Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért mondják, hogy a kaja a...

Miért mondják, hogy a kaja a legfontosabb?

Figyelt kérdés
8-10 éve kondizok már, jártam több személyi edzőhöz is, minden nagyképűség nélkül mondom, hogy baromi jó alakom van, izmos combok, formás kerek fenék, lapos has. A kajára viszont már évek óta nem figyelek. Nem iszok mesterséges proteinport meg ilyeneket, de arra figyelek, hogy sok fehérjét vigyek be (tojás, hús stb), viszont nem számolgatok semmilyen makrokat meg kalóriákat, simán betolok egy fél tepsi sütit, ha épp olyanom van, gyakorlatilag azt eszek, amit épp megkívánok, mégis jó alakom van. Najó, azért a cukros üdítőket, chipseket kerülöm, de nem mondanám, hogy kimondottan egészségesen étkezek. Akkor csak szerencsés a genetikám, vagy miért állítják, hogy 70%-ban a kaján múlik az eredmény?

2023. aug. 7. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem felesleges százalékokról beszélni mert egyik részét se lehet elhanyagolni. Nincs olyan hogy edzegetek de mellette szuperjól kajálok és akkor majd nagyon izmos leszek és fordítva se működik. Esetedben egyszerűen az étvágyad illetve az étkezési szokásid megfelelnek a szintentartás körüli kalóriának, emellett mivel fehérjedúsan étkezel 8-10 év alatt kialakult egy jó fizikum. Ma már mindenki tudja hogy nincsenek hizlaló ételek, ez nem úgy működik hogy eszel egy kis lisztet és egyből hasi zsír. De aki hajlamos túl vagy alulenni magát nekik jobb ha egy ideig számolják a kalóriát és megtanulják ténylegesen mire van szükségük.
2023. aug. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De épp ezaz, hogy nem csak kalóriákról van szó, száz más dolgot is számolgatnak, akik komolyan edzenek - de minek? Mint írtam, én semmi ilyet nem csinálok, szoktam gyorskaját, édességeket is enni, moziban popcornt sajtszósszal meg kólával, mégis tök jól nézek ki. Másoknak meg szigorú étrend kell ehhez?
2023. aug. 7. 21:16
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Emberfüggő. Én ha kicsit fogyni akarok akkor ezért elég alacsony kalóriakeretbe kell beletuszkolnom fehérjét, rostot, lehetőleg nem csak gyors szénhidrátot, olyankor napi szinten nem férne bele a McMenü. Gondolom te se eszel napi szinten több tábla csokit, ilyeneket. Ha heti pár alkalommal megy akkor gondolom átlagolva hosszútávon te még mindig benn vagy a keretedben. Na meg te izmos vagy. Aki csak kövér de semmi izom rajta jó eséllyel alacsonyabb az alapanyagcsere értéke, tehát alapból kevesebbet kéne ennie mint pl. neked.
2023. aug. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Utoljára 2012-ben hallottam ezt a nem létező és értelmetlen számolgatást, hogy "kaja 70%, edzés 30%, pihenés meg 0%, mert no pain no gain". Ma már azért aki kicsit is képben van a dolgokkal, az tudja, hogy a valóságban nincsenek konkrét százalékok.

Egyébként esetedben is simán arról van szó, hogy attól még, mert nem számolod konkrétan a kalóriákat, attól még figyelsz a fehérjebevitelre, megválogatod a tápanyagforrásaidat, összpontosítasz valamennyire a mennyiségre, mellette fizikailag aktív vagy, edzel, mozogsz, ezáltal megtörténik veled a "sporttáplálkozás" még akkor is, ha tényleges effortot nem ölsz bele. Én is szinte minden héten eszek valamilyen gyorskaját, valamilyen bolti nasit meg én is, meg az ügyfeleim is akár napi szinten is eszünk, nem csak a csirkemell pörög a barnarizzsel, mégse nézünk ki rosszul, mégis izmosak vagyunk. Ez teljesen természetes. Ma már ez a "szigorú diéta, lassú felszívódású szénhidrátok, glikémiás index, no cheat meal" típusú ökörség abszolúlt meghaladott, úgyhogy ne tegyél úgy, mintha te lennél valami csodabogár, aki felfedezte a valóságot. Ne azokból indulj ki, akik még mindig a Femina.hu alapján gondolkodnak edzésről és étkezésről.

2023. aug. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem csak az szamit hogy hogy nezel ki hanem az is hogy bevigyel eleg vitamint pl.


Ennyi edzessel ferfikent konnyu dolgod van. Kb 4000 lehet a kaloriaszuksegleted es ha annak fele gyorskaja, a maradekbol akkor is beviszed abszukseges feherjet meg vitaminokat.

Aki viszont pl alacsony lany es csak heti 2x edz, anjak ez 1600 kaloria arra komoly odafigyeles kella

2023. aug. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5 alacsony lány vagyok és heti 3x edzek.


#4 onnan jött nekem a gondolat, hogy instan/youtube-on sok kondis csaj osztja meg az étrendjét és nem értem, minek sanyargatják magukat, ha szigorú diéta nélkül is lehet jó eredményeket elérni.

2023. aug. 8. 16:44
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egyén anyagcseréje rengeteget számít. Van aki sokat ehet mégse hízik, más meg nem eszik extrém sokat, mégis elhízik.

Van aki soha semmire nem figyel oda, nem néz nem számol, nem sportol semmit, csak éli az èletét, eszik amikor éhes, azt ami épp útba esik, annyit hogy jóllakjon, aztán mégse hízik. Olyan is van aki ezekhez még sokat nassol is de az sem éri el a hízás szintjét. Attól függ, hogy a teste mennyi energiát éget el.

Én nagyon közelről ismerek olyat aki napi 4-5000kalóriával sem hízik,( huzamosabb ideig számolva volt kalóriabázison) nulla plusz mozgással, ülőmunkával.

Más meg csak szigorú diétával, megválogatva mit eszik, és sok sporttal tud egy egészséges testsúlyt fenntartani. mert ha nem figyel az étrend összetételére, gyorsan összejön annyi kalória, amit az anyagcseréje már nem tud elégetni. Illetve ha kalória limit van, általános kajákból nem tud annyit enni hogy jól lakjon és keretben is maradjon, így tudatosabban kell ételeket választani.

Én nagyobb fogyás után, 2200 kcal körül,nagyon megválogatva mit eszem, és heti 10 óra sporttal tudok egészséges súlyt tartani. Nem nyertem az anyagcsere lottón.:( Ez van.

2023. aug. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 2200 szerintem nem vészes egyáltalán. Abba azért már belefér a nasi is normális ételek mellett. Én nem azt gondolom lottónyertesnek akinek konkrétan tömnie kell magát hogy ne legyen extrém vékony. El nem tudom képzelni, hogy napi szinten megegyek 4000 kcalt. Régen amikor napi szinten futottam, súlyzós edzést csináltam akkor volt olyan 3400 körül a szinten tartás és nekem az már bőven nem esett jól annyit enni. Nyilván az is rossz amikor valaki szeret enni de ehet kb 1400 kcalt egy nap maximum.
2023. aug. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8. Vészesnek nem vészes, még oké ( számomra, mert ezt még nem érzem éhezősnek), így is megválogatva hogy mit eszek, rengeteg zöldség stb..., de pl ebbe a mindennapos cukros édesség abszolut nem fér bele amit anno nagyon szerettem. Most is csak az idő nagy részében le kell mondanom róla és ez bizony időnként baromi nehéz. Arról nem beszélve hogy gyorskaja sem jöhet szóba max havi egyszer mert olyan magas a kalóriatartalma, hogy ha megeszem, alig fér bele más, és aztán meg a nap további részében kopogna a szemem az éhségtől ha keretben akarok maradni. Plusz ugye nekem ott a heti 5x 2 órás edzés amit megint csak tartanom kell, mert ha kevesebbet mozgok,megint csak jönni kezd vissza a felesleg azonnal. Es ez a mozgás is még épp elviselhető számomra, többree egyszerűen nem futja, sem energiám nincs rá, sem időm. Hiába mondják ha többet akarok enni mozogjak többet, hogy? Mikor? Esténként munka, edzés után hulla vagyok sokszor és akkor még az itthoni teendők sehol nincsenek.
2023. aug. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!