam ( 156/65) úgy 30 évig. És pontosan nulla akaraterőm és kitartásom volt ahhoz, hogy leadjak 10 kilót. Aztán valami átfordult, most azért küzdök, hogy ne menjek 45 kiló alá.
2022. jún. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
48%
Őszintén? Mert jelenleg nem érdekel. Minden időt a gyerekeimtől vennék el, ami rohadtul nem motiváló. Főzni sem fogok kétféle kaját, férjem így szeret, ahogy vagyok. Tudom, hogy most letámadtok, hogy azt csak hiszem, de én még mindig látom a csillogást a szemében, amikor rám néz. Másnak tetszeni nem szeretnék. Nem befolyásolja az egészségem ez a plusz 10 kiló. Aki mozogni sem tud, azt én sem értem. De a másik vegletet sem. Miért kell egy kapcsolatban testileg megfelelni a másiknak? Pl azok, akiknek a kinézete a legfontosabb, mert nem fogadja el máshogy a párja például. Szülésemig sportoltam, sokkal jobban érzem most magam, mint akkor.
2022. jún. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
39%

4.

Mi a fene vesz el úgy plusz időt, ha kevesebb kaját kell venni, kevesebb ideig elkészíteni, kevesebb ideig tart megenni, mosogatni?

Én inkább éppen azt nem értem, hogy pl egy 120 kilós egyénnek hogyan van állandóan ideje folyamatosan kaja után koslatni, elkészíteni, megenni? Alig végez, már kezdheti újra a ciklust, különben elkezdeni fogyni.

1.

Hagyjuk ezt a betegség kifogást. 0 kalóriától mindenki fogy. Ebből következik, hogy mindenkinél van egy érték 0 és 10000 kcal között, amitől pont normál súlyú lenne és maradna. Semmi köze ennek semmilyen betegséghez, legfeljebb annyi, hogy kisebb az a szám. De létezik! Így az egyetlen feladat csak annyi lenne, hogy azt nem szabadna túllépni.

2022. jún. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
47%

1-es


Azért nem mindenki a szegénység miatt lesz kövér. Belenéz az ember pár kövér kosarába a pénztárnál, hát bizony vannak ott olyan dolgok, hogy kb. a zöldség is annyiba kerülne, ha inkább azt vennék. Veszik pl. a cukros gabonapehelyt, aminek kilója 3-4 ezer Ft, ami helyett vehetnének zabpehelyt+gyümölcsöt.

2022. jún. 24. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es.

Én nem rád gondoltam amikor kiírtam a kérdést.

Az a 10 kiló ami rajtad felesleg, az szinte semmiség.

Olyanokra gondoltam akik 140-160 kilósak és van rajtuk 40-80 vagy akár 100 kiló felesleg.

De azt én sem értem, hogy miért lenne az több idő ha kevesebbet ennél?

2022. jún. 24. 17:51
 8/24 anonim ***** válasza:
35%
Mert könnyebb mint dolgozni érte.
2022. jún. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
74%

Ez alapvetően komplexebb, mint a legtöbben gondolják. És mielőtt támadás érne, én kifejezetten sportos vagyok, de szeretek tanulni a témában, és pont ebben az irányba tervezek karrier váltást.

Vissza a témára: sok embernek nagyon téves elképzelései vannak a diétáról, mozgásról és a fogyásról. Főleg kis hazánkban. A diétát és a mozgást egyből a szevedéssel, megvonással azonosítják. Így, amikor belefognak, a mindent, vagy semmit alapelvet követik, ami talán működik egyeseknél, de a nagy átlagnál nem, és akkor még nem beszéltünk arról, ha valakinek egészségügyi problémája van, ami teljesen egyedi megközelítést igényel. Szóval belekezdenek valami tarthatatlan koplalásba, büntetésnek használják a mozgást, sportot. Nos, ha valamit így vezetsz be az életedbe, akkor az agyad természetesen ellenáll. Egy ideig tudod akaratból tartani, aztán jön a falásroham, megbánás, önhibáztatás, ismét valami extrém megvonás, és kezdődik az egész előlről. Ha az adott személy nem változtat, akkor egy végtelen, egyre lejjebb mutató spirálba kerül, ami nem csupán fizikailag káros, de mentálisan is tönkreteszi az illetőt. Vannak, akik ebből kiutat keresve csodaszerekhez fordulnak. Infra shape, diétás bogyók/teát, mindenféle szükségtelen, és sok esetben kockázatos baromságok. A média meg ezeket tolja ezerrel az arcodba, nem pedig edukál. És mivel ilyenkor már alapból nincs jó mentális állapotban az ember, nem a módszert kezdi kritikusan szemlélni, hanem magát. Biztos nem csinálja jól, vagy alapból ilyen, nem tehet ellene semmit, kudarcra van ítélve... stb. Innen pedig külső segítség nélkül annyi tudatosságot, és olyan kritikus szemléletet igényel kitörni, ami a mindennapi kihívásokkal karöltve sokaknak egyszerűen tényleg lehetetlen. És ismétlem, még nem beszéltünk az alapvetően nem rendesen funkcionáló szervezetekről. PCOS, pajzsmirigy problémák, diabétesz... stb (hirtelen ennyi jutott eszembe, de korán van még nekem ehhez). Se más aspektusáról ennek az egésznek, mint kiegyensúlyozattlan hormonrendszer, érzelmi evés, károsított anyagcsere (igen, ez is létezik, nem mítosz, de nem is helyrehozhatatlan).

Összességében én nem csodálom, hogy ilyen sok ember elhízott, nem hiszem, hogy csupán akarat kérdése lenne, mivel az akaratnál a módszer ezerszer fontosabb, de a mai világban a legnagyobb kihívás a megfelelő szűrés az információ tengerben, ami még egy tudományos szemlélettel rendelkező embernek is kihívás, ha nem ez a szakterülete.

2022. jún. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
- 7-es válasz író, válaszát ki egészíteném azzal, hogy az elhízás mögött igenis akár egy betegség is állhat. Amibe sokan bele sem gondolnak. Szóval egyáltalán nem biztos, hogy valaki csak azért hízik el mert túl sokat zabál / eszik.
2022. jún. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!