Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnék diétázni kollégi...

Hogyan tudnék diétázni kollégistaként?

Figyelt kérdés

Szeretnék leadni 10-15 kg-t, viszont elég nehéz, mivel kollégista vagyok. Ez azt foglalja magába, hogy egy mikrón, egy vízforralón és hűtőkön kívül nincs nálunk semmi.

Tisztában vagyok azzal, hogy kalóriadeficitet kell számolni, és edzeni, viszont inkább úgy is nyilván azokat enném, amik ténylegesen segítenének számomra a fogyásban. Mit ehetnék, mit vehetnék, és mi az amit vihetnék magammal vissza kollégiumba, ami esetlegesen el is állna 2-3 napig hűtőben?



2023. ápr. 2. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Ez engem is érdekel!
2023. ápr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem kollégistaként is ehetsz több zöldséget rizs és krunpli helyett, salátákat, kevesebb kenyeret, soványabb húsokat. Próbálkozhatsz több mozgással is.
2023. ápr. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mikróhoz veszel egy másfél literes tűzálló fedeles üvegtálat (Simax márka) a legközelebbi Vasedényben. Esetleg kettőt. Valamint egy digitális konyhamérleget.


Így készíthetsz szószos vagy zöldséges csirkemellet vagy combot vagy májat, akár halfilét is és párolt zöldséget is. Krumplit is mikrózhazsz a zöldség mellé (önmagában a zöldség koplalás). Jó még a hüvelyes konzerv: borsó, lencse, csicseri. Reggelire, de vacsorára is készíthetsz zabkását.


Recept: fél kiló csirkehúst felkockázol (Sparban kapsz kockázottat eleve). Elekvered 1 ek. liszttel, sóval, borssal, fűszerekkel, majd 1-2 ek. étolajjal. 5 perc mikrózás fedővel. Ráteszed a zöldséget, mirelit is lehet, újabb 5-10 perc mikrózás. Szósznak tehetsz rá főzőtejszínt, és még 5 percig mikrózod, de állj ott és állírsd le ha kifutna. Ez 800 wattos mikróra van, tapasztald ki az időket. A neten találsz még recepteket.


A zöldség egyszerűbb, tetszésed szerintit töltesz a tálba, fél tk. vegeta jól szétszórva, 1 ek étolaj, fedő rá, összerázod, 10-15 perc mikrózás. Kesztyűvel veddki, éget a füle a gőz miatt. Utána tiszta ruhával kitörlöd a mikrót, ha vizes belül.


A zöldség lehet pl. sárgarépa, cukkini, karfiol, brokkoli, zöldbab (miretitet szoktam), kelbimbó, vagy ezek keveréke.


Zabkása: 60 g zab, 200 g tej, 2-3 perc mikrózás. Ehhez van egy hatalmas, fél literes csészém. Fahéjas cukrot teszek bele (te használj eritritet inkább), és 50-100 g fagyasztott gyümölcsöt ha kész, az lehűti 2 perc alatt.


Tejbegrízhez és pudinghoz is jó a mikró, de azt nem írom le, mert fogyni akarsz, ahhoz nem ideális.

2023. ápr. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Grillcsirkét lehet venni készen, ha nem akarsz vele vesződni. Aldiban, Lidlben vannak mikróban elkészíthető enyhén szószozott zöldségek, és kifejezetten finomak (a szósz általában salsa, vagy valami hasonló paradicsomos alap). Elvileg az édesburgonya is simán elkészíthető egyszerűen mikróban, én még nem próbáltam, de hátha segít. Zabkása teljesen jó mikróban, fel lehet turbózni fagyasztott, vagy friss gyümölccsel (esetleg ha szereted, akkor fehérjeporral, de ez abszolút opcionális), én szoktam még beletenni egy kevés olajos magvat, mert számomra sokat javít a textúráján. Illetve a szendviccsel sincs baj, tegyél bele sok zöldséget, a szószokkal ésszel bánj, és valami minőségibb húskészítmény sem árt.
2023. ápr. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem az összefüggést, nem tök mindegy milyen eszközeid vannak? Diétázni a világ legegyszerűbb dolga, egyszerűen mindenből kevesebbet kell enni, mint eddig.
2023. ápr. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5, elméletben oké, de ha ezt csupa gyors felszívódású szénhidráttal próbálod, akkor meglehetősen éhes leszel és valószínűleg nem fogod tudni tartani. Szóval mégse olyan egyszerű. Sajnos az ilyen sok kalória, de nem laktat típusú ételeket lehet a legkönnyebben beszerezni és a legegyszerűbben elkészíteni. Péksütik, kekszek, croissant stb stb.
2023. ápr. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia! Én is kolis vagyok, átérzem a helyzetet:)


Nem tudom, milyen az anyagi körülményed, de jó beruházás lehet egy air fryer. Én karácsonyra kaptam a családtól. Bőven elfér a koliszobában, nem indítja be a tűzjelzőt. Így tudok halat, csirkét, meg igazából mindent sütni. Plusz az air fryerrel kevesebb zsíradékot is kell adni az ételekhez, így még jobb diétához.

2023. ápr. 5. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6.

Ja, hogy gondok vannak az akaraterővel.

Velem is előfordul, hogy szomjas vagyok, mégsem döntök le óránként egy sört, vagy, hogy álmos, mégsem ágyazok meg az irodában.

A diétázás lemondással is jár. Ha valaki ezt nem szeretné, akkor mozogja le.

2023. ápr. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8, vannak nehezebb (több akaraterőt igénylő) és könnyebb (kevesebb akaraterőt igénylő) módjai a fogyásnak. Ha könnyebb úgy, hogy javítunk az étrenden, miért ne tegyük meg? Szerintem az a jó stratégia, ha az ember csak akkor támaszkodik az akaraterejére, ha nincs más megoldás. Amennyire csak lehet, érdemes a környezetet úgy alakítani, hogy segítse a céljainkat, így kevesebb akaraterőre van szükség. Olyasmikre gondolok, hogy elrakom a szekrénybe a kekszet, nem hagyom elöl, vagy nem is tartok otthon édességet, az autót a garázsba teszem de a biciklit az ajtó mellé (könnyebb legyen azzal menni), meg laktató de alacsony kalóriás ételeket preferálom fogyásnál.
2023. ápr. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jó, értem én.

De ugye mindenki magából indul ki. Normál súlyom van (180/78), és soha semmilyen erőfeszítést nem kellett ahhoz tennem, hogy ne hízzak el, pedig én is voltam kollégista. Ezért egyszerűen nem értem, hogyan lehet anélkül hízni, hogy erre az ember céltudatosan "ne menne rá", vagyis hogy ne egyen következetesen - tehát szándékosan - többet. Én inkább azt tapasztaltam, hogy lefele kell vigyázni, ha felborul a rendszer és kimarad 1-2 ebéd, vagy már nincs erő éjfélkor vacsizni, azonnal elkezdenek lepörögni a 20-30 dekák.

2023. ápr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!