Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van az, hogy simán...

Miért van az, hogy simán kibírom este 6 óráig azt, hogy nem eszek?

Figyelt kérdés

Van egy furcsa szokásom, hogy 6 órától este 10ig viszem be a táplálékot.


Miért van az, hogy kibírom simán 6 óráig? A legtöbb embernek kiugrik a szeme az éhségtől.

Ha ez nem lenne elég, heti 5x súlyzós edzést is végzek. (nem a maszatolós lemegyek és csinálok valamit, hanem tényleges edzéstervem van, számolom a kalóriát/makrót, szóval komolyan veszem)

Reggel nincs étvágyam, suli időben nem eszek, mert nem vagyok éhes, suli után 2 órakor edzésem van, 5 óráig a teremben vagyok (másfél óra edzés, + séta), edzés közben nyilván nem vagyok éhes.

6 órakor visszaérek a kollégiumba, és általában ekkor van az étkezésem.


Lehet ebből bármilyen problémám? Cukrom az mindig jó, 5.0-5.5 körül szokott mozogni a nap folyamán. Nem szédülök, nem émelygek, semmi bajom nap közben. Vérképem is rendben van.


Van, aki ugyanígy csinálja ezt?



2023. jan. 5. 17:56
 1/7 A kérdező kommentje:
*A nap végére mindig megvan a kellő kalóriamennyiség*
2023. jan. 5. 17:57
 2/7 anonim ***** válasza:
mennyit iszol egy nap, és mit? (víz, cukros üdítő stb)
2023. jan. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
napi 2-3 liter víz
2023. jan. 5. 18:10
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert valószínűleg már étkezési zavar alakult ki nálad.
2023. jan. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

lehetséges, hogy szimplán hozzászokott már a gyomrod, ha ez van, akkor egyszer próbáld meg magadba erőltetni a reggelit, utána szerintem kívánni fogod.

még arra tudok gondolni, hogy "nehéz" kaját eszel délután/este, és így kitart egész napra. pl ha én nagyritkán benyomok délután egy egész pizzát másnap 4ig fixen nem vagyok éhes

2023. jan. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Hellmano ***** válasza:
Pedig, ha még edzel is, akkor jobb lenne, ha a bevitt kalóriákat dolgoznád izommá, tehát ennél reggelit és ebédet, majd ezeket alakítanád át az edzéssel és utána már nem ennél, hanem csak folyadékot vinnél be. Így, amit csinálsz az pont az ellentetje és szerintem nem annyira működőképes/egészséges dolog.
2023. jan. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6#

Izomépítés közben a lényeg az, hogy a fehérjeszintézis ne legyen alacsony, ezért érdemes 3-4 óránként enni, de itt is csak a fehérjebevitel a mérvadó. Izomépítésnél 20-30g fehérjét beszoktam vinni délben, hogy ezzel ne legyen gond.


Fogyásnál abszolút mindegy az, hogy mikor eszel. Izmot megtartani könnyű, építeni nehéz. Az elméleti részekkel tisztában vagyok szerencsére.


Illetve, a bevitt kalóriát nem lehet izommá dolgozni. Kalóriatöbblet -> több energia -> több energia = keményebb edzés + jobb regeneráció. Az izom a regenerációs időszakban épül, nem pedig az edzésen, de értem mit szeretnél ezzel mondani.

Mindenképp beiktatok legalább 1 étkezést 1-2 óra környékére.

2023. jan. 5. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!