Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A megrágatlan étel emésztése...

A megrágatlan étel emésztése több kalóriát igényel, mint a pépesre eágotté? Vagy csupán tovább tart az emésztése?

Figyelt kérdés

2023. okt. 11. 09:04
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Utóbbi.
2023. okt. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg nem is tesz jót az emésztőrendszernek.
2023. okt. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. okt. 15. 10:25
 4/10 anonim ***** válasza:

Jelzem, nem vagyok orvos, de


Az emésztés folyamata a rágással kezdődik. Ennek a feladata az étel aprítása/őrlése mellett, hogy összekeveredjen a nyálban lévő enzimekkel. A gyomorba jutva, már ezek az enzimek kifejtik a hatásukat.

Ha nem rágsz meg valamit, akkor legalább két folyamodványa van:

- A fogaid nem lesznek használva, és lazulnak az ínyben - de ez most nem tartozik ide.

- A darabos ételt a gyomor nem fogja aprítani, tehát a falat belső része emésztetlenül megy végig a beleken. Ez akár fokozott puffadással is járhat.

- Mivel emésztetlen az étel, nem tud felszívódni, tehát nem ad kalóriát a szervezetnek.

2023. okt. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Alain Delon ***** válasza:
Jó kis hasfájást összeszedhetsz vele.
2023. okt. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A darabos ételt a gyomor nem fogja aprítani" - Aprítani nem, de a gyomorsav ahogy lebontja az étel külső részét, úgy folyamatosan új "rétegek" nyílnak meg, és ezáltal le tudná bontani a többit is, nem? Az emésztést úgy képzelem el, hogy a lebontott rész leválik az ételtömbről és emiatt elérhetőek lesznek korábban zárt részek is. Helytelenül képzelem el?


Mikhez van kötve az emésztés hatékonysága? Időhöz? Gyomorsav koncentrációhoz? Vagy mikhez?

2023. okt. 19. 11:12
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs különösebb egészségügyi problémád, szerintem egyedfüggő.

Volt kolleganőm, aki lassan, kényelmesen, de meglepően sok ételt evett, és olyan vékony volt, mint a giliszta.

Van olyan is, aki örök "fogyókúra mellett" kis nudli volt.

2023. okt. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Ha nincs különösebb egészségügyi problémád, szerintem egyedfüggő." - Hááááát......3-10 naponta nagy wc-zek, mozgásszegény életmódot folytatok, ritkán eszek rendesen. Étel megoldási gondjaim vannak, több rétű a dolog. Valószínűleg ebből kifolyólag kevés a gyomorsavam, így a megrágatlan ételek biztosan nem emésztődnek meg. Vagy annál inkább, a szervezet igyekszik minél többet felhasználni, ezért lesz ritka és kevés a székletem. Bááár, nem is eszek sokat...

Erre egyébként kíváncsi lennék, hogy a huzamosabb ideig tartó éhezéskor a szervezet megpróbálja a kijárat felé tartó maradékból kiszedni amit csak lehet? Vagy képtelen, mert kevés a gyomorsav? Bár a kijárat felé tartó úton szerintem már nincs gyomorsav...legfeljebb máshogy próbálja hasznosítani amit lehet.

2023. okt. 28. 14:33
 9/10 anonim ***** válasza:

Írod: "Hááááát......3-10 naponta nagy wc-zek"

Szerintem ez egészségügyi probléma. Javaslok egy gasztroenterológust, vagy egy belgyógyászt.

Ez a fórum - szerintem - nem lesz megoldás a problémádra. :)

Tapasztalatom szerint, ha kevesebb ételt/folyadékot fogyasztasz, némi székrekedéssel lehet számolnod.

2023. okt. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem, ez táplálék (sokszor éhezek) és életvitel probléma.


Székrekedésem már nem szokott lenni. Azután van székletem, miután rendeset eszek. Az jó állagot csinál neki – az esetek túlnyomó többségében.

2023. okt. 31. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!