Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Meddig tud még terjedni az...

Meddig tud még terjedni az elhízás?

Figyelt kérdés
Évtizedek óta egyre többen és egyre nagyobb mértékben elhízottak Magyarországon. Egyre több fiatalt érint, hiába van minden napos testnevelés. Szörnyű és egyre gyakoribb látvány, hogy fiatal férfiak és nők alig bírnak menni annyira kövérek. Gyakran egész családokat látni, hogy súlyosan el vannak hízva, különösképp romák között. Meddig maradhat ez így? Eljöhet egy pont hogy a társadalom túlnyomó többsége elhízott lesz?

2022. júl. 21. 16:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nőgyógyász. De létezik olyan szakterület, hogy obesitológia, ami kifejezetten a kövérséggel foglalkozik. Menj el ilyen rendelésre, és segítenek. Lefogyasztani nem fog tudni senki, csak te saját magad, dr segíteni tudnak benne.
2022. júl. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
11-es válsz író. Sajnos mellé fogtál. Én férfi vagyok, és nem nő. Így nem nő gyógyászra van szükségem, hanem egy jó endokrinológus orvosra van szükségem.
2022. júl. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
A mindennapos tesi semmit nem old meg, az étkezésen kellene változtatni. Amúgy mindenki hízik, rengeteg a kövér gyerek már manapság. Régebben is elhíztak valamennyire az emberek, de most már a tizen-huszonéves korosztálynál is ezt látni, hogy korábban vékony emberek elhíznak eléggé.
2022. júl. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
75%
Sokan pont azért engedik el magukat, mert, hogy körülöttük úgyis mindenki kövér.
2022. júl. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
53%

"Sajnos mellé fogtál"?


Mi van? Kérdeztél valamit, válaszoltam. És leírtam, hogy milyen szakrendelést kellene felkeresni a kövérségeddel.

2022. júl. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
63%
Yep, nekem is van egy ismerősöm aki sokat sportolt egészen addig amíg be nem került egy olyan munkakörnyezetbe ahol majdnem mindenki túlsúlyos meg elhízott. Hamar abbamaradt a sport és megnőttek az ételadagok, megjelentek a nassolnivalók. Nem tudatos volt ez persze a részéről. Csak felvette a környezete szokásait. Jól el is hízott miatta.
2022. júl. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Minél tanulatlanabb, képzetlenebb, igénytelenebb környzetben és családban él vagy nő fel valaki, annál valószínűbb, hogy nagyon el van hízva. Mivel ez a teherbeesést nagyban gátolja, így nincs ezzel semmi probléma, legalább nem a szociális hálón (bőrszíntől függetlenül) élősködő népesség így nem szaporodik annyira, mert már 1-2 gyerek után(vagy szerencsés esetben előtt) terméktelenre hízza szét magát.
2022. aug. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Na megvolt mára is az eugenika lecke, köszönjük. Hálisten ti már kimentetek a divatból.
2022. aug. 2. 18:13
 19/19 veterán vas ***** válasza:

Előre szólok, nem tudom a megoldást.

Nem vagyok endokrinológus, sem nőgyógyász, sem életmód tanácsadó, de még fitnesz edző sem.

Viszont a napokban láttam egy videót a 60-as évekből.

Belvárosi utcakép volt...

Több ezer ember jött-ment, de egyetlen elhízottat vagy túlsúlyost nem láttam.


Feltünt, hogy senkinél nem volt energiaitalos doboz, hamburger vagy hasonlók.......

2022. aug. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!