Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most mit tegyek? Érdemes...

Most mit tegyek? Érdemes megvonni a gabonát és a cukrot vagy többet árt, mint használ?

Figyelt kérdés

Kaptam egy tippet a fiatalkori mozgásszervi bajomra, miszerint a gabona, cukor, tejtermékek okozzák a mai civilizációs betegségeket.

Most viszont azt olvastam, hogy ezek drasztikus megvonása fejfájást, szédülést, ájulást okoz, sőt akár depressziót is.

Szerintetek segíthet a betegségeken a gabona kiiktatása, vagy ponthogy ártalmas?


2023. márc. 20. 22:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

"a gabona, cukor, tejtermékek okozzák a mai civilizációs betegségeket"

Aki 2023-ban még ilyen áltudományos ökörségekbe képes kapaszkodni, amikor a tudományos szakirodalom még magyar nyelveni is két kattintással elérhető tanulmányadatbázisokban, azzal nem sok mindent lehet kezdeni.

2023. márc. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Pontosan mi bajod van?
2023. márc. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hasznos volt, mert intoleranciám van a gabonákra, tejre, tojásra. Ameddig ettem ezeket tiszta csalánkiütés voltam, hullott a hajam, ingerlékeny voltam, hangosan morgott a belem, szúrt a gyomorszájam, stb. Jó mondjuk a cukrot nem vontam meg magamtól, csak nem sok édességet eszek. Inkább gyümölcsből fedezem. Soha nem voltam édesszájú.

Minden ember emésztőrendszere más. Egy biztos, sok mai élelmiszer káros, mert teli van minden felesleges szarral. Olvasd el mi van például egy szeletelt kenyérben. Álgabonákból szoktunk sütni.

2023. márc. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
Mivel az emberiség évezredek óta föleg ezeket fogyasztja és nem halt ki, ezért hülyeség a tipp.
2023. márc. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek segíthet a betegségeken a gabona kiiktatása, vagy ponthogy ártalmas?"

Ha a betegség érzékenységből, allergiából vagy hozzá kapcsolódó anyagcsereproblémából fakad, akkor igen, segíteni fog. Ha nincs ehhez köze, akkor meg nem.


"fiatalkori mozgásszervi bajomra"

Milyen baj is ez? Hogy függne össze a tejjel, cukorral vagy gabonafélékkel?

2023. márc. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Ennek így semmi értelme, nem írod, mi bajod van konkrétan. Mozgásszervi bajokra általában értelmetlen ezeket kihagyni at étrendböl, csak glutén vagy tejérzékenység esetén lehet jogos, de az már régebben kiderült volna.
2023. márc. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

Ezek túlevése áll összefüggésben az elhízással, ami az okozója a modernkor emberének legtöbb bajának.


Ha allergia/érzékenység/cukorbetegség van, nyilván ne fogyaszd. Ha túlsúly, akkor fogyaszthatod, csak kevesebbet (hogy fogyj).

2023. márc. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Valamilyen genetikai térd betegség.

Sorvad a porc.

2023. márc. 21. 15:43
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi az, hoyg "valamilyen genetikai térdbetegség"???? Ilyen nincs, az orvos mit mondott a kiviszgálás után?
2023. márc. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Chondromalacia
2023. márc. 21. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!