Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Másnak is csak a probléma van...

Másnak is csak a probléma van az evéssel?

Figyelt kérdés

Már igazán elegem van. Ha túl sokat eszem elhízom, ha túl keveset, anorexiásnak vagyok titulálva, felpuffadok az ételektől, evés után fáj a hasam, nem alszom jól tőle, kellemetlen szagú bélgázaim lesznek, kellemetlen ízű böfögés jelentkezik, számít az, hogy mit eszem, mert ha nem nézem, hiánybetegsegem jön, mindenki rám akarja tukmálni a főztjét, már fizikailag hanyingerem van az olajos, zsiros ételektől, finnyás vagyok, félek a kövérségtől, felek a tulzott soványságtól, kellemetlen közérzetem van evés után, az emberek az ételeket egy érzelmi kifejezőeszközként hasznaljak, amitol mar falra mászom, mert meg kell enni mindent, lomha vagyok az étkezések utan, es a lista folytatódik és folytatódik.


Az életemben az evés mindig a stresszes pont volt. Esetleg jár valaki hasonló cipőben mint én, vagy mindenki más normális, és élvezi a tizennyolcadik pizzaszeletet is? Nektek mi segített?



márc. 30. 22:35
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Itt valami más van a háttérben, mert azért általában az átlagembernek nem jelent ekkora problémát a kajálás kérdésköre.


Sok pszichés probléma, elfojtás stb. jelentkezik az étkezéshez kapcsolódóan. A tünetek alapján akár vmi gasztroenterológiai problémád is lehet (szervi), ami kivizsgálást igényel (allergia, intolerancia), de akár az is lehet, hogy pszichoszomatikus tüneteket (puffadás, hasfájás stb.) okoz valami pszichés, étkezésben manifesztálódó probléma.

márc. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Ugyanígy vagyok. Lassan kín enni, rosszul vagyok csak tőle. Ha dolgozom, el is felejtek enni. Azért eszek és annyit, hogy életben maradjak kb.
márc. 31. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ugyanez, 2es.
márc. 31. 07:43
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Elég sokan. Pazochoterápiá javaslok. Pl a belvárosi eveszavar klinikán, vannak online is
márc. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Metionin ***** válasza:
100%
Eddigi életem kb. felében így voltam. Megoldást a fizikai dolgokra egy normális kivizsgálás hozott, neked is jó lenne megnézetni, hogy nincs-e ételérzékenységed, gyomorsavad, emésztő enzimeid működnek-e rendesen, mert ezek okozhatják a fizikai kellemetlenségeket, amivel az evés jár. A pszichológiai részen nekem az segített, hogy elköltöztem abból a környezetből, ahol árgus szemekkel figyelték hogy mit eszek, mennyit eszek, tukmáltak.
márc. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én is sajnos küzdök ezzel.
ápr. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!