Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Túlsúlyos emberek! Ti miért...

Túlsúlyos emberek! Ti miért nem akartok lefogyni?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre, nincs bajom a túlsúlyos emberekkel, csak egyszerűen nem értem.


Aki túlsúlyos az többet költ ennivalóra, nehezebben mozog, könnyen kifullad, elfárad, és ami a legfontosabb tönkre teszi az izületeit és az érrendszerét.

Gyakorlatilag az életüket kockáztatják.

Nem értem, ennyire szeretnek enni?

Ez náluk olyan mint másnál a drog vagy az alkohol függőség?


2022. jún. 23. 16:32
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Nyilván ha valakinek nem adsz semmit enni, éhezteted, az elfogy, és éhenhal. De remélem az is világos, hogy a kínzást kis hazánkban, meg szerencsére elég sok helyen, büntetik. Szóval nem, nem zárod ketrecbe az embert, csak hogy megfeleljen a külső elvárásaidnak. És magát sem záratja be az ember. Meg egyébként is... Komolyan fogolytáborokat hozol példaként egészségügy témában? Te eszednél vagy? Egy szabad embert hasonlítani, egy tragikus történelmi eseményben meg(halálra)kínzottakhoz... Te jó ég.

A fogyás alapvetően egészségügyi kérdés kéne hogy legyen, így nyilván nem javaslunk olyan diétát, ami az alapvető igényeket sem elégítik ki ásványi anyagok, vitaminok, makrók... Stb téren. Ezen felül nem csak fizikai egészség létezik, hanem mentális is. Tehát olyan megszorításokat sem javaslunk, amitől az illető étkezési rendellenességet, depressziót, testképzavart, és egyéb finomságokat szed magára.

Mint írtam könnyű egy egészségtelen spirálba bekerülni, ami mind mentálisan, mind hormonálisan tönkreteszi az embert.

Egyébként olyan betegség nyilván nincs, aminél a levegőtől is hízik az ember, de igenis sok esetben sokkal nehezebbé teszi a fogyást, vagy akárcsak a súlytartást. Nem mindegy, milyen diétát kell tartani egyes betegségeknél, illetve gyógyszeres kezelésre is sokszor szükség van, aminek a beállítása, pláne a csodás egészségügyünkben külön tortúra. Kicsit más sztori, de nálam 2 évig nem jöttek rá egy gyakori ételallergiára, amitől kb már mozogni se tudtam, mert szétmarta a bélfalamat, és teljesen begyulladt az emésztőrendszerem. Na most ezt el lehet képzelni egy komplexebb anyagcserezavar esetén.

2022. júl. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Ohh, amit kifelejtettem: szóval szabad embereket hasonlítottál foglyokhoz. Szabad embereket, akiknek munkahelyük (tanulmányaik), családjuk van, ahol mind helyt kell állni. Nem tudom, te próbáltál már istenesen éhesen funkcionálni. Egyrészt borzalmasan indulatos, mérges tud lenni olyankor az ember, másrészt nem tud koncentrálni. Lehet mondogatni, hogy akaraterő kérdése a dolog, de nem. Dolgozni, tanulni kell, családosoknak pedig a családról is gondoskodni kell, ez pedig nem megy, ha nem vagy ott fejben. Plusz olyan csodás hormonkoktélt kap az agy éhezéskor, hogy amint ételt lát az ember, túleszi magát. Nem véletlenül, hisz nyomorult szervezet azt hiszi, hogy az életben maradásért küzd. És itt kezdődik is a binge eating, vagy a bulímia.
2022. júl. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Húha, itt nagyon elmentek érdekes irányokba a kommentek én a kérdésre válaszolnék, de csak a saját dolgaimat tudom leírni, másét nem.


Szóval én 1,5-2 éve híztam meg, addig 93-95 kg voltam, szálkás és izmos, kiporciózott étrendem volt, amúgy változatos, de pontosan kiszámolt makro mikro tápanyagokkal. 7%os testzsírom volt, folyton éhes és amúgy sokszor fáradt voltam. Sokan nem tudják, hogy pl az extrém alacsony (a 7% még azért nem extrém) amit a testépítők elérnek baromi egészségtelen szintén. Aztán volt egy balesetem, műtét egy hónapig nem állhattam a lábamra, hagytam az étrendet és elkezdtem enni. Megtetszett milyen jó érzés jól lakni, mennyi finom étel van amit korábban elvből nem ettem, na meg rájöttem hogy mekkora mennyiséget tudok megenni. Hiába mentem vissza edzeni, elkezdtek felszaladni rám a kilók sokkal inkább zsírban mint izomban. De az edzést nem hagytam abba és ezáltal nem is fáradok el, vagy fulladok ki, az izületeimnek nincs baja, a vizsgálatok szerint egészséges vagyok (nincsenek szervi, hormonális, vagy érrendszeri problémáim) 125 kg-val és 30+os testzsírszázalékkal. De amúgy azáltal hogy nem hagytam abba az edzést, illetve van egy fejlett izomzatom, a felesleg is teljesen másként néz ki rajtam mint egy átlagosan elhízott emberen, máskülönben amúgy biztos zavarna azért.


És igen nálam valahol ez függőség, mert jó érzést vált ki belőlem ha finomakat ehetek, jól lakhatok és utána simogathatom a hasamat. Szeretek nagydarab lenni, jó érzéssel tölt el, ehhez meg igazából csak ennem meg edzenem kell, amiket szintén szeretek csinálni!

2022. szept. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
0%

23

Ez már beteges.

2022. szept. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!