Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Semmitől sem tudok nagy...

Semmitől sem tudok nagy wc-zni, mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
Kb. másfél éve miutan befejeztem a sulit,azota nem megy. Ott mindig stresszeltem a dolgozatok miatt es mindig el tudtam menni wc-re, de azota teljesen stresszmentes az életem szerencsere (vagy nem) es nem megy egyszeruen. Probaltam sokat inni, tobb rostot enni, neha neha osszejott de allandoan fel vagyok puffadva es belém van ragadva teljesen.. Ha kijon akkor meg bogyokban es nagyon kemény. Elkezdtem Stimulance rostport szedni, az csak felfujt es csak pukiztam tole. Az egyetlen ami bevalt az a Szuztea kapszula, hetvegente beveszek este 2ot es reggelre teljesne kipucol,de nem szeretnek hozzaszokni mert akkor egy ido utan mar azzal sem menne. Viszont ugy kedd korul mar puffad a hasam, pentekre ugy nezek ki mint egy 5honapos terhes annyira sok van bennem. Tegnap óta vizelesi ingerem van es tudok is pisilni, 5percekent, de nem faj nem csip semmi. Es hatalmas a hasam, nem lehet hogy a belem nyomja a hugyholyagomat? Borzaszto, valaki nem tud megoldást erre?

2022. okt. 13. 19:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
62%
Mindenképp menj el orvoshoz,ez egyértelmű. Viszont próbáld ki a Magnezolov granulátumot 50 darab kb 3900 ft a patikában. Nekem jó volt az anyagcserém,viszont én is nagyon puffadtam úgy néztem ki mint egy terhesasszony,nagyon kellemetlen volt,és szégyelltem is. Viszont elkezdtem inni a Magnezolvt(nem puffadás) viszont észrevettem hogy segít,utána néztem a magnézium nemcsak az izmokat lazítja el,hanem a beleket is. Szószerint csodaszer,amióta iszom azóta egyáltalán nem puffadok,meg a székrekedésen is segít. Szóval mindenképp próbáld ki.
2022. okt. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
*nem puffadás miatt
2022. okt. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Aszalt szilva


Doki

2022. okt. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
A kajálásod is elég gáz, szóval ne csodálkozz, hogy nem megy.
2022. okt. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Mellesleg az ugye megvan, hogy a szűztea hashajtó, ergo a rendszeres szedése szorulást okoz.
2022. okt. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Szia, én is küszködöm ezzel, nagyon tanácsot nem tudok adni de amiket írtál abba van pár dolog ami nekem szinte biztosan szorulást okoz.


Szerintem próbáld meg, egy kis időre Te is, hogy ezeket elhagyod/ helyettesíted mással, mert nekem elég sokat segített.


Én sajtot max heti 2x tudok enni anélkül hogy szorulést okozna. Írtad a túrót, nekem abból egy kicsi is elég és máris nem tudok wczni. (Szóval szerintem az a legrosszabb). Nekem még a rizs is rossz kicsit, de az még hagyján.


A többi nekem nem okoz gondot.

És igyál nagyon sok vizet! Teából, kávéból csak egy kicsit igyál, mert azok vízhajtók.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, de még lehet fogok írni hozzá.


Jobbulást kívánok!

2022. okt. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Istenem, de nagy a homály. Az emberi bél az emészthetetlen rostok okozta irritációtól mozog, sőt a széklet egy jelentős részét is ez alkotja. Sajtocska, túrócska, zsömlécske meg gépsonka, ezekben hol van a rost? Napi egy barack? Ember, mit vársz?
2022. okt. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A csokit,sütit,meg az ebédedet biztos,hogy nem a dietetikus írta fel:)

Nem kell feltétlen lemondani ezekről a kajákról,ha nagyon szereted őket,csak egy dolgot tegyél meg;Minden ebédhez egy nagy adag zöldség! Sárgarépa,cékla,rukkola,karalábé,karfiol,brokkoli,zöld saláták,retek,petrezselyem zöldje,hagymafélék,szóval rengeteg lehetőség van.Lehetőleg mindent nyersen,ha nem csúszik le,akkor párold meg egy kicsit.Én így eszem,és semmi baj a székelésemmel.

Folyadékkal,hogy állsz? Napi két liter VÍZ megvan? Levest vagy eszel,vagy nem,nem ezen van a hangsúly.

Útifűmaghéj,mint rostforrás nekem nagyon hatásos volt,és más is mondta.Fél liter vízbe teszel egy evőkanálnyit,gyorsan elkevered(hamar megszívja magát vízzel,és sűrű massza lesz) és lehúzod,plusz utána még iszol rá vizet.

Ha ezek sem működnek,akkor tényleg vizsgáltasd ki magad,mert valami más probléma lesz valószínűleg.

2022. okt. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!