Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Segíthetne ha ezeket megvonnám?

Segíthetne ha ezeket megvonnám?

Figyelt kérdés
Szóval sajnos a fogyókúrám csődbe ment kb fél éve. Előtte fél év alatt fogytam 25 kilót amiből már 5 vissza is jött és ezt tartom. Még 25 kg-ot kell fogynom ezt szeretném újra fl év alatt elérni. Az a baj meguntam és elveszett a motivációm, de örülök hogy nem jutottam vissza a régi súlyomra. Tehát amiből a legtöbb kalóriát beviszem az a hús és a kenyér/péksütik. Ha megvonnám magamtól a kenyeret/kiflit/zsemlét és a húst a kalóriabevitelem biztosan megzuhanna. Persze nem hirtelen nincs többé hús és szia hanem fokozatosan. Általában ha valamire megszabom hogy nem eszek akkor sikerülni szokott. A hússal pedig megszűnne a pörköltös, pizzás, virslis dolgok bevitele is. Több zöldséget, tejterméket, tojást ennék főtt dolgokkal pl rizs, hajdina stb. Szerintetek ez bejöhet? Próbálta ezt valaki? A csokit meg sem próbálom megvonni mert esélytelen sajnos valamennyire szükségem van :(

2018. nov. 30. 19:44
 1/3 A kérdező kommentje:
Vagyis hát annyira nem a húsok teszik ki a napi kalóriámat viszont ezzel rengeteg egészségtelen ételtől megszabadulnék és egyre jobban undorodok a hústól mert az állatok leölése eszembe jut és hogy mennyit szenvedtek.. állatbarát vagyok de úgy érzem amíg húst eszek ezt pofétlanság kijelenteni. szóval ezzel egybekötve le szeretnék szokni róla ha lehet ilyet mondani :D
2018. nov. 30. 19:46
 2/3 anonim ***** válasza:

OK, ha bajod van a hússal, ne edd, de egyél továbbra is elég fehérjét!

Az, hogy X dologgal viszed be a sok kalóriát, még nem jelenti azt, hogy jó, ha elhagyod. De a húst kilőttük :P, a kenyeret pedig tényleg sokunknak célszerű hanyagolni. De persze ha mást eszel helyette sokat, ugyanúgy nem fogysz. Ha tápanyagdúsabb és laktatóbb ételt eszel helyette, az jó irány, de ilyenből is túl lehet enni magunkat, illetve vagyunk, akiknek ez túl jól megy s van, aki a szuperlaktató ételeivel már csak koplalni tud... Megfelelően kell belőni a napodat, hogy ne egyél semmiből se túl keveset vagy túl sokat.


A csoki nálam is megvan napi szinten, de ez nekem full diétás, cukormentes meg minden :) S persze kicsi mennyiségben eszem, ez fontos. Illetve ha nagyban, akkor nem pakolom tele az adott étkezésemet még egy csomó zsírral, pláne cukorral. Vagy aznap sokat mozgok. Sok dolgot bele lehet tervezni egy napba úgy, hogy jó legyen.


A több zöldség OK, a tejtermék megosztó, én a laktózmenteseket tudom támogatni, bár ha az állatok ölése ellen vagy, akkor kiesnek ezek is (nyilván tömegesen le kell ölni a hím állatokat, a tej- és tojásipar már csak ilyen. erre vegaként nem is gondoltam soha, de aztán megvilágosodtam. persze ez nem jelenti azt, hogy ha nem vagy vegán, akkor már megette a fene és ehetsz húst is, a vegánok lelkén is sok állat halála szárad, kvázi elkerülhetetlenül. s ha kisebb a gond, amit okozunk, az akkor is jó, ha nem nulla. de ebbe nem kéne belemásznom ennyire).


Hol is tartottam. Tojás, összetett szénhidrátok gabonaként, ez így OK lehet. Ha kirívóan nem laktat a szénhidrát, akkor a gabonát is jobb hanyagolni, de ez speciális eset.


A hús és kenyér elhagyását próbáltam, a cukorral, laktózzal, száraz hüvelyesekkel együtt. Jobban éreztem magam a szénhidrátcsökkenés miatt, de nem fogytam (de nem is mozogtam akkoriban). De sokan fogynak ilyenkor, szóval szerintem jó ötlet, de tényleg ügyelj, hogy elég legyen a fehérje s a többi fontos tápanyag. Van, akinek a tojás és tejtermék napi 2 tojást s egy pohár joghurtot jelent, ami még nem gond, de akkor told ezerrel a hüvelyeseket az őket komplettáló gabonákkal vagy valami, mert gond lesz a fehérjével.

2018. nov. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A fehérje miatt sem szeretném elhagyni a tojást és a tejtermékeket, így hirtelen nem tudnék enélkül eleget bevinni. Másrészt pedig egyszerre elhagyni minden állati eredetűt nagyon kemény lenne én a hússal is boldog leszek egyelőre, később lehet elhagyok minden állati eredetűt, tervezem is de lépésekben szeretnék haladni. Amúgy köszönöm a válaszodat sokat segítettél.
2018. nov. 30. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!