Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Meddig tud még terjedni az...

Meddig tud még terjedni az elhízás?

Figyelt kérdés
Évtizedek óta egyre többen és egyre nagyobb mértékben elhízottak Magyarországon. Egyre több fiatalt érint, hiába van minden napos testnevelés. Szörnyű és egyre gyakoribb látvány, hogy fiatal férfiak és nők alig bírnak menni annyira kövérek. Gyakran egész családokat látni, hogy súlyosan el vannak hízva, különösképp romák között. Meddig maradhat ez így? Eljöhet egy pont hogy a társadalom túlnyomó többsége elhízott lesz?

2022. júl. 21. 16:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%

Kétlem hogy eljönne ez a pont.

De a mindennapos testnevelés nem sokat segít sajnos a tanárokat sem érdekli hogy rendesen megtartsák az óráikat, meg lehet hogy a diákoknak sem a tesi a legfontosabb és így nem adnak bele mindent, próbálják ellógni.

Az alap magyar családnak szerintem az életvitele alapvetően arra vezet hogy elhízott legyen, gondoljünk csak a főbb kajáinkra, tele vannak zsírral.

De szerintem sokan rájöttek vagy eleve úgy nőttek fel hogy egészségesebben ettek, szóval van még remény, a különféle fittnessőrületek hódítanak és sok embernek lesz egy-kettő ami segít az elhízottságán valamennyit.

2022. júl. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
Most 45 éves vagyok. Kereken 100 KG. 17 évesen voltam 72 kg. 17 évesen már jártam a kövérség miatt egy endokrin orvosnál, aki azt állapította meg hogy Prader Wili ( [link] ) szindrómám van. A Prader wili szindrómámmal és a kövérségemmel azóta sem tudtak mit kezdeni. Úgy hogy ennyit a kövérségről.
2022. júl. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
Engem az érdekelne, hogy ez miért zavar téged? Nem mindegy neked? Gondolom te nem vagy elhízva. Miben és hogyan árt neked egy kövér ember? Én például sosem gondolkozom azon, hogy miért isznak, dohányoznak és narkóznak az emberek. Én egyiket sem teszem, nem is állok szóba ilyen emberekkel, miért kellene hogy zavarjon, hogy Gipsz Jakab vagy mondjuk Kolompár Brúszvilisz azt csinálja? Mi lenne, ha a saját dolgoddal törődnél?
2022. júl. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Hát ez nem talált mert én is dagadt vagyok :) és felőlem aztán azt csinál mindenki amit akar.
2022. júl. 21. 16:31
 5/19 anonim ***** válasza:
83%

A népesség egészségi állapotát sok tényező befolyásolja, és ha társadalmi szinten nézzük, ezen múlik, milyen arányban elhízottak az emberek. Szerintem a legfontosabbak a lelki okok, önismeret, mentálhigiénés problémák miatti túlevés, stresszevés. A másik a szegénység: krumplis tésztán könnyebb elhízni, mintha lazacot ennél zöldsalátával. Ezért van olyan sok kövér a szegények között, ez egyfajta minőségi éhezés eredménye. Kulturális része is van, a hagyományos magyar ételek kiválóak hízáshoz, és sokan idegenkedve néznek mondjuk a zöldségekre. Sajnos beszámolnak rossz gyerekkori élményekről, szabályokról, mikor pl. az utált ételt is meg kellett enni - egy ilyen gyereknek felnőttként is egészségtelen viszonya lesz az étkezéshez jó eséllyel.


A pontos okokat kutatják, mert a probléma világméretű.

2022. júl. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%

A magyar ember csóró, és amíg ilyen itthon a gazdasági helyzet, addig nem lesz kevesebb kövér ember. A tészta, kenyér, zsír még mindig jóval olcsóbb, mint a sovány húsok, zöldségek, gyümölcsök, reform ételek. A mozgás pedig jó dolog (lenne, ha csinálnák az emberek), de az elhízás nagyrészt az étkezésen múlik, kis részben a mozgáson.


"Engem az érdekelne, hogy ez miért zavar téged?"

Hát...van egy pár dolog, amiért zavarhat. Pl. elhízottaknál ezer meg egyféle betegség sokkal gyakoribb (diabetes és az összes következménye, magas vérzsírszint és az összes következménye a szívinfarktustól kezdve a stroke-ig, egy rakás daganatos betegség), amiknek a kezelését az én járulékaimból is fizetik ugye.


Na meg mondjuk nekem orvosként jóval nehezebb nehezebb megoperálni egy kövér beteget, nem beszélve arról, hogy a szövődmőények, sebrfertőzések aránya mennyivel magasabb az ilyen betegek esetén. Amit aztán előszeretettel hárítanak és "kenik" az orvosra..

Vagy mondjuk jóval nehezebb szinte bármilyen diagnosztikát elvégezni, aztán ha az ember benéz valamit emiatt, megint csak ki lesz a hülye?...

2022. júl. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
35%

3.

Unalmas már, mikor mindig jönnek ilyen emberkék, hogy törődjünk a magunk dolgával. Ilyen hozzáállással mind a tiéd, az oldalon nem 11 millió kérdés lenne, hanem 1 sem. Ha téged nem érdekel, el lehet tolni a biciklit.

Hol írta, hogy zavarja? Azt írta, hogy kíváncsi rá.

2022. júl. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Az nekem is feltűnt hogy a cigányság nagyon hízik. Sokan is sokat is. Korán is kezdik. Ennek biztos van kultúrális alapja is náluk, de az is biztos h a szegénység belejátszik. A többiek igazából jól leírták a minőségi éhezést.

Na már most ha most a társadalom többi része is lecsúszik erre a szintre akkor egyértelműen elképzelhető. Pláne hogy már évek óta olyan döntések sorozatát hozza a kormány ami a csökkenő iskolázottsághoz vezet stb. A mostani tendenciák alapján én el tudom képzelni hogy évek múltán az elhízottság lesz az átlag.

2022. júl. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
29%
Kedves 6-os válasz író! Tényleg orvos vagy? És ha szabad kérdeznem milyen orvos? Ha te tényleg orvos vagy, akkor egy kérésem lenne hozzád. Fogyasz már le, ha annyira zavar hogy kövér vagyok.
2022. júl. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Néhány embernek jót tenne egy kis elhízás h leszálljon a magas lóról.
2022. júl. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!