Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi az egészséges adag...

Mennyi az egészséges adag étel egy étkezésre?

Figyelt kérdés

Sokszor eszem túl magam és szeretnék ezen változtatni.azt sok helyen olvasom mit kell enni de azt nem, hogy mennyi lenne az egészséges adag?


Ha mondjuk kenyér akkor egy szelet a normális, vagy 2?


Rántott húsbol 3 sok?

Stb


Most tényleg nem az érdekel, hogy mi egészséges meg mi nem. Mindenből eszem egyébként,csak a mérték érdekel


A cél nem a súlyvesztés,hanem az egészséges adag bevitele lenne


márc. 20. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Nyílván ez alkatfüggő, illetve életmód/mozgásfüggő.

De elmondható, hogy olyan 75%-os telítettségig érdemes teleenni magunkat.

márc. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

A napi/heti összkalóriabevitel számít, nem az, hogy te egy étkezés során hány kalóriát eszel. Minden embernek annyi az egészséges kalóriabevitele, amennyit a fizikai aktivitása mellett megengedhet magának.

Kinek sok a 2 rántott hús? Egy versenyfutónak, aki elég napi szinten edzésmunkával 1000 kalóriát? Vagy Bandinak, aki ülőmunkát végez, szart se mozog, a napi 8 ezer lépés sincs meg neki, és egész nap zabál?

márc. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

Ahhoz kéne viszonyítani, hogy mennyi a napi kalóriaszükségleted. Ehhez tudnunk kéne a testméreteid és hogy mennyit mozogsz.


De még így is nehéz ezt meghatározni. Nekem 100 g kenyér (4 szelet toast) egy normális adag vacsorára, viszont a nálam kisebb termetű, vékony alkatú férjem reggeli+vacsorára betol egy fél kilós csomagot, tehát 2 és félszer annyit. Más a feltét (a férjem vega, én eszem húst), és ő ebédre eszik kevesebbet.

márc. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
Mint ha azt kérdezted volna, hogy mennyibe kerül egy autó.
márc. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
65 kilós nő vagyok. Ülőmunkát végzek, nem igazán sportolok
márc. 20. 15:39
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Ismerkedj meg a kalóriaszámolás és a táplálkozás alapjaival, mert nem vagy képben.
márc. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
A három szelet rántott hús egyértelmüen sok
márc. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%

Olvass az adagok kézzel történő meghatározásáról.

Pl.: A rántott húsból egy adagnyi akkora, mint a tenyered, és olyan vastag mint a kisujjad.

márc. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
0%
400gr.
márc. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%
Az alapján, amiket én eszek, úgy szoktam számolni, hogy 550-750 kalória közt legyen egy étkezés, hogy lakjak is jól, de ne is tágítsam ki a gyomrom. 5x eszek egy nap.
márc. 21. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!